„Ja vždy hovorím, že každý človek má svoj názor na danú vec, každý človek vidí a chápe veci inak. Nikto nevie povedať, čo je správne a čo nie v systéme prírody, života a celého vesmíru. Možno si iba myslíme, že tá naša pravda je tá správna. To pripúšťam aj v mojom prípade – možno nemám pravdu a moje príspevky budú je len jeden veľký „blábol“. Ale vždy sa spýtam, či si aj ostatní pripúšťajú, že možno oni nemajú pravdu?“
Zipperle Cohanim
Politické šarvátky a kríza

Nový svetový poriadok – návrat k nevoľníctvu!Možno ste už počuli slovné spojenie nový svetový poriadok, alebo nový svetový rád. Množstvo ľudí má v tom trošku chaos, nevie presne povedať, čo to v skutočnosti označuje. Dá sa totiž na to pozrieť z dvoch strán. Zo strany politického významu a zo strany konšpiračnej teórie.

Ak politik nejakého štátu hovorí o novom svetovom poriadku, myslí tým označenie nového smerovania dejín spoločnosti, v ktorom prichádza zmena v spoločnosti z pohľadu politického myslenia a celkového pohľadu na svet. Pod rovnakým označením – nový svetový rád, či poriadok sa skrýva aj konšpiračná teória, ktorá hovorí o tom, že úzka skupina ľudí ovláda svet. Takže pár super bohatých medzinárodných elít zasahuje do politiky, a celého finančného systému.

Keď sa však pozrieme na ta to z oboch strán, ten názov dvoch rozdielnych vecí nie je len náhoda. Veľmi sa totiž spája politické smerovanie sveta s konšpiračnou teóriu. Ten jednotný názov hovorí vlastne o tom istom, ak na to pozrieme skutočne nezaujatým postojom na svet.

V každej krajine operuje pár finančných skupín, ktoré má priame prepojenie na politiku a vládu. Tieto skupiny majú toľko peňazí a toľko moci, že dokážu skupovať a ovládať kľúčové segmenty podnikov aj štátu. Ovládajú všetky kľúčové odvetvia, ovládajú potravinárstvo, energetický priemysel, farmaceutické spoločnosti, nemocnice a média. Do očí vždy bije to, že každá vláda nepriamo podporuje tieto finančné skupiny formou najväčších zákaziek a na opátku vlády dostávajú peniaze na kampane.

Ľudia si hovoria, že to nevadí to je v poriadku, všade je to tak. Lenže lokálne finančné skupiny naozaj dokážu ovládať jednotlivé vlády, zákony a už je len krok k tomu aby sa spájali. V politike sa objavuje vízia jednotného celosvetového „štátu“ o čom svedčí aj postupné spájanie krajín napr. EU a stále častejšie okupácie krajín vojenskou silou (Irak, Líbya, ..). Takže ak vlády nepriamo pracujú pre silné rody i finančné skupiny potom prečo všetko smeruje k tomu, že sa stále viac spájajú jednotlivé krajiny do jedného celku a pod týmto celkom okupujú iné krajiny, ktoré sú mimo. Stále mi z toho vychádza len jedna vec, finančné skupiny sú prepojené, majú pár majiteľov, ktorí spolu ako sa hovorí „kujú pikle“ za chrbtami občanov. A tu vlastne zistíme, že tá konšpiračná teória nie je len teória, niečo sa deje o čom ľudia nevedia.

Stále sa prijíma viac zákonov, ktoré zasahujú do slobody občana. Nemusia to byť len zákony, čo ľudia môžu a čo nie. Je strašne veľa obmedzení, napríklad v slobode slova, nuž ale sú zákony ktoré vyťahujú stále viac peňazí z vreciek občanov. Dnes skoro za všetko musí občan platiť, doslovne ho štát vyciciava. Celé toto politické smerovanie hovorí len o jednom, o novodobom nevoľníctve.

Pozrite sa dobre okolo seba. Vy to nevidíte? Štát stále uťahuje opraty obyvateľom, oberá ich viac a viac o peniaze. Finančné skupiny ovládajú stále viac majetkov, v kríze bankrotujú menšie firmy, banky, ale finančným skupinám sa stále darí. Dokonca rastú o nové akvizície, preberajú nielen súkromné firmy ale aj časti štátneho majetku. Vládnu nám korporácie a finančné skupiny cez svojich dosadených politikov. Cez politikov, ktorým financujú ich kampane!

