„Ja vždy hovorím, že každý človek má svoj názor na danú vec, každý človek vidí a chápe veci inak. Nikto nevie povedať, čo je správne a čo nie v systéme prírody, života a celého vesmíru. Možno si iba myslíme, že tá naša pravda je tá správna. To pripúšťam aj v mojom prípade – možno nemám pravdu a moje príspevky budú je len jeden veľký „blábol“. Ale vždy sa spýtam, či si aj ostatní pripúšťajú, že možno oni nemajú pravdu?“
Zipperle Cohanim
Krátke správy zo sveta

Spevák opäť čelí žalobe za urážku náboženského cítenia

Odvolací súd v Poľsku zrušil oslobodzujúci rozsudok pre speváka Adama Darského. Tento bol obžalovaný za to, že v roku 2007 ako líder deathmetalovej skupiny Behemoth počas koncertu demonštratívne roztrhal Bibliu a rozhádzal ju medzi návštevníkov so slovami, že ide o knihu plnú klamstiev.

Jeho čin v konzervatívnom Poľsku neostal bez povšimnutia a preto bol zažalovaný niektorými politikmi zo strany Právo a spravodlivosť i predsedom výboru na obradu pred sektami. Podľa žalujúcej strany sa dopustil urážky náboženského cítenia, za čo mu hrozil až dvojročný trest vo väzení.
Súd však speváka najprv oslobodil s tým, že čin sa odohral na uzatvorenom koncerte a fotografie z neho neboli určené na verejnú propagáciu. Toto sa samozrejme nepáčilo žalujúcej strane, opätovne otvorila trestný spor a vyšší súd zrušil oslobodzujúci rozsudok. Spevák sa musí opäť postaviť pred súd a obhajovať sa v novom súdnom konaní.

Pri šírení článku na nekomerčné účely, je vždy potrebné uviesť zdroj s aktívnym spätným odkazom!

PS: V texte možno nájdeš gramatické chyby, štylistické prehrešky. Ospravedlňujem sa za to! Som bežný človek a nie spisovateľ, alebo gramatický korektor. Moja slovenčina je žiaľ veľmi chabá, školy som absolvoval v štátoch, kde žijem skoro 50 rokov. Niektoré chyby vznikli aj počas prekladu do Slovenského jazyka, prižmúrte prosím jedno očko. Ďakujem!
Zipperle Cohanim   |   13. 01. 2013   |   Komentáre: 2   |   Počet videní: 1129

Diskusia k správe

Zipperle sleduje svet (15. 01. 2013) | Šok pre Francúzsko: “Homofóbni” homosexuáli
Hollande rozhodol rúcať piliere, na ktorých stálo ľudstvo po tisícročia
Zdá sa, že socialistickí lídri už nevedia ako čeliť finančnej kríze a problémom ľudstva vyplývajúcim z globalizácie, a jediné čo im ostalo je “vynájsť” antropologickú revolúciu – gay manželstvá s právom na adopciu detí.
Takýmto spôsobom sa Hollande rozhodol rúcať piliere, na ktorých stálo ľudstvo po tisícročia, a teda, že slová otec, matka ako aj manžel a manželka zakáže v oficiálnych dokumentoch a nahradí “surrealistickými výrazmi” ako “rodič 1” a “rodič 2”.
Pán prezident si zrejme príliš fandil, keď očakával aplaus. Trpko totiž zisťuje, že ľud ešte stále ostal pri zmysloch. A už vôbec nečakal, že medzi protestujúcimi budú samotní homosexuáli, ktorí vycítili, že celá táto propaganda je len vykonštruovaná a oni sú do nej nechutne vtiahnutí, napriek tomu, že až tak veľmi netúžia byť nástrojom medzinárodných lobistických štruktúr.

Národ na námestiach
Včera sa v Paríži udiala mimoriadna scéna – masy ľudí proti plánovanému zákonu “O manželstve a adopcii pre všetkých”, ktorý predložila ministerka spravodlivosti Christiane Taubira. Pán prezident si myslel, že prekážok niet, a že tých zvyčajných katolíkov (či skôr, časť katolíkov), ktorí by mu stáli v ceste, predsa ľahko odstráni obvineniami zo spiatočníctva a homofóbie.

