„Ja vždy hovorím, že každý človek má svoj názor na danú vec, každý človek vidí a chápe veci inak. Nikto nevie povedať, čo je správne a čo nie v systéme prírody, života a celého vesmíru. Možno si iba myslíme, že tá naša pravda je tá správna. To pripúšťam aj v mojom prípade – možno nemám pravdu a moje príspevky budú je len jeden veľký „blábol“. Ale vždy sa spýtam, či si aj ostatní pripúšťajú, že možno oni nemajú pravdu?“
Zipperle Cohanim
Neprispôsobiví občania

Viete vôbec, akú propagandu vštepujú Vašim deťom v škole?Dlho som zvažoval, či vôbec napísať tento článok. Chcem mať totiž svoj životný kľud, nemám záujem sa s niekym naťahovať a doťahovať. Nuž, ale moje liberálne ja ma prinútilo reagovať, veď naša ústava nám dáva právo reagovať otvorene a slobodne, ak sa nám niečo nepáči.

Narazil som na stránku www.sovietskypribeh.sk, ktorú pripravilo združenie Inštitút Leva XIII. Toto združenie vydalo výchovné DVD s filmom o nacizme a komunizme, ktoré bolo distribuované na všetky základné a stredné školy na Slovensku. Oceňujem túto činnosť, je dobré aby sa deti vedeli o škodlivosti nacizmu i fašizmu pre spoločnosť. Samozrejme je dobré poučiť deti aj o sovietskom komunizme, ktorý si vyžiadal množstvo obetí a bol totalitným režimom. Poviem pravdu, bol som zo začiatku aj rád, že niekto niečo pozitívne robí aj v tejto oblasti pre výchovu detí. Dokonca aj sám pán prezident Slovenskej republiky sa vyjadril pozitívne k tejto činnosti a vlastne k tomuto výchovnému DVD.

Moje nadšenie však okamžite vyhaslo, hneď ako som si dôkladne prečítal a preštudoval ich didaktické pomôcky pre školy. Môžete si ich pozrieť na tejto stránke: http://www.sovietskypribeh.sk/node/1764/

Tento materiál sa skladá z 5 častí, prvé dve poukazujú na porovnanie fašizmu a komunizmu. To by bolo v poriadku, ale tretia časť už je útokom na marxizmus a samotného ideológa Marxa. Nechcem sa zastávať ideológie marxizmu, i keď samotná ideológia nie je až taká zlá. Lenže didaktická pomôcka tvrdí, že marxizmus zabíja. S prižmúrením očí si hovorím, no dobre môže byť. Ale 4 a piata časť, to už nemôže žiadneho liberálneho človeka s otvorenými názormi nechať chladného. Len si skúste prečítať didaktickú pomôcku č. 4 - Marxizmus v 3.0 a č. 5 - Porovnanie marxizmov.

Dovolím si citovať malú časť zo 4 časti :

„Byť "in"? Podľa neomarxistov, čím je spoločnosť viac rozvrátená, tým sa u ľudí viac vytvára flustrácia a túžba "niekam patriť". To pomáha pri šírení subkultúr so skupinovým chovaním, v ktorých nachádza vykorenený jedinec náhradu identity, "domova" a možnosť ventilovať potlačené emócie. Tieto skupiny padaroxne pomáhajú šíriť kultúrny marxizmus, ktorý je pritom zdrojom ich flustrácie: Punk, Metalisti, Anarchisti, Neonacisti, Emo, Satanisti, Hooligans, Hippies, Ekologisti, LGBT,..“

Nesmiete zabúdať, že tento pamflet bol určený ako didaktická pomôcka pre základné a stredné školy, ako výchovný materiál pre Vaše deti! Rovnako nezabúdajte na to, že na predošlej strane bolo uvedené, že marxizmus zabíja.

Nerozumiem tomu ako je možné, že si vôbec niekto dovolil dať do jednej kategórie Hippies, Ekologistov a Neonacistov, či vyznavačov Panku a Satanistov? Mimochodom použitá skratka LGBT značí lesbický, gay, bisexuálny a transrodový. No nie je toto priam totalitná propaganda? To chcú fakt na školách učiť deti, že ekologisti (ekologista - radikálny ochránca životného prostredia) a vyznávači hippies sú odpadom spoločnosti, ktorých podstata je postavená na ideológií, ktorá zabíja? Lebo nič iné sa deti z toho materiálu nenaučia, či sa to niekomu páči alebo nie. Ten trvalý nádych kresťanstva nebudem ani komentovať. A už vôbec sa nebudem vyjadrovať, že tieto texty sú napísané tak zložito, že ich žiak základnej školy nemá šancu vôbec pochopiť!
Záver nech si spraví každý sám, mne osobne sa to ako otcovi nepáči! Chcem aby z mojich detí narástli slušní ľudia, ktorí budú tolerovať aj iných ľudí s rozdielnym názorom a to bez ohľadu na ich náboženstvo, hodnoty a životné smerovanie. Ale podobné didaktické pomôcky mi veľmi moju výchovu neuľahčujú, skôr naopak. Škola má byť nestranná organizácia a v žiadnom prípade by nemala robiť vyvrheľov zo slušných ľudí z iným názorom..

