„Ja vždy hovorím, že každý človek má svoj názor na danú vec, každý človek vidí a chápe veci inak. Nikto nevie povedať, čo je správne a čo nie v systéme prírody, života a celého vesmíru. Možno si iba myslíme, že tá naša pravda je tá správna. To pripúšťam aj v mojom prípade – možno nemám pravdu a moje príspevky budú je len jeden veľký „blábol“. Ale vždy sa spýtam, či si aj ostatní pripúšťajú, že možno oni nemajú pravdu?“
Zipperle Cohanim
Neprispôsobiví občania

Európa je poddanský štát, plný panstiev!

Niektorí konšpirační teoretici už desaťročia hovoria o skupinke bohatých ľudí ako o majiteľoch dolára, či majiteľoch sveta. Priznám sa, neveril som im nikdy. Ale až na staré kolená som začal chápať, čo tým mysleli. V podstate majú a vždy mali pravdu, svet totiž začínajú ovládať ľudia, ktorí majú obrovské množstvá majetku i peňazí a pritom nie sú vo vláde. Je to úplne rovnaké ako pred 500, či 2000 rokmi. Z kráľa sa stal majiteľ nadnárodných korporácií, jednotlivé panstvá sa premenili na štáty so svojimi správcami – vládou. Len bežný človek ostal bežným človekom, celý život musí robiť preto, aby sa mal jeho pán lepšie. Či skôr páni, veď odovzdáva časť svojej práce majiteľovi podniku a časť vláde. A za to, že poslušne vykonáva svoju prácu dostáva odmenu, môže predsa „slobodne“ žiť, dokonca aj cestovať do zahraničia a kúpiť si televíziu.

Na úvod si zhrnieme pár faktov, ktoré platia nielen na Európu, ale na celý svet. Považujem to za potrebné, nakoľko všetko so všetkým svojim spôsobom súvisí, aj keď si to už málo kto uvedomuje. Podstatou je poznatok, že vnímanie sveta človekom je iné, ako je v skutočnosti, prežitie života nám totiž diktuje spoločnosť. Základom je:

- každá jedna vláda je prepojená s nejakou korporáciou, či záujmovou skupinou. Peniaze do spriaznených rúk sa odlievajú zo štátov na všetkých úrovniach. Od najmenšej štátnej firmy až po tie najväčšie. Jednoducho povedané, ide o vyššiu úroveň kapitalizmu.

- veľké súkromné spoločnosti a nadnárodné korporácie dokážu meniť zákony vo svoj prospech, dokonca návrhy zákonov si chystajú samostatne a prostredníctvom svojich lobingových štruktúr si zabezpečujú ich prijatie vo vláde.

- farmaceutické firmy majú množstvo objavov a liekov, ktoré dokážu efektívne liečiť. Mnohé z objavov majú už 5 – 10 rokov, avšak stále sú verejnosti a trhu neprístupné. Často krát – zámerne!

- čím ekonomicky rozvinutejší je štát, tým viac má tendenciu kontrolovať svojich občanov. Zároveň štátne informačné služby zbierajú informácie o občanoch v rozsahu, ktorý si ani veľa ľudí nedokáže predstaviť.

- obrovské masy spoločnosti rezignovali na potreby lepšieho života, konzumný život im vytvoril akúsi realitu šťastného života, vďaka mediálno psychologického pôsobenia korporácií a médií. Manipulácia s vedomím je na každom kroku. Neustále sa zvyšuje tok a objem informácií, ktoré ľudia prijímajú, čo núti mozog automaticky selektovať a neukladať aj potrebné informácie.

- ľudia nie sú slobodní! Neustále sa sprísňujú zákony, vznikajú nové obmedzenia, toľko obmedzení nebolo nikdy, ani pred 500, či 2000 rokmi. Žiaľ občania sú neustále presvedčovaní o tom, že žijú v demokratickom svete, čo si mnohí naivne mýlia s pojmom slobody.

Dovolím si odvážne povedať, že na Slovensku je ešte menej slobody ako v USA. V štátoch si kúpim kus lesa v horách, napílim si stromy, postavím si zrub, kde môžem žiť. Živiť sa môžem poľnohospodárstvom, chovom a lovom zvierat. A to všetko bez nejakej byrokracie. Na Slovensku si kúpim les, ale nemôžem si bez povolenia spíliť stromy, ktoré uznám za vhodné, nemôžem si postaviť bez povolenia zrub, nemôžem chovať zvieratá bez oznámenia, či povolenia a o love na už nemusím ani vyjadrovať.