Avšak i pre samotných katolíkov sa stalo čosi neuveriteľné – protesty, ktoré sa včera udiali (a kvôli ktorým bolo do Paríža vypravených stovky špeciálnych vlakov a autobusov), možno nazvať akokoľvek, len nie ako akciu katolíkov.

So sloganom “Každý sa rodí z muža a ženy” protestovali osoby, asociácie, hnutia, a také inštitúcie, ktoré by nik nikdy v ničom inom hádam ani nezjednotil: zastupovali ich totiž katolíci, židia, moslimovia, socialisti, liberáli, laici aj homosexuáli. Protesty zadefinovali ako “apolitické, nekonfesijné a nehomofóbne”. Samotná hovorkyňa organizácie Homovox (združenie francúzskych občanov, ktorí majú byť “hlasom homosexuálov” a ktoré sa postavilo proti predloženému zákonu) podáva šokujúce slová: “Vo Francúzsku nás cenzurujú! Počúvajú len lobby LGBT, len oni vystupujú v médiách, no väčšina homosexuálov ani nesúhlasí, aby títo vystupovali v ich mene. Veď my sme si ich nezvolili! Oni nás nemajú čo reprezentovať!”

Pre taliansky denník Tempi De Williencourt ďalej hovorí: “my homosexuáli ani nechceme manželstvo. Heterosexuálny pár je predsa podstatne odlišný od homosexuálneho. Už len pre jednoduchý detail: homosexuálny nemôže prirodzene splodiť dieťa a preto potrebuje inú formu “únie”, ako je manželstvo.” Aká irónia… nazvú aj tieto argumenty čelnej predstaviteľky homosexuálneho združenia ako “homofóbne”?

Nathalie sa dotkla ďalšej podstatnej veci, najdôležitejšej v celej tej “komédii” – detí: “Veríme, že deti majú právo na otca a matku – najlepšie biologických, a ktorí sa vzájomne milujú. Dieťa sa rodí ako ovocie lásky medzi otcom a matkou a má právo poznať ich. Ak si homosexuálne páry budú adoptovať deti, ktorým už tento základný fakt a cit od biologických rodičov bol odopretý, odoprie sa im ešte aj tá druhá (možno poslendná) šanca na matku a otca! Adopcia nie je právo dospelých. Adopcia je tu pre deti, aby sa im “darovali” rodičia, ktorí ich budú milovať. Žiaľ táto koncepcia sa dnes postavila na hlavu.”

Tieto slová, akokoľvek múdre, sú zároveň odvážne. Ako priniesol taliansky denník Avvenire, “homoaktivista” Xavier Bongibault, prezident organizácie “Plus gay sans mariage” ktorý sa vyhlasuje za ateistu, vyjadril šokujúce prehlásenia: “Pravda je taká, že chcú, aby homosexuáli mlčali. Väčšina tejto komunity pritom úplne kašle na takýto zákon.” Taktiež expremiér, socialista Lionel Jospin, vyjadril kritický postoj, a musel svojim kolegom pripomenúť, že “svet tvoria muži a ženy a nie homosexuáli a heterosexuáli”. Jeho manželka Sylviane Agacinski, ktorá je známou psychoanalytičkou a výraznou feministkou, je tiež jednou z “osobností laického sveta”, ktoré sa rozhodne postavili proti Hollandovej “revolúcii”. Ďalšími z aktérov týchto protestov sú napríklad Laurenc Tcheng, predstaviteľka “La gauche puor le mariage républicain” (ľavica za pravicové manželstvá), ktorá sa stavia proti Hollandovmu projektu a spôsobu, akým vláda nanucuje Francúzsku takéto “východisko” bez toho, aby prebehli konštruktívne debaty a bez súhlasu francúzskeho národa, ktorý je podľa prieskumov výraznou väčšinou proti.
Vláda rozladená týmito reakciami je natoľko “nervózna”, že minister školstva Peillon po tom, ako zaútočil na sekretára katolíckeho vyučovania, ktorý ho pozval do stredných katolíckych škôl, aby spolu zorganizovali diskusie, ktoré si samotní žiaci žiadali, aby prehĺbili tému “pre alebo proti homosexuálnym manželstvám”, sa pod rúškom vraj demokracie no v skutočnosti tónom arogantnej autoritárskosti zmohol len na vyjadrenie, že je to “nemiestne”. Na manifestáciách bola napokon účastná aj masa stredopravicovo orientovaných ľudí, ktorá sa teší tak masívnemu odboju proti socialistickému prezidentovi.

