„Ja vždy hovorím, že každý človek má svoj názor na danú vec, každý človek vidí a chápe veci inak. Nikto nevie povedať, čo je správne a čo nie v systéme prírody, života a celého vesmíru. Možno si iba myslíme, že tá naša pravda je tá správna. To pripúšťam aj v mojom prípade – možno nemám pravdu a moje príspevky budú je len jeden veľký „blábol“. Ale vždy sa spýtam, či si aj ostatní pripúšťajú, že možno oni nemajú pravdu?“
Zipperle Cohanim
Vojna a prežitie

Stále viac multimilionárov sa v USA pripravuje na tretiu svetovú vojnu!

Cez víkend som bol na oslave jedného známeho - senátora, ktorý mal okrúhle výročie. Zišla sa tam skutočne vyberaná spoločnosť, pozvaní boli najbližší príbuzní, okruh známych z podnikateľských kruhov a pár osobností z vedeckých, ekonomických a mediálnych oblastí. V podstate sme sa všetci už dávno poznali, takže aj témy rozhovorov sa niesli v kamarátskom duchu.

Nebolo to tak dávno, keď si všetci kamaráti robili so mňa „dobrý deň“ a vysmievali sa mi, že som si postavil protijadrový kryt, keby v budúcnosti prišla vojna. Dodnes si pamätám ich slová, že vraj som pochabý blázon, čo nevie kam s peniazmi. Pri rozhovoroch to tento krát bolo úplne iné, zrazu už som nebol blázon, skôr naopak, každý jeden súhlasil s mojim názorom. Ba čo viac, zrazu všetci sa začali pripravovať na dopad krízy, na rabovanie, či dokonca na možnú vojnu. Mnohí už mali kúpené nové domy s protijadrovým krytom, či práve stavali si ich pri svojich „haciendách“.

Ostal som prekvapený, že čo sa to začalo diať. Posledné mesiace som totiž strávil po nemocniciach a nemal som poznatky o zmenách v spoločnosti mne blízkej. Ľudia, ktorí majú dostatok peňazí i svoje postavenie v systéme vedia, čo v skutočnosti hrozí, totiž majú informácie, ktoré sa do médií vôbec nedostanú! Vedia, že niektoré banky majú už tak málo hotovosti, že keby nastal obšírnejší výber peňazí, tak jednoducho padnú. A to nejde o nejaký veľký obnos peňazí, to si nemyslite, rádovo ide o desiatky percent zo všetkých vložených peňazí ľudmi. Vedia tiež, že veľa veľkých spoločností už melie z posledného, nie je pomaly ani na platy zamestnancov. Samozrejme to neznamená, že ich majitelia by boli bez peňazí. Tí majú peňazí dosť, veď celé roky si prevádzajú všetky voľné prostriedky na súkromné účty. No a samozrejme vedia, čo sa deje vo veľkej medzištátnej neverejnej politike, ako sa najväčšie krajiny sveta posledné dva roky výrazne chystajú na tretiu svetovú vojnu.

Stále veľké množstvo ľudí vžitých do komerčno - obmedzeného zmýšľania si naivne myslí, že žiadna kríza rabovania, či mohutné celosvetové vojenské rozbroje sa neobjavia. Každý sa spolieha na štát a politikov, že by svojimi rozhodnutiami predsa nevyvolali vojnu. Ale to je ale veľký omyl! Politické špičky u nás neverejne hovoria o tom, že nie je problém vojensky pôsobiť na Blízkom východe. Vraj nie je sa čoho báť, ak vznikne väčšie rozšírenie bojov, občania štátov sa nemusia báť, zasiahne to len časť Afriky a Európu.

Možno to vyznie až príliš úprimne, ale bežní Američania nemajú bohvieaký názor na Európanov a celkovo Európu. Stále im v hlavách rezonuje ilúzia o zaostalej východnej Európe, kde stále ľudia chodia na vozoch a bývajú v hradoch, či ilúzia o večne opitých Rusoch a rasistických Nemcoch. Pritom to vôbec nie je pravda, každopádne je to niečo podobné, ako si Európania myslia o Američanoch, že sú hlúpi, či obmedzení. Takže bežnému Američanovi z ľudu je jedno, že na Blízkom východe sa bombarduje a je mu jedno ak aj polovička Európy sa pritom zničí. Dôležité je len to, aby sa bojovalo proti teroristom a keď už žiadny nebudú i tak nech sa bojuje, objektov na nenávisť je vždy dosť. A práve toto zmýšľanie sa premieta aj na rozhodnutia politikov. Ak vznikne vážny konflikt, Amerika sa do neho určite zapojí, veď obrana takého Izraela je kľúčová a je úplne jedno, či agresorom bude Izrael, alebo iná krajina. O nekonečnej podpore Izraela hovoria tie neustále dodávky nových zbraní z Ameriky. Ale nie len Izrael je vinník, svet je celý o provokáciách a dokazovania si sily medzi národmi.