Pri šírení článku na nekomerčné účely, je vždy potrebné uviesť zdroj s aktívnym spätným odkazom!

PS: V texte možno nájdete gramatické chyby, štylistické prehrešky. Ospravedlňujem sa za to! I keď nie som Zipperle Cohanim, cítim potrebu vyjadriť slobodne svoje myšlienky a postoje k aktuálnej situácií a to nielen na Slovensku.
JSH   |   04. 09. 2012   |   Komentáre: 6   |   Počet videní: 2819

Diskusia k článku

Bosá Noha (04. 09. 2012) | Pozor na pomýlenie pojmov.
Ak niekto kritizuje režim v Sovietskom zväze (a v jeho neskorších vazalských štátoch - “ostbloku“), tak by si mal uvedomiť, že to nebol komunizmus ! A dokonca ani socializmus.
Pojem “komunizmus“ vo svojom pôvodnom význame znamenal systém, usporiadaný formou komún - malých samosprávnych celkov s vysokou mierou spoločenského vlastníctva (najmä zdrojov a výrobných prostriedkov), s plne demokratickým systémom rozhodovania (a to s uprednostnením konsenzu pred väčšinovým hlasovaním), ...
Režim, ktorý zavládol v Rusku (ZSSR) po roku 1918, a najmä po uchvátení moci Stalinistami, bol tvrdo centralistický, militaristický, imperialistický, policajný systém vládnúcej vykorisťovateľskej triedy, v podstate splňujúci aj definície fašizmu.
A taktiež - ťažko možno za seriózny ateizmus a vedecký svetonázor považovať ideológiu, velebiacu kult osobnosti nejakého vodcu, alebo politickej strany, dávajúc im privilégiá takmer božské a neomylné - podobne, ako to robia aj veľké cirkvi.
S komunizmom nemal ten režim absolútne nič spoločné, a ani k nemu nesmeroval, ani jedinú minútu počas existencie ZSSR !!!
V Časkoslovensku bol jeden pokus otočiť vývoj na smer skutočného socializmu a komunizmu v roku 1968. Tie ulice plné tankov boli jasným dôkazom toho, že to, čoho sa generáli a “politbyro“ v Moskve naozaj báli, bolo, že niekto skutočne začne budovať socializmus a komunizmus. A teda aj zavádzať spravodlivosť.
Je dobré si toto uvedomiť, lebo túto nebotyčnú lož o “komunizme“, hlásanú desaťročia sovietskou propagandou, nakoniec úspešne zneužili rôzni náboženskí dogmatici (na čele s Vatikánom, ale zrejme aj ten “Inštitút Leva XIII“), ako aj tí, čo zas lživo hovoria o “liberalizme“, ale v skutočnosti hlásajú len slobodu okrádania a divokého raného kapitalizmu, ktorá má so skutočný liberalizmom spoločné asi toľko, ako stalinizmus so skutočným komunizmom, alebo inkvizícia s láskou k blížnemu ...
Misojogi (04. 09. 2012) | treba rozlisovat
Marxizmus naozaj nadraduje system nad hodnotu cloveka
zname to heslo: kde sa rube les triesky lietaju - v mene tohto hesla boli vyvrazdene tisicky ludi
a vychazalo to z myslienky tzv triednej nenavisti
cize nenavist voci druhemu clovekovi ma v sebe marxizmus od zaciatku, neobhajujte teda neobhajitelne
Pozrite si napr pribeh marxistov ktori zmenili svoj nazor ako napr Ludek Pachman sachovy velmajster CSSRMisojogi (04. 09. 2012) | ako povedal klasik
vrstvy hlasatelov marxizmu treba prekladat vrstvami nehaseneho vapna

marxizmus je zlocin proti ludstvu a mne vrchovato stacilo co som z neho zazil - dakujem neprosim viac ... ! ! !

ta propagaciu marxizmu by som daval basu rovnako ako za propagaciu fasizmuME (04. 09. 2012) | K inštitútu Leva XIIl
tento “inštitút“ je dosť podozrivá, minimálne schizofrenická organizácia. Na svojom webe píše, že bojuje proti slobodomurárstvu, NWO atď...:
http://www.instituteofleoxiii.org/
http://www.instituteofleoxiii.org/node/82

Nemá však najmenší problém spolupracovať s tímito:
http://www.konzervativizmus.sk/article.php?4156

cez ktorých sa dostaneme priamo finančným tokom slobodomurárov a architektov svetovlády (NWO). Sorošove fondy (Open Society Institute,...)