Mohutný hlas židov
Najimpozantejšie hlasy popri katolíckych biskupoch prišli aj od iných konfesií, ako napríklad od rektora veľkej mešity v Paríži Dalila Boubakeura a veľkého rabína Gillesa Bernheima. Bernheim dokonca napísal dokument o otcovstve, materstve, zväzku medzi mužom a ženou a o “ich deťoch” (proti gender filozofii), ktorú vyzdvihol aj samotný pápež Benedikt XVI. Rabín pre katolícky denník La Croix okrem iného hovorí, “stratili sme praktický a teoretický úsudok o tom, čo je morálne.” A preto sme neschopní čeliť kríze: “Liberálne západné demokracie sú zle vybavené proti kríze. Nie preto, že neriešia chudobu, ale preto, že si osvojili mechanizmy, ktoré upustili od morálky. Preto ich sociálne politiky sa stávajú čoraz viac technokratickými a len akousi prevádzkou. Vlády sa už neopierajú o “pojem dobra”, hovorí rabín, snažia sa nás len uspokojiť tým, čo je nám príjemné (a čo si môžeme dovoliť), dnešná politika a ekonómia už nemajú čo povedať ľudskej podstate. Je nevyhnutné, aby sme znovuobjavili tradíciu.” Tieto slová by sme si mali vziať k srdcu aj my, aby sme predišli katastrofám, ktoré prinášajú “surrealistické” socialistické vízie.

Antonio SocciZipperle sleduje svet časť 2. (22. 01. 2013) | Podle EU by děti neměly sledovat pohádky s tradiční rodinou, ale porno. Nejlépe homosexuální
Evropské školky a školy mohou zakázat dětské knihy a pohádky, které popisují tradiční rodinu. To je požadavek Výboru pro ženská práva Evropského parlamentu. Podle tohoto výboru by se v pohádkách mělo mluvit o sexuální diverzitě. Norští experti věří, že děti mají prospěch ze sledování porna.

Výbor pro ženská práva a pohlavní rovnost Evropského parlamentu připravil zprávu, která vyzývá k zákazu všech knih, které ukazují tradiční rodinu, kde je otec živitel a matka se stará o děti, ve všech školách a střediscích denní péče v Evropě. Podle autorů jsou tyto knihy špatné pro budoucí život dětí, obzvláště dívek, a propagují špatné vzorce chování. V budoucnu jim to může bránit v budování kariéry.

Feministky se obávají, že děti od útlého věku čelí „negativním pohlavním stereotypům“ v televizních pořadech a reklamách. Slovo „negativní“ ve zprávě je synonymem slova „tradiční“. Časem by tento zákaz měl být rozšířen na televizi a reklamy. Zatím bylo rozhodnuto začít u knih.

Autoři zprávy silně doporučují neodkladná legislativní opatření v oblasti dětské literatury. Obzvláště doporučují zavedení politiky „rovnosti všech sociálních sektorů“. Příkladem alternativní dětské literatury je kniha „Král a král“, s líbajícími se muži na obálce. Podle zprávy to pomůže dětem učit se o „skutečné sexuální diverzitě společnosti“.

V podstatě již taková opatření byla v některých zemích zavedena, zejména ve skandinávských, které se považují za předvoj západní demokracie. „Pravda.ru“ kdysi informovala o švédském výrobci hraček, který vydal před vánocemi katalog, kde byly vyobrazeny dívky, jak střílejí pomyslné nepřátele laserovými puškami, a chlapci hrající si s panenkami.

To byl požadavek švédského regulátora reklamy, který výrobce hraček obvinil ze sexismu a programování negativních pohlavních stereotypů. Norské školky spustily v r. 2010 program povinného sexuálního vzdělávání, zaměřený na sexuální menšiny.

