„Ja vždy hovorím, že každý človek má svoj názor na danú vec, každý človek vidí a chápe veci inak. Nikto nevie povedať, čo je správne a čo nie v systéme prírody, života a celého vesmíru. Možno si iba myslíme, že tá naša pravda je tá správna. To pripúšťam aj v mojom prípade – možno nemám pravdu a moje príspevky budú je len jeden veľký „blábol“. Ale vždy sa spýtam, či si aj ostatní pripúšťajú, že možno oni nemajú pravdu?“
Zipperle Cohanim
Cirkev a náboženstvo

Preľudnenie chcel Boh, raz aj tak všetci pokapeme od hladu..

Prvá kniha Mojžišova, známa skôr ako Genesis je kniha, ktorá popisuje prvopočiatky stvorenia sveta. Už v nej sa môžeme stretnúť s citáciou od samého Boha: „Ploďte a množte sa a naplňte zem! Podmaňte si ju a panujte nad morskými rybami, nad nebeským vtáctvom, nad všetkým živým, čo sa hýbe na zemi.“

V knihe, ktorá tvorí základ kresťanstva a viery sa hovorí, že Boh chcel, aby človek ovládol všetko živé na zemi. Ak by sme doslovne hľadeli na tieto slová, tak potom nikto z ochranárov zvierat nemá dôvod zastávať sa zvierat, veď našou Božou úlohou je predsa podmaniť si zem a vládnuť všetkému živému. Boh nič nehovoril o ochrane práv zvierat, hovoril o podmaňovaní. Už len výraz podmaniť môže znamenať čokoľvek. Takého leva asi ťažko si dokáže podmaniť človek dobrým slovom, či Božím slovom. Ešte som nepočul o tom, že by nejaký kazateľ svojou kázňou presvedčil leva, aby sa podriadil. Takého tvora je možné prinútiť k podriadeniu len násilím a systematickou tvrdou prácou. Chcel potom Boh, aby sme boli bandou krvilačných agresívnych stvorení? To je otázka!

Množstvo ochranárov zvierat o sebe tvrdí, že sú veriaci v Boha, že robia len to, čo Boh prikázal. Ale Boh prikázal podmaniť si všetko živé a samozrejme nezabudol dať ako začiatok svojich slov, fakt o tom, že sa majú ľudia množiť a obsadiť celú zem. Nech pozeráte na tieto „Božie“ slová akokoľvek, človek je podľa nich predurčený vládnuť nad všetkým živým. Dovolím si skonštatovať, že pravá viera v Boha s ortodoxným vyznávaním kresťanstva je nezlučiteľná s nekompromisnou ochranou zvierat.

Čo to potom prináša ideový pohľad na tieto slová Boha? Vidím tam len chorobné premnoženie planéty ľudmi, ktoré v konečnom dôsledku prinesie záhubu. Vraj sa v poslednej dobe znižuje pôrodnosť, teda ak nepozeráme na Čínu, či niektoré zaostalejšie krajiny, kde je pohlavné párenie istým druhom zábavy a potešenia. Veď sex je odjakživa najlacnejšou drogou chudobných.

Úrady a vlády vidia, že sa stále rodí menej detí, čo je pre nich istá záhuba. Kto bude plniť štátnu pokladnicu, kto bude robiť na dôchodkové poistenia, kto sa bude starať o dôchodcov? Jediná možnosť je neustále zvyšovať pôrodnosť. Preto, čím viac je ľudí, tým viac musí byť detí. Toto zvyšovanie ale nemôže fungovať donekonečna! Málokto si uvedomuje, že počet obyvateľov je limitovaný zdrojmi. Práve zdrojmi jedla, vody, surovín. Už v tejto dobe sa dostávame do štádia existencie, kedy voľné zdroje narážajú na pomyslený strop. Ono sa to nezdá, viac ľudí vyžaduje viac jedla, viac tepla, viac elektriny, viac áut, viac oblečenia, viac továrni, viac pracovných miest. Mohol by som ešte dlho písať o tom, čo preľudnenie prináša. Ale to nie je môj cieľ.