Viete tento systém v štátoch sa aspoň trošku približuje k slobode. Nie ako ten Európsky „demokratický“ štandard, ktorý je tisícročia budovaný na poddanstve. A toto poddanstvo neustále v Európe v určitej forme ostáva stále, čo je veľmi smutné, veď uznajte máte pozemok, ale nemôžete si na ňom robiť nič bez povolení. Tu vôbec nejde o bezpečnosť, o neovplyvňovaní susedov, či ochranu prírody. Tu ide stále o formu poddanstva! Ak niekto z Európy hovorí o slobode a demokracií, tak mu vždy skočím do reči a otvorene mu poviem, že žije len v ilúzií slobody a demokracie. Demokracia môže byť tak neskutočne prekrútená a zmanipulovaná, že v konečnom dôsledku ide o najhorší možný systém. Lebo ak sa manipuláciu presvedčí väčšina spoločnosti, že niečo je správne, tak sa musí celá spoločnosť tým riadiť, aj keď ide o absolútny nezmysel. A také novodobé zákony. Máte pocit, že vznikajú pre skvalitnenie života ľudí? Už desiatky rokov si osobne myslím pravý opak.

Množstvo čitateľov si tento článok prečíta a povie si, že načo toto všetko píšem, prípadne nahnevano zavrú stránku s tým, že ich len obrala o čas, veď si mohli prečítať niečo iné. Zábavnejšie, vtipnejšie, či komerčnejšie. Ospravedlňujem sa Vám za to. Máte pravdu, tento článok naozaj nič nezmení, nič nerieši, potraviny nebudú lacnejšie, svet sa nestane krajším! Ale ak neustále nebudú ľudia upozorňovať na to, aký svet v skutočnosti je, tak ešte viac ostatní ľudia zostanú pasívny.

Niekomu pre šťastný život stačí naozaj málo. Celý život splácať hypotéky, kupovať si všetko na úver, neoponovať vláde a systému. Ráno vstať ísť do práce, z práce do nákupných centier, na pohárik do obľúbeného baru, pozerať hlúposti v televízií a celý život prežiť v nejakej pochybnej realite, ktorú vymodeloval systém mocných pánov. Ale je to stále to isté poddanstvo, ako to bolo pred stovkami rokov.

Len veľmi ťažko sa to vysvetľuje, len veľmi ťažko sa poukazuje na tieto skutočnosti, veď miliónom ľudí tento spôsob života vyhovuje, jednoducho chcú tak žiť. Ale nepáči sa mi, že ak niekto chce žiť skutočne slobodne, tak sa automaticky stáva vyvrheľom, asociálom, lavicovým extrémistom, či dokonca niečim menejcenným v spoločnosti. Tomuto systému to tak vyhovuje, veď je neprípustné, aby ľudia boli slobodnejší ako to vláda povolila.

Svet je navyše postavený na neskutočnej naivite občanov, totiž slepo veria, že zvolením vhodných kandidátov do vlády sa niečo zmení. To je veľký omyl, lebo do vlády sa dostane iba ten, kto má peniaze a mediálno politickú podporu. Peniaze znamenajú moc a možnosti, stále je to rovnaké ako v minulosti. Kto privoňal k politike dobre vie, ako to naozaj chodí, o čom hovorím. Bez rozsiahlej kampani, ktorá stojí milióny dolárov sa voliči jednoducho nedozvedia o danom kandidátovi, nedostane sa kandidát do povedomia voličov. Lenže kde zohnať peniaze na kampaň? To je tá správna otázka! Od sponzorov, od korporácií? Nuž, ale vždy je niečo za niečo, niekto bohatý rád zaplatí kampaň, ale bude chcieť za to isté výhody.
Vzniká tak neskutočný začarovaný kruh, avšak na druhej strane je však pochopiteľné, že systém funguje v tomto duchu. Systém kapitalizmu a demokracie je postavený na takýchto základoch, na prepojení kapitálu a vlády! Veľa ľudí ešte stále hľadí na kapitalizmus ako na možnosť zarobiť peniaze, ako podnikať, ako robiť sám na seba. To je síce pekné myslím si, že aj správne, ale zamyslel sa niekto nad tým, čo je cieľom, či stropom kapitalistického systému? Či sa Vám to páči, alebo nie, v cieli vznikne úzka skupina úspešných ľudí, ktorá bude vlastniť všetko živé i neživé na tejto planéte, a to im dá neobmedzenú moc. Moc vlastniť a moc vládnuť. Ak máte iný názor, prispejte do diskusie, veď viac názorov skôr nájde riešenie..

Pri šírení článku na nekomerčné účely, je vždy potrebné uviesť zdroj s aktívnym spätným odkazom!

