Môže obyčajný človek zmeniť politický systém? Nemôže!
Niekedy sa musím veľmi premáhať, aby som sa nezačal smiať, keď mi niekto hovorí o tom, že občania si sami môžu za politickú situáciu a za rozkrádanie majetku štátu. Vraj majú len to, čo si zvolili! Ak si myslíte to isté, poviem Vám, že ste na veľkom omyle. Obyčajný radový občan je len komár bojujúci proti slonovi - politikovi. Aj keď sa z komárov spraví celé stádo komárov, stále bojujú len proti slonovi. I keď slona neskutočne budú otravovať, nikdy ho nepremôžu. Má totiž hrubú kožu, ktorá ho ochráni vždy voči komárom!!!
Chápete kam týmto mierim? Nechcem byť negatívny, ale je to tak. Vládnu nám stále slony! Len sa menia medzi sebou. Občan je len bezmocný komár. Že ľudia si volia svojich politikov? Nie, nie volia si len ľudí, ktorí im boli ponúknutí. Volia si ľudí majú toľko peňazí aby si mohli zaplatiť volebnú kampaň. Veď ukážte prstom rozumného bežného človeka, ktorý sa rozhodol spraviť niečo dobé pre spoločnosť a má na účte 2000 dolárov. Ukážte prstom na človeka, ktorý bez financovania iným veľkopodnikateľom, či korporáciou dokázal sám seba spropagovať na toľko aby bol úspešný! Bez peňazí sa totiž dnes nedá robiť politika. Drvivá väčšina politikov je ovplyvňovaná veľkými spoločnosťami, ktoré sa podieľali na tvorbe ich volebnej kampani. A za týmito spoločnosťami stojí malá skupinka ľudí, ktorá ovláda celú krajinu. Vďaka politikom sa dostávajú k štátnym zákazkám, štátnym nehnuteľnostiam, dokážu meniť zákony vo svoj prospech, rozhodnutia štátu a nakoniec aj vlastne nepriamo riadia celý štát.
Ja viem, tieto riadky sa čítajú zle. Viem, že veľa ľudí tomu neverí! Ale je to jednoducho tak. Ak patríte k ľudom, ktorí si myslia, že nemám pravdu, spýtam sa Vás pár otázok. Videli ste niekedy na vlastné oči – osobne, ako to beží v zákulisí vysokej politiky a veľkých spoločností? Aké obchody sa tam dohadujú? Ako je všetko spolu nádherne prepojené? Aké odmeny dostávajú politici za svoje rozhodnutia? Ako ak ste už v politike, musíte hrať ich hru? Ak nehráte idete s kola von, alebo sa nedozviete nikdy podstatné veci zo zákulisia. Ste len politik, ktorý nič nezmení, lebo mu to ostatní politici ani neumožnia. Mnohí z neveriacich teraz si musia úprimne povedať, že nemajú odpoveď na moje položené otázky.
Celé roky sú náznaky, ktoré prenikli na verejnosť o tom aká je skutočnosť. Ľudia tušia, že sa v politike dejú tie najväčšie špinavstvá. Možno by sa s tým malo niečo spraviť. Ale sklamem Vás opäť, nič s tým nespravíte. Rovno zabudnite na to, že začnete hnať ľudí do ulíc, bojovať so systémom. Takých už bolo. Dnes nežijú, alebo sú na klinikách psychiatrie. V najlepšom prípade žijú si svoj život a nevystrkujú rožky, pretože pochopili, že to nemá význam. Ich názor sa zmenil po návšteve silných mužov, alebo hneď po tom, čo im štátne útvary začali robiť zo života peklo. Nedajbože sa chcete zapojiť do politického diania a navrhnete napríklad špeciálne dane na zdanenie rozvodov elektrickej energie, vody, či plynu. Niečo ako zemná daň, za to že energetické firmy môžu ťahať rozvody na dodávanie energie v zemi, ktorá platí štátu. Tu už ide o život. Nadnárodné korporácie si radšej zaplatia nájomného vraha, ktorý Vás odstráni z povrchu zemského aj s Vašimi nápadmi. Pre nich je vždy výhodnejšie zaplatiť milión dolárov za Vaše odstránenie, ako platiť stovky miliónov do štátnej kasy. Kto mi neverí, nech to skúsi..
Nájdu sa aj takí, ktorí žijú v tom, že v ich krajine vládne demokracia taka, ako Vám ju sľubovali politici. Myslíte si, že je demokratický systém a je absolútna sloboda slova. Ale to si len myslíte. Realita je iná. Na Slovensku nemôžete nič povedať v zlom na sociálne skupiny neprispôsobivých občanov, lebo porušíte zákon. Ak máte silné nacionálne cítenie už s Vás robia kriminálny živel, ktorý propaguje nacizmus, podobne je to aj s propagáciu komunizmu. Máte slobodu slova, ale len takú ako Vám zákony povoľujú. Nájdu sa aj iné regulačné zákony, ktoré môže výkonná moc použiť, ak by ste začali vystrkovať veľmi rožky.