Za oveľa dôležitejšie považujem poukázať na to, že modernou vedou a medecínou sa stráca prirodzená selekcia ľudí, chorý človek v minulosti jednoducho zomrel. Bola to akási prirodzená regulácia počtu, to sa aj dodnes deje v prírode medzi ostatnými druhmi živočíchov. Je v tomto myslení silná kolízia medzi ľudskosťou a prírodou. Človek je človekom pretože rozmýšľa a jeho snahou je pomáhať iným, mať pochopenie pre slabších jedincov. Keby sme žili v súlade s prírodou, tak by sme jednoducho chorého nechali zomrieť a napríklad postihnutého jedinca tiež. Viem, že sú to strašne kruté slová, prepáčte mi za ne. Celé roky mám vnútorný rozbroj medzi správnou vecou pre spoločnosť a správnou vecou pre prírodu.

Každopádne faktom je, že nastáva preľudnenie, nastáva pomalý kolaps. Veď čoskoro bude viac ľudí, ako dokáže zem uživiť. Jedného krásneho dňa dôjdu zdroje a potom už neostane nič iné ako radikálne riešiť túto situáciu. O tom, že toto nie je udržateľný trend svedčia aj vyjadrenia niektorých vedcov, ktorý volajú po myšlienke postupného znižovania reprodukčného stavu a hlavne znižovania prehnaného ekonomického rastu. Spoločnosť sa chce stále niekam rozvíjať, každý chce mať televízor, dom, auto, kvalitné jedlo.. Nuž, ale raz sa môže stať, že jednoducho nebude materiál na výrobu auta, či vôbec nejakej potravy.

Ja neviem, podľa mňa si tento stav málokto uvedomuje. Väčšina ľudí žije v akejsi krabičke, a čo je okolo nich – ich jednoducho netrápi. Viac ich trápi, či stihnú novú časť seriálu, ako to, čo bude za päť rokov. Každý si len povie, že nejak bude, či dokonca si povie, že jeho sa to netýka, lebo on ešte stihne prežiť tento život bez nejakých drastických zmien. Ale niet sa čomu čudovať, dlhodobá reklamno mediálna propaganda z nich spravila plnohodnotné materiálne tvory, ktorých zmýšľanie najviac vyhovuje politickému i podnikateľskému prostrediu.

Občas si myslím, že zbytočne celé roky píšem články a volám po osvete. Nemá to význam. Veď aj tento článok si len prečítajú ľudia, ktorí zmýšľajú inak ako stádo mulíc a chcú zmenu k lepšiemu. Tých, ktorí sa to týka na túto stránku žiaľ nikdy neprídu. Ani sa nečudujem, pokiaľ nebudem písať o vraždách, nových účesoch celebrít a o tom, kto s kým sa zase „kurvil“ inak to ani nebude.
Na záver napíšem len toľko, že neuveriteľne ma fascinuje a vždy aj fascinovať bude, že hlúpa správa o nejakej silikónovej bábike, ktorá ukázala zadok na verejnosti zaujme stonásobne ľudí viac, ako správa o tom, že za chvíľku nebudeme mať čo jesť. Nie je to divné? Alebo len ja som divný? A žiť takto tupo je normálne..

Pri šírení článku na nekomerčné účely, je vždy potrebné uviesť zdroj s aktívnym spätným odkazom!

PS: V texte možno nájdeš gramatické chyby, štylistické prehrešky. Ospravedlňujem sa za to! Som bežný človek a nie spisovateľ, alebo gramatický korektor. Moja slovenčina je žiaľ veľmi chabá, školy som absolvoval v štátoch, kde žijem skoro 50 rokov. Niektoré chyby vznikli aj počas prekladu do Slovenského jazyka, prižmúrte prosím jedno očko. Ďakujem!
Zipperle Cohanim   |   15. 08. 2012   |   Komentáre: 6   |   Počet videní: 2631