Viete ako to skončí? Vznikne pár štátov, ktoré pohltia menšie štáty. Tieto štáty budú fungovať len na oko, lebo všetky strategické podniky budú v rukách korporácií a finančných skupín. Najbohatšia elita bude ovládať štáty. Uvedomelí ľudia sa budú chcieť brániť, ale nebudú mať šancu, zákony z nich spravia nevoľníkov. Kto bude proti systému skončí zle. A úplne na záver príde jedná veľká vojna a vzbura. Je to len otázkou času, ale iste pri tom zomrú milióny ľudí.
Veru neviem, či sa s tým dá v tejto situácií ešte niečo robiť, proces agresívneho „zjednocovania“ už začal. Jedinou možnosťou je nestrácať svoju identitu a nepredávať všetko korporáciám. Lenže bežný občan i keď uvedomelý s tým nedokáže nič spraviť, nemá na to moc. Preto aj ja sa pokúšam otvoriť ľudom oči, cez moje príspevky. Ľudia si musia uvedomiť, čo im hrozí, čo sa na nich chystá. Problém je ale ten, že mnohí ľudia to nevidia a nechápu! Žijú si svoj život pri televízore, tešia sa z dovolenky a hlúpych relácií. Hľadia len na svoje vzory, na svet celebrít, na materiálne statky. Vládne v nich neskutočná závisť, každý chce mať kopec peňazí aby nič nemusel robiť, len oddychovať. A toto nie je dobré..

Pri šírení článku na nekomerčné účely, je vždy potrebné uviesť zdroj s aktívnym spätným odkazom!

PS: V texte možno nájdeš gramatické chyby, štylistické prehrešky. Ospravedlňujem sa za to! Som bežný človek a nie spisovateľ, alebo gramatický korektor. Moja slovenčina je žiaľ veľmi chabá, školy som absolvoval v štátoch, kde žijem skoro 50 rokov. Niektoré chyby vznikli aj počas prekladu do Slovenského jazyka, prižmúrte prosím jedno očko. Ďakujem!
Zipperle Cohanim   |   18. 07. 2012   |   Komentáre: 9   |   Počet videní: 18727

Diskusia k článku

emka (18. 07. 2012) |
K tým posledným vetám. Takýto ľudia si to zrejme zaslúžia. Koniec koncov padnú všetci. Aj najmocnejší a najbohatší. Rovnováha proste existuje. Zrejme sa blížime ku koncu jednej etapy a po nej začne ďalšia. Každý si zodpovedá za svoj vlastný život. Je to jeho právo. Ak so svojím životom nechce nič robiť, nikto ho k tomu nedonúti. Ani smrť.

Jediné riešenie je? Nechať to tak. Samo-očistný proces funguje. Spoločnosť výjde z tejto skúsenosti silnejšia a múdrejšia. Skôr by to bolo protispoločenské udržať pri živote tých, ktorí o to sami nestoja.

Ďalšia etapa bude patriť inteligentným a schopným.. Múdrejším. Nebude tam miesta pre špekulantov a lenivcov. Oni totiž jednoducho umrú od hladu a od zimy. Konečne sa oprášia ozajstné ľudské hodnoty. Lubek (18. 07. 2012) | Ako malá smietka v mori
Nepozerám TV, nečítam denníky, vyhľadávam nemanipulované - vecné správy zo sveta,(čo je čoraz ťažšie a ťažšie). Nechodím na týždňové či 10denné last minute za “dobrú cenu“, nezriedka za požičané peniaze, veď pivo si dám potom doma, lebo “tam“ je drahé pivo aj káva. Nemyslím si, že veľké, robustné auto SUV, či Porsche alebo Ferrari sú skutočnou vizitkou mojich skutočných schopností. Mám maličké autíčko, trojdverák, lebo 95% jázd jazdím sám. Nemyslím si, že kuchyňa za 10 -20 tisíc EURo so zabudovanými spotrebičmi je dôkazom toho, že jej majiteľ(ka) vie a hlavne aj chce upiecť buchty, alebo uvariť “vepřo, knedlo, zelo“ včítane vlastnej parenej knedle. (nie kúpeného valčeka ako z umelej hmoty). Neverím reklamám a neriadim sa nimi. A cítim sa ako tá smietka v mori. S málokým viem nájsť spoločnú reč. Masy ľudí dobrovoľne fungujú, ako sú manipulovaní a smerovaní. Jedia podradné takmer umelé potraviny, chodia do kina na filmy ktoré im nič nedajú, sledujú podobné filmy aj doma, sledujú seriály a reality show, sledujú vraždenie v iných krajinách v priamom prenose a zdieľajú názor komentátora. Poctivo telefonujú a bavia sa pri tom, hoci dohodnú možno menej podstatných vecí než indiáni dymovým signálom. Poctivo a dobrovoľne sa mapujú do sociálnych sietí a bavia sa pri tom. Poctivo kupujú a jedia umelé vitamíny a prostriedky proti a na podporu všetkého možného. Užívajú antikoncepciu, lebo na dieťa “nemajú peniaze“ alebo ochotu. Kupujú sladenú vodu v PET fľašiach, nepoznajú ani susedov v paneláku, nepoznajú svojich poslancov.
Myslím, že ovládanie “stáda“ je priam majstrovské. Geniálne. Robíme presne to, čo robiť máme a ešte sme aj sami so sebou spokojní. Veríme, že to je to, čo chceme. Asi je to tiež konšpiračné, ale čo by sa stalo, keby sme nechceli? Ako to bolo s tou prasacou chrípkou? Bola to skutočne náhoda, obohatenie farmaceutov, ...alebo test? Nemo (18. 07. 2012) | krátke video o NWO