Zpráva Evropského parlamentu také trvala na tom, že „homosexualita by se měla vyučovat ve školkách jako forma zkušenosti a znalosti“. Podle nich to rozšíří koncept „pohlavní identity“ u dětí. „Sexuální diverzita by měla být dětem zjevná. Děti potřebují vědět, že je to normální, když jsou vaši rodiče teplouši nebo lesby.“

Z nějakého důvodu ne všichni rodiče jsou ochotni věřit, že je to „normální“. V Norsku se muslimská komunita proti takovémuto vyučování ve školkách silně postavila. Vyhrožovali, že své děti z takových institucí stáhnou, nebo vytvoří alternativní.

Pro „nevědomé“ rodiče, kteří si nejsou vědomi posledních trendů v sexuálním vzdělávání v moderní společnosti, největší norské noviny VG Nett nedávno uveřejnily názor psychologů a sexuálních terapeutů, kteří řekli, že je pro děti prospěšné sledovat porno na internetu.

„Rodiče by se neměli obávat sexuality svých dětí. Naopak, ze zdravotního pohledu je prospěšné sledovat porno v době, kdy rodiče a děti otevřeně mluví o těchto otázkách,“ řekl psycholog a sexuální výzkumník Andres Lindskog.

Komentoval výrok, se kterým nedávno přišel expert z organizace Zachraňte děti, který vyjádřil znepokojení ohledně faktu, že stále více dětí a pubescentů je závislých na sledování pornografických stránek na internetu.

Anders Lindskog je přesvědčen, že z toho nemůže vzniknout závislost nebo poškození. „Je důležité, aby rodiče pochopili, že děti se rodí se sexualitou a řídí se svou biologií. Děti mají stejné pocity jako dospělí,“ řekl expert.

Měli bychom pak být překvapeni, že počet případů pedofilie v Norsku roste? Většinou k nim dochází v rámci rodiny. Před pár dny noviny psaly o dalším takovém případu. Pár, manžel a manželka, vystavoval své tři děti mladší 10 let násilí a sexuálním perverzím léta.

Děti násilí potvrdily na policii. Ale to neznamená, že trest bude dostatečně tvrdý. V Norsku je pedofilie považována za nemoc a je uvedena v Lékařském registru. Z tohoto důvodu dostávají pedofilové krátké tresty – od několika měsíců po několik let. V některých případech je možné trest omezit pouze na pokutu. Nakonec, rodiče mohou vždy říct, že praktikovali „diverzitu sexuálních vztahů“.

European feminists gang up on children's fairytales vyšel 11. prosince na pravda.ru.

Najčítanejšie články
Kategória: moc peňazí | Dátum: 09. 10. 2012 | Komentáre: 32 | Počet videní : 54581
Kategória: veda a technika | Dátum: 01. 12. 2012 | Komentáre: 90 | Počet videní : 39676
Kategória: veda a technika | Dátum: 30. 05. 2012 | Komentáre: 10 | Počet videní : 36469
Kategória: moc peňazí | Dátum: 01. 11. 2011 | Komentáre: 8 | Počet videní : 35689
Kategória: veda a technika | Dátum: 07. 04. 2012 | Komentáre: 1 | Počet videní : 35119
Najnovšie články
Kategória: moc peňazí | Dátum: 30. 12. 2013 | Komentáre: 2 | Počet videní : 6545
Kategória: neprispôsobiví občania | Dátum: 24. 09. 2013 | Komentáre: 5 | Počet videní : 17592
Kategória: Zipperle sleduje svet | Dátum: 23. 09. 2013 | Komentáre: - | Počet videní : 17832
Kategória: moc peňazí | Dátum: 23. 07. 2013 | Komentáre: 2 | Počet videní : 17921
Kategória: politické šarvátky a kríza | Dátum: 20. 07. 2013 | Komentáre: 5 | Počet videní : 6629
Zipperle odporúča
Dátum: 12. 11. 2012 | Komentáre: 24 | Počet videní : 9061
Dátum: 11. 11. 2011 | Komentáre: 6 | Počet videní : 9226
Dátum: 24. 04. 2012 | Komentáre: 4 | Počet videní : 13538
Dátum: 27. 09. 2012 | Komentáre: 3 | Počet videní : 18890
Dátum: 19. 04. 2013 | Komentáre: 14 | Počet videní : 18897