PS: V texte možno nájdeš gramatické chyby, štylistické prehrešky. Ospravedlňujem sa za to! Som bežný človek a nie spisovateľ, alebo gramatický korektor. Moja slovenčina je žiaľ veľmi chabá, školy som absolvoval v štátoch, kde žijem skoro 50 rokov. Niektoré chyby vznikli aj počas prekladu do Slovenského jazyka, prižmúrte prosím jedno očko. Ďakujem!
Zipperle Cohanim   |   24. 09. 2013   |   Komentáre: 5   |   Počet videní: 18738

Diskusia k článku

emka (29. 09. 2013) | toz
v konecnom dosledku je spolocnost primitivna uplne. aj ti co ju ovladaju. na konci celej tejto snahy je len a len kolaps. aj ti najmudrejsi su len velmi obmedzeni. ak niekoho motivuje moc a peniaze, je na rovnako primitivnej urovni ako bezny dedinsky mafian. tesi ma len, ze vlastne je kazdy obabrany. mysliet si, ze ja som niekoho odrbal a nikto neodrbal mna je smiesne. ak sme vsetci v jednom bazene nebude niekto suchsi ako ten druhy.. takze si treba vytvorit vlastny cas a priestor ako v tejto dzungli prezit. robit nieco co nas bavi a venovat sa rozvoju ducha. snazit sa mozno zmenit svoje okolie k lepsiemu. viest filozoficke debaty, vytvarat hodnoty, ktore niekoho posunu o pomyselny schodik vyssie. na kazdeho raz pride rovnaka porcia hliny ci sa mu to paci, alebo nie. tam sme si rovni vsetci. a aj ten najchudobnejsi clovek moze prezit hodnotnejsi zivot ako ten najbohatsi..sahara (29. 09. 2013) | Europa je poddansky štat,plny panstiev
velmi dobry článok,len malo ludi ho prečita lebo su tupci
a velmi dobry prispevok emka.
dakujem a pekny večer...Rabobank (02. 10. 2013) | Fyzika
...žiadna, ani tá najväčšia túžba po moci nieje večná a zahynie.
spočiatku to môže vyzerať, že sa jej darí, že už nás majú.
ale nieje to tak.
môžu klamať, podvádzať a neustále meniť tie ľudské zákony, obmedzovať nás, zavádzať a cez média nám kázať pravdu.
nič nepomôže. to sa nedá.
oklamať môžu paragrafy, nie prírodu, jej zákony a nie fyziku.
nedokážu vyvrátiť to, čo je proste dané, čo sa oklamať nedá.

...ako sa do hory volá...
...kto druhému jamu kope...