Diskusia k článku

Johny (16. 08. 2012) | Aj božie slová si môžeme vyložiť všelijako
Nečuduj sa , všetky problémy, ktoré opisuješ sú nezvratné a preto ich ľudia ani neriešia. Svet smeruje do záhuby ale čo s tým narobíš?Peniaze vládnu a ani Ty ani ja ich nezastavíme.
Nechápem len Tvoj postoj ku ekológii a ochrane prírody. Nech si boh rozprával, čo chcel, keď si prírodu nebudeme chrániť, nestihneme sa ani premnožiť.ROBO (25. 08. 2012) | JA
Nie som katolík, ale verím v Boha a základom mojej viery je len Biblia. Pán admin ked už tak hovoríte na tích čo veria v Boha, že sú sprostí a nevedomí, dovolím si povedat len tolko, že evolúcia je neopodstatnená takisto. Ako mi chcete vysvetlit, že sme sa vyvíjali miliony rokov, viete kolko vedcov takisto popoiera evolúciu. Chcete mi povedat, že z neživej hmoty sa stala živá a ked neveríte Boha a v stvorenie šiestich dní a siedmeho dna odpočinku prečo používate kalendár. A ak si myslíte, že siedmy den je nedela takste na tej istej lodi ako väčšina cirkví tohto sveta pretože podla Biblie je to sobota. V tom ste takí istý ako napríklad Katlícka cirkev. Tak pán admin ked neveríte v Boha nepoužívajte kalendár. Mohol by som vám tu tolko argumentov dat, ale je toho privela. Dalej hovoríte, že neodcudzujete nikoho sa svoj názor a v to čo verí, ale prečo sa tak moc hneváte na tích, čo veria v existenciu Boha a nazývate ich sprostými to môžem povedat aj ja o Vás. Je to taká isté ked hovoria v TV aké bude počasie a kolko krát sa tak nestane ako povedia. Aha, no čo však meteorlog sa netrafil. Ale pozrite sa ja Vás hlúpim nenazívam tak ma ním nenazívajte ani vy, ale prosím Vás neodcudzujte ma zato v čo verím a čím sa riadim lebo takisto ako ja nezmením Vás nezmeníte ani vy mna.
A okrem toho neverte farárom, že ked nebudete chodit do kostola zhoríte niekde v pekle a že je to tažký hriech pretože ja Vás môžem uistit, že nemajú pravdu a verte mi katolícka cirkev prekrúca evanjelium na kolko zneužívajú Bibliu v ich prospech. Ak omne chcete viac a čomu verím ja dám Vám tu link na adresu. http://www.znamenicasu.cz/JA (25. 08. 2012) | ENDE
/Stvorenie alebo evolúcia?
Najnovšie už vedci zistili, že evolúcia je
falošná a nemožná. Evolučná teória tvrdí, že všetky živé tvory vznikli
náhodou, že živé organizmy ako meňavka a medúza sa vývojom premenili na
rybu a ryba sa ďalej vyvinula na živočíchy, ako napríklad krokodíl a
dinosaurus a , že opice sa vyvinuli v človeka. Vznikol tvoj život týmto
spôsobom? Si potomkom zvierat?
Výsledky mnohých experimentov s mutáciami ukázali, že sa nevyskytol ani
jediný prípad, že by mutáciou vznikol nový druh. Vytvárajú sa iba
varianty v rámci toho istého druhu.
Vedci už prišli na to, že zmena druhu je nemožná, pretože výskyt
variácií vnútri tých istých druhov (A1 alebo A2/ alebo (B1 alebo B2/ nie
je vývojová zmena a je absolútne nemožné, aby sa druh A stal druhom B. Z
Mendelovho zákona dedičnosti je zrejmé, že môžu byť rôzne odrody psov,
ale pes nikdy nemôže splodiť mačku. Vnútri toho istého druhu existuje
určitá hranica pre množenie sa variácií. Napríklad krížením koňa a osla
dostávame mula, ale muly sú sterilné-neplodné a medzi sebou nemôžu mať
potomstvo. Taktiež lev a leopard môžu splodiť leopona, ale ten tiež
zostáva sterilný. Toto tak isto demonštruje obmedzenie rozmnožovania na
ten istý druh. Pri biologických experimentoch sa pokúšali spojiť vajíčko
druhu A so spermiou druhu B. Zistili, že je nemožné, aby spermia
prenikla do vajíčka, ak dotyční partneri patria k rôznym druhom.
Dokonca ak sa pária pes a mačka , alebo krava a kôň, nedosiahnu
potomstvo. To platí aj o človeku a šimpanzovi alebo opici. Je tomu tak
preto, že nemajú rovnakú krv a chromozómy. Áno Boh stvoril človeka ako
človeka.
Nedávno objavili v Japonsku fosíliu ryby pravdepodobne pätnásť miliónov
rokov starú, a keď ju porovnali so živým súkmeňovcom toho istého druhu,
nemohli nájsť nejakú zmenu. Toto je dôkaz, že tu neexistoval žiadny
“evolučný proces“ ani po pätnástich miliónoch rokov!!! Dlhoplutvá
dvojdyšná ryba Coelacanth je dobre známa ako fosílny živočích, o ktorej
evolucionisti hovoria, že vyhynula pred približne 90-miliónmi rokov v
čase, keď sa ryby vyvíjali v suchozemské živočíchy. Ale nedávno niekoľko
rýb tejto odrody chytili pri brehoch Madagaskaru.