Až mi sťahuje hrdlo, keď si predstavím, ako sa vývoj demokracie a slobody mení na stále väčšiu nenávisť medzi štátmi a kultúrami. Namiesto riešenia celosvetovej ekonomickej krízy sa stále viac začínajú nepokoje a nové konflikty. Keď pozriem do spoločnosti, mám pocit, že skoro nikoho to netrápi, možno to súvisí s tým, že bežní ľudia sú neustále udržovaní v umelej nevedomosti. Ale vyššia stredná vrstva, ktorá má informácie zo zákulisia vidí, čo sa deje, preto sa aj chystá na pád ekonomiky a samozrejme rabovačky i možnú vojnu. Všetko sa deje pekne potichu, snáď nebudú vyvolávať paniku a urýchľovať ekonomický pád.
Myslím si, že je dobré, aby aj ostatní ľudia o tom vedeli a prípadne sa aj prichystali. Totiž riziko negatívneho vývoja je príliš vysoké. Stačí len málo, mať zásobu potravín, dreva, materiálu. Na odložené peniaze sa príliš nedá spoliehať, keď bude málo potravín z peňazí sa človek nenaje a mince sa ťažko trávia. Nepodceňujte to, možno si raz spomeniete na moje „bláznivo neuveriteľné“ slová, keď sa budete hladní doma triasť od zimy..

Pri šírení článku na nekomerčné účely, je vždy potrebné uviesť zdroj s aktívnym spätným odkazom!

PS: V texte možno nájdeš gramatické chyby, štylistické prehrešky. Ospravedlňujem sa za to! Som bežný človek a nie spisovateľ, alebo gramatický korektor. Moja slovenčina je žiaľ veľmi chabá, školy som absolvoval v štátoch, kde žijem skoro 50 rokov. Niektoré chyby vznikli aj počas prekladu do Slovenského jazyka, prižmúrte prosím jedno očko. Ďakujem!
Zipperle Cohanim   |   19. 11. 2012   |   Komentáre: 11   |   Počet videní: 3976

Diskusia k článku

Urban Survival (20. 11. 2012) | Tipy a rady z války v Bosně – informace z první ruky
Může to vypadat divně, ale nejbezpečnější domy mizí jako první, samozřejmě jsme měli v sousedství pár velmi krásných domů, se zdmi, psy, alarmy, mřížemi v oknech. Hádejte co se stalo – dav na tyto domy zaútočil jako první, některé domy se bránily, některé ne, záleželi na zbraních a počtu lidí uvnitř.

...při SHTF (SHTF = Shit Hits The Fan = výraz používaný survivalisty pro popis katastrofické situace) potřebujete obyčejně vypadající dům se spoustou zbraní a munice.


www.freepub.comehere.cz/wp-content/uploads/2012/08/urban_survival_bosna_rtf.rtfU+235/92 ☢ (20. 11. 2012) |
napíšem to veľmi jednoducho: WW III nebude. Parazity za oponou rozmýšľajú a plánujú niekoľko krokov (100 rokov) do predu. A predstava, že uviaznu v bunkery na niekoľko XY rokov je pre nich viac ako desivá. Tieto Parazity chcú vládnuť. To je ich droga. Ak by rozpútali III svetovú, nebolo by už komu :DU+235/92 ☢ (20. 11. 2012) | update
Ja ti poviem asi čo sa stane. Pred príchodom NWO rozpútajú Parazity peklo na Blízkom Východe ..konflikt sa vyhrotí tak, že to chvíľu bude vyzerať na WW III. To už prídu na scénu Parazity (presne tí istý čo uvrhli tento Svet do problémov a chaosu) a ponúknu riešenie.Hurban Milan (20. 11. 2012) | Zaujimave!
„... Mnohí už mali kúpené nové domy s protijadrovým krytom, či práve stavali si ich pri svojich haciendách“...