Záver je jasný - platí staré známe príslovie “pod lampou je najväčšia tma“
Mimochodom aj v samotnej katolíckej cirkvi je veľa slobodomurárov (jezuiti, dokonca aj klérus na najvyšších postoch - biskupi, niektorí kardináli..), ktorých dlhodobým cieľom je totálne ovládnuť nielen katolícku cirkev ale zničit všekty náboženstvá a zriadiť jedno celosvetové. Kto sleduje ich činy vie čo-to o New Age... Oni (ilumináti) chcú byť bohmi.

PS: sa tu rozoberá marxizmus a podobné sračky. Kto vie ako sa volal Marx vlasným menom? Kto vie kto stál za svetovými vojnami, za tzv holokaustom, za komunizmom (kto vlastne koncom 80-tych rokov komunizmus “odinštaloval“), kto stál za francúzskou revolúciou? Nieje to žiadna sekta, žiadna cirkev, žiadna náhoda. Boli a sú to špičky pomyselnej slobodomúrárskej pyramídy - sú to ilumináti. Myslím, že niesme ďaleko od rozhodujúceho boja s touto vychcanou pliagouokoloiduci (04. 09. 2012) | ....
Prispievatela Misojogi si nevsimajte patri do fora aeropag a je to podla môjho nazoru nabozensky fanatik. Ak chcete o nom vediet viac precitajte si to forum a utvorte si nazory samy. http://areopag.sk/viewtopic.php?f=8&t=37&start=285senior (07. 09. 2012) | ?
volajako tu je mrtvo :-o

Najčítanejšie články v tejto rubrike
Kategória: neprispôsobiví občania | Dátum: 18. 05. 2012 | Komentáre: 83 | Počet videní : 31463
Kategória: neprispôsobiví občania | Dátum: 20. 07. 2012 | Komentáre: 11 | Počet videní : 27064
Kategória: neprispôsobiví občania | Dátum: 03. 05. 2012 | Komentáre: 10 | Počet videní : 20437
Kategória: neprispôsobiví občania | Dátum: 05. 10. 2012 | Komentáre: 8 | Počet videní : 20239
Kategória: neprispôsobiví občania | Dátum: 24. 09. 2013 | Komentáre: 5 | Počet videní : 17940
Najnovšie články
Kategória: cirkev a náboženstvo | Dátum: 31. 12. 2013 | Komentáre: 6 | Počet videní : 20254
Kategória: moc peňazí | Dátum: 30. 12. 2013 | Komentáre: 2 | Počet videní : 6611
Kategória: neprispôsobiví občania | Dátum: 24. 09. 2013 | Komentáre: 5 | Počet videní : 17940
Kategória: Zipperle sleduje svet | Dátum: 23. 09. 2013 | Komentáre: - | Počet videní : 18183
Kategória: moc peňazí | Dátum: 23. 07. 2013 | Komentáre: 2 | Počet videní : 18265
Kategória: politické šarvátky a kríza | Dátum: 20. 07. 2013 | Komentáre: 5 | Počet videní : 6687
Zipperle odporúča
Dátum: 12. 11. 2012 | Komentáre: 24 | Počet videní : 9141
Dátum: 11. 11. 2011 | Komentáre: 6 | Počet videní : 9358
Dátum: 24. 04. 2012 | Komentáre: 4 | Počet videní : 13763
Dátum: 19. 04. 2013 | Komentáre: 14 | Počet videní : 19220
Dátum: 27. 09. 2012 | Komentáre: 3 | Počet videní : 19351
Dátum: 06. 07. 2012 | Komentáre: 29 | Počet videní : 20335
Dátum: 03. 05. 2012 | Komentáre: 10 | Počet videní : 20437
Dátum: 02. 11. 2011 | Komentáre: 9 | Počet videní : 20698
Dátum: 18. 07. 2012 | Komentáre: 9 | Počet videní : 25414
Dátum: 18. 10. 2011 | Komentáre: 25 | Počet videní : 27622