http://www.youtube.com/watch?v=d5ldMOQ6iFw

@emka: spoliehať sa na nejaký samoočistný proces spoločnosti je bohužiaľ naivná predstava. Architektom svetovlády nič nevyhovuje viac ako pasivita tých, ktorí si už všimli, že NWO klope na dvere.

Ak si vie niekto predstaviť globálnu tyraniu, kde tyran má totálnu kontrolu nad všetkými poddanými, tak toto bude obraz NWO v praxi. emka (18. 07. 2012) |
@nemo: ano, to mas pravdu. ja som ale myslel dobu po zruteni systemu. ked sa zruti financny system, materialne rebricky hodnot. ked nebudu mat mocni nastroje pre manipulovanie ludi ako masmedia, alebo peniaze. ked bude podstatne, ci sa vies uzivit rukami a svojou sikovnostou. a v tychto (tazkych) casoch umru takyto od hladu.

mozno to je utopia a do takej fazy sa spolocnost nikdy nedostane. ja by som ju tam chcel vidiet. nastupila by sudrznost, druznost, pomoc blizkym, ohladuplnost. ale aj toto je mozno utopia. podla vsetkeho by nastupilo len zabijanie, rabovanie atd..Nemo (18. 07. 2012) | @emka
Predpokladajme, že niekto ovláda svetový finančný systém. (Tým zákonite aj svetovú politiku, potraviny, priemysel atď..) /Mimochodom u mňa osobne je to nie predpoklad ale istota/. Ak má nejaká skupina túto moc tak pravdepodobne nemá v hlave nasraté (k veľkým peniazom sa dá prísť najľahšie veľkými podvodmi a na to treba rozum). Táto skupina bude žabám variť vodu dostatočne pomaly, tak aby sa jej kontrola ktorú má nevymkla z rúk. Všimni si aktivity vydávania elektronických pasov, občianok, zdravotných kariet RFID čipovania, sledovania veškerej komunikácie (mobil, internet) a pohybu ľudí - kamery s rozpoznávaním tvárí... Stále majú po ruke armády zabijakov (v USA napr jednotky Blackwaters). Nič nenechávajú na náhodu. Síce je evidentné že teraz žačali trošku viac tlačiť na pílu (starý rockefeller si nwo predsa nechce nechať ujsť..) nesmieme však podceňovať ich vychcanosť, inteligenciu a hlavne ich moc nad peniazmi za ktoré si kúpia veľa intelektov kt. do podstaty veci vôbec nemusia byť zasätený. Naša jediná reálna možnosť je postaviť sa im aktívnym odporom. V prvom rade otvárať ľudďom oči aby im spoločnosť nežrala masmediálne sračky (vojnovú propagandu, CO2 hoax a pod..). Je minimálna pravdepodobnosť, že zlyhajú vlastnou chybou pri našom pasívnom prístupe. Inými slovami naša jediná šanca je aktívne bojovať proti nwo. Hlavne proti globalizácii. Bez globalizácie žiadna svetovláda nebude, ani žiadny svetový “order“. U nás na Slovensku treba bojovať proti intrigám EÚ, ktorá začína ukazovať svoju pravú tvár. November 89, vstup do Nato, EÚ - tragické udalosti, ktoré musíme napraviť. Ešte stále máme čas...odpor (19. 07. 2012) | pociatky NWO u nas
Je vela zdrojov na internete, kde sa moze clovek dozvediet viac ako mu bolo povedane v televizii a v novinach. Uz tu bolo niekde v diskusiach spomenute, ze chartu 77 financoval z velkej miery aj americky multimiliardar Soros (ten ma na triku skoro vsetky revolucie modernej doby). Soros je vsak iba biely kon Iluminatskej bandy. O Rotschieldoch a Rockefelleroch sa v mediach nehovori. Dovolim si sem pastnut cast clanku o Iluminatoch, ktory su strojcami planu NWO.