a hlavne - každá akcia vyvoláva reakciu. takže skutky z minulosti vás vždy dobehnú. to sa obísť nedá.
a vtedy prichádza pád. na chvíľu zas zavanie opojný pocit večnej slobody. neskôr z nej bude chcieť ktosi vyťažiť a znovu kráčame...
Jaroslav (06. 11. 2013) | Pravda
Polozim teraz jednu otazku na zamyslenie:-) No jedno ale iste je, ci ma vyznam byt bohaty a zdravy! alebo chudobny a stastni! Vyberte si. Moje osobne rozhodnuie je ci sa mi paci alebo nie a sny ma kazdy:-) ale moja cesta je jasna ,, chudobny a stastni'' No nepochadzam z bohatej majetkovej rodiny ale skor z rozumovo bohatej rodiny. Samozrejme ze nekrkam hladom ale zlosti ma fakt ze ked sa snazim pracovat na maximum hardwarovo, nespim studujem atd. Zdokonalujem sa:-) pre koho? Pre narod. Ako chlapec 6 rocny je to do dnesneho dna konicek;-) a namiesto futbalu som sa zaoberal elektronikou. No a kam som to dotiahol dnes 33 rocny. Mam krasnu manzelku, najkrajsie deti Michaela7 a Richarda2. Uver na krku este 17 rokov. Ked ho splatim zosediviem. Preco to pisem? Napadlo ma to a zlosti ma, ze niekto vyvinie menej casu a ma sa lepsie ako ja, docasne a serie ma aj fakt ze teraz je doba taka aka je ze si niekto opita za nieco co je za hlavu chytene. Samozrejme casom sa najde zakon kde urcite upravy cenu na 1 cent lebo podla mna to smrdi mafianskymi praktikami zlodejsvom a rychlo zbohatnutim. Napriklad, vydim ako si niekto zapita za aplikaciu v apple obchode za obycajnu detsku obrazovu aplikaciu, skladacku 2,69€. Pozrel som si statistiku kolko si ju kupilo a ide ma rozhodit. On na to dal cas 5 mesiace na vyvin. Ja tiez pri scheme cca 5 mesiacov prace. On do dnesneho dna na celom svete predal 300.000 Stiahnuti, nech ma 2€ cistom. Ja podla tolko kolko sa ludi ozve ze to treba opravit cca 30€. Ja som predal 15 kusov, platim najomne, odvody, podnikanie a byrokraciu. Kolko si este stiahnu ludia z app store do 2016? Ja do toho datumu sa nepocitam lebo hadware sa stale meni. Ja ak robim hardwarovo musim kazdu vec chytit a opravit. Co urobim dnes mam zapletene, ked som chori nemam nic. No a vasa odpoved je ze preco to taktiez nerobim a placem nad rozliatim mliekom? Nie kazdy ma to stastie ze ide tymto smerom software. Musi niekto robit aj tu pracu ako ja hardwarovu. Samozrejme ako vacsina z nas. Keby kazdy robil sw tak nemal by nam kto upiect chleba:-) no osud je taky aky je a nezmenime ho. Ked je niekto chudobny tak je stastny a ked je niekto bohaty tak je zdravy. Ale preco nemoze byt bohaty a stastny, hmm na par vynimiek ale nepoznam nikoho. Lebo aj ten kto ma najviac penazi si mysli ze nieje az tak bohaty ze to nedotiahol tam kam by to chcel dotiahnut, no a to je chroroba z povolania. Z jedlom rastie chut, dobru chut. Na zaver len tolko ja vcelia robotnica, robotnik ak si nepripravm uplatky u doktora na starobu urcite nebudem mat zdravotnu starostlivost ako solventnejsi. Urcite nie ale na 100% mozem povedat ze bozie mlyny melu pomali ale isto. Na kazdeho pride cas nasho posledneho odpocinku. Ja o nieco skor, mozno nie:-) ale aspon nebudem dalsich 20 rokov si priplacat za prizeranie na bandu, korupciu, nezmyselne zakony atd. Taakze kratsie ale spokojnejsie:-) samozrejme stale lepsie ako niekde v indii.:-)nn (26. 12. 2013) | Pekné Vianoce a šťastný Nový rok Zipp!
:D

Najčítanejšie články v tejto rubrike
Kategória: neprispôsobiví občania | Dátum: 18. 05. 2012 | Komentáre: 83 | Počet videní : 32340
Kategória: neprispôsobiví občania | Dátum: 20. 07. 2012 | Komentáre: 11 | Počet videní : 27751
Kategória: neprispôsobiví občania | Dátum: 03. 05. 2012 | Komentáre: 10 | Počet videní : 20982
Kategória: neprispôsobiví občania | Dátum: 05. 10. 2012 | Komentáre: 8 | Počet videní : 20715
Kategória: neprispôsobiví občania | Dátum: 24. 09. 2013 | Komentáre: 5 | Počet videní : 18738
Najnovšie články
Kategória: cirkev a náboženstvo | Dátum: 31. 12. 2013 | Komentáre: 6 | Počet videní : 21281
Kategória: moc peňazí | Dátum: 30. 12. 2013 | Komentáre: 2 | Počet videní : 7178
Kategória: neprispôsobiví občania | Dátum: 24. 09. 2013 | Komentáre: 5 | Počet videní : 18738
Kategória: Zipperle sleduje svet | Dátum: 23. 09. 2013 | Komentáre: - | Počet videní : 18877
Kategória: moc peňazí | Dátum: 23. 07. 2013 | Komentáre: 2 | Počet videní : 19282
Kategória: politické šarvátky a kríza | Dátum: 20. 07. 2013 | Komentáre: 5 | Počet videní : 7277
Zipperle odporúča
Dátum: 12. 11. 2012 | Komentáre: 24 | Počet videní : 9706
Dátum: 11. 11. 2011 | Komentáre: 6 | Počet videní : 11607
Dátum: 24. 04. 2012 | Komentáre: 4 | Počet videní : 14767
Dátum: 27. 09. 2012 | Komentáre: 3 | Počet videní : 20178
Dátum: 19. 04. 2013 | Komentáre: 14 | Počet videní : 20184
Dátum: 06. 07. 2012 | Komentáre: 29 | Počet videní : 20827
Dátum: 03. 05. 2012 | Komentáre: 10 | Počet videní : 20982
Dátum: 02. 11. 2011 | Komentáre: 9 | Počet videní : 21194
Dátum: 18. 07. 2012 | Komentáre: 9 | Počet videní : 26009
Dátum: 18. 10. 2011 | Komentáre: 25 | Počet videní : 28115