Miliardar s vilou si kupuje novy dom. Vychadza mi zda nekupuju nove domy - nenapadne budy s krytom, nebo si na pozemku za domom nestavaju nieco menej napadne, mimo hlavneho domu. Sedelo by to prispevkom Urban Survival..Neo (20. 11. 2012) | Za všetkým hľadaj peniaze...
Výsledok konfliktu Iránu, Sýrie, ...? Podmanené krajiny s importovanou demokraciu a možnosťami privatizácie nerastného bohatstva. USA je rozkradnuté rovnako ako Slovensko, investičné skupiny vlastnia všetko cenné. Chcú viac, máli sa im, čvarga jedna!Neo (20. 11. 2012) | Za všetkým hľadaj peniaze...
ps: Hrdý Arab sa nebojí, siahnu mu na domovinu = bude sa brániť. Preto dúcha panika medzi bohatými, majú v tom prsty. Žiadny jadrový kryt im nepomôže!!! Profisan (20. 11. 2012) |
kam iranec nedojde, posle nuklearnu hlavicu h2d (20. 11. 2012) | nevhodný príspevok?
zipperle
píšeš, že tvoja slovenčina je slabá. neviem kto ti robí preklady, ale nie je slabá. sem tam dáka chybička, ale je lepšia ako u mnohých slovákov. dokonca aj ja asi robím gramatické chyby častejšie. a máš veľmi, veľmi dobré info o svk, niektoré odborné znalosti ma udivili. to ti niekto referoval, alebo chodievaš na svk často? niektoré veci ako keby nepísal človek čo je tak dlho v us.
čo ťa vedie vôbec písať články s takouto tématikou? vedomosti a skúsenosti čo píšeš, sú naozaj z praxe, mám dosť podobných skúseností a názorov. samozrejme nie všetky. čo je cieľom tejto stránky?
ako sa na jej tvorbe podieľa tabak?
prečo je možné šíriť články z tejto stránky nekomerčne! s uvedením odkazu na zdroj?
prečo je názov stránky práve darwin?
prečo je táto stránka prekladaná do slovenčiny, reči tak bezvýznamného národa? prečo sa so svojimi článkami a skúsenosťami nedelíš len s ľuďmi v us? alebo je prekladaná aj do iných jazykov? akých?
prečo sa pôvodne volala ako zarobiť peniaze, a aký bol jej účel vtedy?
prečo by niekto dával zadarmo, bez vlastného prospechu rady iným, ako zarobiť?
píšeš, o svojich židovských predkoch, ale názory nemáš politicky korektné s izraelskou politikou. píšeš aj, že si ateista a o názorových rozporoch s cirkvami a ich rituálmi.
dodržiavate v rodine mužskú obriezku?
čo je za firmu jdmedia a prečo články píšeš v jednotnom čísle a na stránke pracuje akýsi tým?
je meno zipperle cohenim len vymyslený pseudonym?
ďakujem za články, väčšinu som prečítal, sú poučné.
Administrátor stránky www.darwin.sk (22. 11. 2012) | Pre h2d
Príliš veľa otázok na jeden komentár, pokúsim sa ako administrátor stránky odpovedať. Zipperle je samozrejme pseudonym, za ktorým je Slovák žijúci dlhé roky v USA. Pravidelne sleduje dianie na Slovensku, jednoducho na staré kolená v dôchodku ho ho ťahá domov, ako sám hovorí, ale ísť by sem nechcel žiť, jeho celá rodina nemá žiadny vzťah k Slovensku, jeho deti, manželka, zať a podobne sú Američania.

Stránka vzniká tak, že máme súbor článkov, písaných občas zmesou Slovenčiny a Angličtiny, z ktorých vyberáme podstatu a upravujeme ich na Slovenské podmienky, rozvíjame myšlienku – dávame jej formu. Zipperle píše o živote, píše si len tak sám pre seba, raz by chcel vydať svoje pamäti. Nakoľko mal som možnosť ho spoznať ako odborníka na primáty, a zaujali ma jeho skúsenosti do života nielen z tejto oblasti, tak som mu navrhol, nech mi dá pár článkov o tom ako sa stal bohatým a ja ich zverejním na stránke o zarábaní peňazí. Samozrejme súhlasil. Pôvodne som chcel z jeho článkov spraviť projekt, na ktorom by som zarobil peniaze, tie myšlienky a príbehy ma veľmi nadchli, videl som v tom potenciál, až neskôr som pochopil, že na tom asi veľa peňazí nezarobím – ľudí netrápia takéto veci, avšak naďalej pokračujem vo fungovaní stránky. Niektoré veci sú mi tak povediac blízke srdcu. Väčšina článkov sa však nehodili na pôvodnú komerčnú stránku o peniazoch, preto vznikol darwin.sk tak, ako ho poznáte. Nuž a názov bol vybraný zámerne – vo veľa článkoch sa vyskytuje obhajoba evolúcie a nespokojnosť s pretláčaním viery ako univerzálnej pravdy do spoločnosti, preto ten názov. Autor článkov trval na tom, aby si mohli ľudia ak chcú článok zobrať a použiť na svoje vzdelávanie, preto je možné ich ďalej šíriť nekomerčne.