“Ilumináti pochopili ako ľahko sa im môže komunizmus vymknúť spod kontroly a tak začali pripravovať jeho pád, ktorý prišiel takmer súčasne v celom východnom bloku v roku 1989. U nás prišiel prevrat „nežnou revolúciou“, ktorá sa pripravovala minimálne už od roku 1977 vznikom Charty 77. Väčšina jej zakladajúcich členov boli slobodomurári (V. Havel a pod.), ktorí naoko prenasledovaní systémom pripravovali príchod demokracie a kapitalizmu.

Slobodomurári rýchlo pochopili, že jednoduchšie ako ovládať ľudí diktatúrou komunizmu, je dať im falošný pocit slobody, demokracie, názoru a myslenia v kapitalizme. Preto sionisti spolu so slobodomurármi už vyše storočia vlastnia takmer všetky dôležité médiá vo svete (CNN, Warner Bross, Metro Goldwin Mayer, Spelling, Times, BBC a mnoho ďalších) i u nás. Pomocou obrovskej moci, akú im dávajú médiá, dokážu zmeniť verejnú mienku zo dňa na deň. Ich médiá vedú tvrdú kampaň za liberalizáciu potratov, homosexuality, pornografie, drog, multikulturalizmu, multirasovosti, rozpad tradičnej rodiny a pod. Všetko, čo je zlé, amorálne, médiá premenili na módne, moderné a „IN“ Takáto ohlúpnutá masa je najjednoduchšie ovládateľná. Slobodomurári to nazývajú „urobili sme z človeka rozumné zviera“. Takto zaslepené národy nemôžu vidieť, že sa ich národy rútia do záhuby, že volia bábkové vlády, že im pred oči predkladajú falošný obraz slobody, pričom sa stávajú čoraz väčšími otrokmi vo vlastnej zemi.“

zdroj:
http://beo.sk/historia/326-slobodomurari-kto-su-tito-tajni-stavitelia-svetaLubek (20. 07. 2012) | No a kde je úloha cirkvi?
Alebo skutočne dovidia iba po miništrantove trenírky a inventúru majetku?Jaroslav (03. 04. 2013) | Lubek jeresne to co ny som ja napislal
Autor prispevku lubek je 100% pravdaJaroslav (03. 07. 2013) | Chcem odpoved
Komu! :-)

Najčítanejšie články v tejto rubrike
Kategória: politické šarvátky a kríza | Dátum: 18. 07. 2012 | Komentáre: 9 | Počet videní : 18727
Kategória: politické šarvátky a kríza | Dátum: 18. 06. 2012 | Komentáre: 4 | Počet videní : 11948
Kategória: politické šarvátky a kríza | Dátum: 16. 06. 2012 | Komentáre: 5 | Počet videní : 10949
Kategória: politické šarvátky a kríza | Dátum: 13. 07. 2012 | Komentáre: 16 | Počet videní : 9937
Kategória: politické šarvátky a kríza | Dátum: 28. 11. 2012 | Komentáre: - | Počet videní : 8123
Najnovšie články
Kategória: cirkev a náboženstvo | Dátum: 31. 12. 2013 | Komentáre: 6 | Počet videní : 13473
Kategória: moc peňazí | Dátum: 30. 12. 2013 | Komentáre: 2 | Počet videní : 5859
Kategória: neprispôsobiví občania | Dátum: 24. 09. 2013 | Komentáre: 5 | Počet videní : 11654
Kategória: Zipperle sleduje svet | Dátum: 23. 09. 2013 | Komentáre: - | Počet videní : 12272
Kategória: moc peňazí | Dátum: 23. 07. 2013 | Komentáre: 2 | Počet videní : 12861
Kategória: politické šarvátky a kríza | Dátum: 20. 07. 2013 | Komentáre: 5 | Počet videní : 5984
Zipperle odporúča
Dátum: 11. 11. 2011 | Komentáre: 6 | Počet videní : 8330
Dátum: 12. 11. 2012 | Komentáre: 24 | Počet videní : 8342
Dátum: 24. 04. 2012 | Komentáre: 4 | Počet videní : 12429
Dátum: 27. 09. 2012 | Komentáre: 3 | Počet videní : 12734
Dátum: 19. 04. 2013 | Komentáre: 14 | Počet videní : 13461
Dátum: 03. 05. 2012 | Komentáre: 10 | Počet videní : 14308
Dátum: 06. 07. 2012 | Komentáre: 29 | Počet videní : 14427
Dátum: 02. 11. 2011 | Komentáre: 9 | Počet videní : 14873
Dátum: 18. 07. 2012 | Komentáre: 9 | Počet videní : 18727
Dátum: 18. 10. 2011 | Komentáre: 25 | Počet videní : 22169