Keďže celý vesmír je riadený úžasným systémom, musí existovať aj
pôvodca tohto systému. Napríklad, ak by zem bola čo len o pár kilometrov
bližšie alebo ďalej od slnka, život v takej podobe ako existuje na zemi
by nebol možný. Ak by pomer prvkov v našej atmosphere bol čo len o pár
percent odlišný, všetky živé bytosti na zemi by zahynuli.
Pravdepodobnosť náhodného vzniku jedinej bielkovinovej molekuly je 1 k
10 na 243 (to je 10 s 243 nulami/. A jediná bunka potostáva z miliónov
bielkovinových molekúl.
Spletitá a dokonalá bunka - Keď pozorujeme bunku elektrónovým
mikroskopom, je udivujúce vidieť, že štruktúra bunky je taká zložitá a
dokonalá ako pulzujúca metropola. V jadre jedinej bunky sú reťazce DNA,
a u človeka sú tieto dlhé 1,5m. Je tam zakódovaných 5 000 000 000
rôznych genetických znakov. A všetko toto možno nájsť v jadre jedinej
bunky, ktorú len-len že možno vidieť pomocou mikroskopu. Z toho je
zrejmé, že je nemožné, aby sa dokonca čo i len jedna bunka vyvinula
alebo vznikla náhodou.
V tvojom mozgu sa nachádza 14 000 000 000 nervových buniek a každá z
nich je zložitejšia a dokonalejšie vytvorená než elektronický počítač.
Navyše všetky tieto bunky spolupracujú a sú vo vzájomnom vzťahu.
Obnova 1 200 000 000 000 buniek v ľudskom tele - Tvoje telo sa skladá z
obrovského množstva buniek - približne -
600 000 000 000 000 - rôznych charakteristík. Z toho asi 2% alebo 1 200
000 000 000 buniek je čerstvo vytvorených, staré bunky sú zničené a
odstránené z tela, a to všetko denne. Neexistuje vedec, ktorý by
vytvoril čo i len jednu jedinú bunku. Kto
vytvára 1 200 000 000 000 buniek každý deň a udržuje ťa pri živote? Nie
je to nikto iný než všemohúci a vševedúci Boh.
Týmto spôsobom sa za stodvadsať dní prostredníctvom metabolizmu úplne
vymení krv, svaly tvojho tela a dokonca proteíny v 14 000 000 000
mozgových bunkách. Ako je potom možné, že nestratíš silu ani
sústredenie? Ani sa neprejaví žiadna zmena v uvedomovaní si seba. Je to
z dôvodu, že duša nie je produktom materiálnych zložiek, ktoré tvoria
našu fyzickú podstatu. Faktom je, že dušu dal človeku BOH a duch sa
vráti k Bohu, ktorí ho bude súdiť za jeho činy... , buď peklo alebo nebo.
Stvoril ťa Boh: Zober si napríklad svoje oči. Sú oveľa zložitejšie než
najpresnejší fotoaparát. Zaostrovanie a prispôsobovanie svetelnosti sú
úplne automatické. Obrazy vidíme farebne, v troch dimenziách a sú
spojité. Dokonca fotoaparát ma svojho tvorcu - nevznikol náhodou. Ako
môžeme povedať, že oči, ktoré sú omnoho podivuhodnejšie než fotoaparát,
sa vyvinuli evolučnou náhodou? Čím starostlivejšie a podrobnejšie
študuješ svoj mozog, tvar svojich orgánov, štruktúru tela, krvi, tým
viac si začínaš uvedomovať, ako úzkostlivo, podivuhodne a výberovo si
bol utvorený.
A tak budeš uvažovať zaradom nad každým svojím orgánom, potom pochopíš,
že tvoje telo sa nevyvinulo v prírodnom procese evolučnej náhody, ale že
ho utvoril všemohúci a vševedúci Boh vo svojej nekonečnej múdrosti.
Taktiež spoznáš, že fungovanie dýchania a tlkot srdca riadi Boh a že
nežiješ svojou vlastnou silou, ale Božou mocou.
Ďalšie dôkazy máš: zadaj do Googla: Boh a štvrtý web si prečítaj -
Existuje Boh? Sú dôkazy o tom, že existuje Boh? A pod tým článkom klikni
na Návrat na Slovenskú domovskú stránku a tam máš všetky odpovede na
svoje otázky a hlúpe poznámky ohľadom Boha a viery. Len stačí kliknuť na
to čo ťa zaujíma a prečítať si to.