Otázne je ale to, prečo je to všetko tak? Prečo má každý štát dané prísne hranice demokracie! Demokracia je totiž len systém, ktorý má množstvo výhod pre tých ktorí ho zaviedli. Pôvodná ideológia bola úplne o niečom inom, ako je to v skutočnosti. Ani na Slovensku to nie je inak. Tiež ste mali pár ľudí, ktorí vyznávali pravú čistú demokraciu. Či už to bol Štefánik, alebo napríklad novodobý Dubček. Zaujímavé je to, že obaja zomreli tak povediac nešťastnou náhodou. Že by náhoda? Možno! A možno nie. Kto vie?
Ak si naivne myslíte, že veľká revolúcia to zmení ste vo veľkom omyle. Totižto každý vodca revolúcie je opäť len slon, len z inej čriedy. To je teraz nepodstatné. Hlavným problémom je aj totiž systém volieb v dnešnej dobe. Bez veľkého balíku peňazí sa v dnešnej dobe nedá robiť ani kampaň, to každý občan dobre vie. A odkiaľ sú peniaze na kampaň? Z banky? Z darov? Z darov koho? Kto dá len tak milióny dolárov bez toho aby nepotreboval protislužbu? Milionári a multimilionári nikdy nedávajú nič len tak. Svoje zložito zarobené peniaze nebudú len tak vyhadzovať do vzduchu. Vždy za tým je niečo iné. Známe zvolanie: „Ja ti pomôžem, ty pomôžeš mne“ tu platí obzvlášť! Prečo potom veľké firmy nepriamo sponzorujú kampane? No preto, že z toho získajú výhody a v konečnom dôsledku viac peňazí na svoje účty. Ak nezískajú priamo peniaze, dostanú možnosť ako sa dostať za výhodné ceny k nehnuteľnostiam vo vlastníctve štátu. A štát postupne všetko, čo vlastní predáva do súkromných rúk. V dobe krízy obzvlášť!
Tá kríza o ktorej sa posledné roky hovorí ako o strašiakovi nevznikla len tak náhodou, ako si ľudia myslia. Neviem, čo je na tom pravdy, ale počul som od viac ľudí z vyššieho finančného segmentu, že išlo o naplánovaný jav. Vedelo sa dopredu, že kríza príde. Vedelo sa, že ceny nehnuteľností i tovaru padnú výrazne dole. Totižto, v dobe rastúcich cien nehnuteľností som chcel kupovať jednu nádhernú budovu – veľký dom hádam 1200m2. Kamarát – bankár, mi na jednom bále hovoril, po pár pohároch šampanského, nech určite teraz ten dom nekupujem, nech počkám tak pol roka. Potom bude ten dom za polovičnú cenu. Pýtal som sa ho ako je to možné! A on sa len usmial, že nech nič nekupujem, ale začnem si zháňať kapitál. Kľudne si mám aj pár miliónov z banky, v ktorej je pobočkovým riaditeľom požičať na vyše, lebo veľké príležitosti čoskoro prídu. A prišli! O pár mesiacov prepukla kríza na trhu nehnuteľností. Ceny padali dole, ľudia nezvládali splácať hypotéky, firmy začali krachovať a nastalo prepúšťanie. Viete, čo je veľká záhada? Ako je možné, že to vedel dopredu? Vedel to on, aj ostatní vyvolení! Keď bankám sa vrátilo obrovské množstvo domov, začali ich predávať pod cenu. A kupovali si ich zase len tí vyvolení, ktorí si pár mesiacov pred krízou napožičiavali veľa peňazí za malé úroky. Tie isté banky ktoré požičiavali vo veľkom peniaze, zrazu začali krachovať a štát im musel poskytnúť „ozdravnú“ finančnú injekciu. A skupina ľudí sa dostala k majetkom! Nádherný príbeh, len škoda, že tak veľmi pravdivý!
PS: V texte možno nájdeš gramatické chyby, štylistické prehrešky. Ospravedlňujem sa za to! Som bežný človek a nie spisovateľ, alebo gramatický korektor. Moja slovenčina je žiaľ veľmi chabá, školy som absolvoval v štátoch, kde žijem skoro 50 rokov. Niektoré chyby vznikli aj počas prekladu do Slovenského jazyka, prižmúrte prosím jedno očko. Ďakujem!
Cely článok je napísaný v duchu ako sa niečo nedá spraviť. Čo tak vymyslieť ako sa to dá. Prečítajte si niečo o Islande v roku 2008 ako tam obyčajný ľudia zvrhli vládu a navrhli si vlastnú ústavu.Jana (20. 05. 2012) | hmmm
...teraz neviem, ci sa mam tesit z toho, ze niesom sama, co si taketo daco (a aj ine “srandy“ ) mysli...zial, ani ja neverim, ze s tymto systemon mozeme nieco urobit...a uplne sa stotoznujem s obsahom clanku....a to sa naozaj povazujem za pozitivne mysliaceho cloveka....Feri kazdopadne ti zavidim :)qed (16. 08. 2012) | -
Fero, čo navrhuješ?