Zipperle celý život fajčí tabak. Svoju fajku má celý deň v ústach, keď niekde nemôže fajčiť, používa žuvací a šnupací tabak. Sám priznáva, že je od neho závislí, ale nechce s tým nič spraviť. Keď všetci hovoria, stop fajčeniu, on vraví štart fajčeniu, považuje tabak za zdroj inšpirácie a zároveň je to jediná droga, ktorá robí dobre človeku a neovplyvňuje negatívne jeho myslenie. Ranná káva a tabak mu vždy navodí pohodu, pri ktorej má chuť písať o živote a o svojich skúsenostiach tak, aby ich mohol zverejniť a ukázať iným ľudom, čo je dobré a čo nie z jeho pohľadu.


Na ostatné otázky už boli napísané články priamo tu na stránke, napríklad:

http://www.darwin.sk/ako-sa-z-bohateho-zida-stal-chudobny-clovek-bez-viery.html

Prípadne si pozrite staršie články, tam je množstvo odpovedí na Vaše otázky.eva (27. 11. 2012) | Stale viac multimilionarov sa v USA pripravuje na tretiu svetovu vojnu!
p.,,Zipperle“ vase clanky su zaujimave a je mi jedno co ste zac.
ste mudry clovek,vela stastia a zdravia a vela dobrych clankov.
mne je luto,ze zijem na Slovensku je to tu trapenieJaroslav (03. 07. 2013) | Pomoc
Ja neviemako to mam napisat ale vela ludi na slovensku nie su spokojny zo svojim zitim. Ak poradim pomozte spravnim ludom a oni pomozu dalej. Ak mate zbytocne peniaze aj 100Euro nebojte sa investovat do spravnich ludi oni na oplatku mozu dalej sirit meno vasej stranky a podvedomie ludi. Investujte do reklamy google a urobte rozruch medzi obcanmi lebo ak niekomu poviem ci pozna darwin tak neskor zistim ze to bola spravna volba, clovek jeo stupienok rozumnejsi:-). Mna zlostia reklami na bilbordoch v novinach ako zavadzaju ludi reklamami typu,, chces pozicku zavolaj a nechapu ze je to byznis audiotextove cislo za minutu 2e. A podavaju tam blaboti. Alebo xyi:-) Ja keby som mal zbytocne peniaze urobil by som ludom obraz pravdivy do reklam by som zakomponoval ako sanenechat oklamat,, napr. Potrebujete peniaze zavolajte a mi vam nedame nic len velky ucet za telefon! Atd a bolo by to anonimne bolo by to super ako by ludia zacali si uvedomovat ze v tejto dobenieje nic zadarmo ak je nieco za tym stoji.:-)

Najčítanejšie články v tejto rubrike
Kategória: vojna a prežitie | Dátum: 17. 09. 2012 | Komentáre: 2 | Počet videní : 29182
Kategória: vojna a prežitie | Dátum: 08. 08. 2012 | Komentáre: 3 | Počet videní : 23067
Kategória: vojna a prežitie | Dátum: 20. 12. 2012 | Komentáre: 2 | Počet videní : 22816
Kategória: vojna a prežitie | Dátum: 27. 09. 2012 | Komentáre: 3 | Počet videní : 20044
Kategória: vojna a prežitie | Dátum: 18. 04. 2012 | Komentáre: 4 | Počet videní : 16085
Najnovšie články
Kategória: cirkev a náboženstvo | Dátum: 31. 12. 2013 | Komentáre: 6 | Počet videní : 20955
Kategória: moc peňazí | Dátum: 30. 12. 2013 | Komentáre: 2 | Počet videní : 6859
Kategória: neprispôsobiví občania | Dátum: 24. 09. 2013 | Komentáre: 5 | Počet videní : 18521
Kategória: Zipperle sleduje svet | Dátum: 23. 09. 2013 | Komentáre: - | Počet videní : 18753
Kategória: moc peňazí | Dátum: 23. 07. 2013 | Komentáre: 2 | Počet videní : 18868
Kategória: politické šarvátky a kríza | Dátum: 20. 07. 2013 | Komentáre: 5 | Počet videní : 6956
Zipperle odporúča
Dátum: 12. 11. 2012 | Komentáre: 24 | Počet videní : 9484
Dátum: 11. 11. 2011 | Komentáre: 6 | Počet videní : 11180
Dátum: 24. 04. 2012 | Komentáre: 4 | Počet videní : 14227
Dátum: 19. 04. 2013 | Komentáre: 14 | Počet videní : 19771
Dátum: 27. 09. 2012 | Komentáre: 3 | Počet videní : 20044
Dátum: 06. 07. 2012 | Komentáre: 29 | Počet videní : 20804
Dátum: 03. 05. 2012 | Komentáre: 10 | Počet videní : 20950
Dátum: 02. 11. 2011 | Komentáre: 9 | Počet videní : 21166
Dátum: 18. 07. 2012 | Komentáre: 9 | Počet videní : 25971
Dátum: 18. 10. 2011 | Komentáre: 25 | Počet videní : 28024