Viac na: http://www.diskusneforum.sk/tema/stvorenie-alebo-evolucia-vedecke-dokazy-o-bozej-existencii#ixzz24XRi34nM

TOTO LEN DOKAZUJE ZE EVOLUCIA NEMA PEVNE ZAKLADY A JE UPLNE NA RUBY. (29. 08. 2012) | ...
typujem to na sektu letnicno-charizmatickych trollov. Mam s nimi skusenost, horsie ako jehovisti :)František (31. 08. 2012) | sekta
máš na mysli Kresťanské spoločenstvo milosť? Nedávno mali akciu “Liečenie“ (Liečia všetky choroby tela i ducha)ja (01. 09. 2012) | ?
Frantisek nechcel si dat liecia do uvodzoviek? :) IMHO su to uz na Slovensku velmi znami podvodnici najhrubsieho zrna.

Najčítanejšie články v tejto rubrike
Kategória: cirkev a náboženstvo | Dátum: 23. 05. 2013 | Komentáre: 33 | Počet videní : 22175
Kategória: cirkev a náboženstvo | Dátum: 06. 07. 2012 | Komentáre: 29 | Počet videní : 20173
Kategória: cirkev a náboženstvo | Dátum: 31. 12. 2013 | Komentáre: 6 | Počet videní : 20013
Kategória: cirkev a náboženstvo | Dátum: 05. 07. 2012 | Komentáre: 51 | Počet videní : 19825
Kategória: cirkev a náboženstvo | Dátum: 10. 08. 2012 | Komentáre: 5 | Počet videní : 18387
Najnovšie články
Kategória: cirkev a náboženstvo | Dátum: 31. 12. 2013 | Komentáre: 6 | Počet videní : 20013
Kategória: moc peňazí | Dátum: 30. 12. 2013 | Komentáre: 2 | Počet videní : 6563
Kategória: neprispôsobiví občania | Dátum: 24. 09. 2013 | Komentáre: 5 | Počet videní : 17756
Kategória: Zipperle sleduje svet | Dátum: 23. 09. 2013 | Komentáre: - | Počet videní : 18002
Kategória: moc peňazí | Dátum: 23. 07. 2013 | Komentáre: 2 | Počet videní : 18065
Kategória: politické šarvátky a kríza | Dátum: 20. 07. 2013 | Komentáre: 5 | Počet videní : 6648
Zipperle odporúča
Dátum: 12. 11. 2012 | Komentáre: 24 | Počet videní : 9085
Dátum: 11. 11. 2011 | Komentáre: 6 | Počet videní : 9278
Dátum: 24. 04. 2012 | Komentáre: 4 | Počet videní : 13597
Dátum: 19. 04. 2013 | Komentáre: 14 | Počet videní : 19040
Dátum: 27. 09. 2012 | Komentáre: 3 | Počet videní : 19144
Dátum: 06. 07. 2012 | Komentáre: 29 | Počet videní : 20173
Dátum: 03. 05. 2012 | Komentáre: 10 | Počet videní : 20242
Dátum: 02. 11. 2011 | Komentáre: 9 | Počet videní : 20512
Dátum: 18. 07. 2012 | Komentáre: 9 | Počet videní : 25189
Dátum: 18. 10. 2011 | Komentáre: 25 | Počet videní : 27505