„Ja vždy hovorím, že každý človek má svoj názor na danú vec, každý človek vidí a chápe veci inak. Nikto nevie povedať, čo je správne a čo nie v systéme prírody, života a celého vesmíru. Možno si iba myslíme, že tá naša pravda je tá správna. To pripúšťam aj v mojom prípade – možno nemám pravdu a moje príspevky budú je len jeden veľký „blábol“. Ale vždy sa spýtam, či si aj ostatní pripúšťajú, že možno oni nemajú pravdu?“
Zipperle Cohanim
Neprispôsobiví občania

Nekričte na policajta, on za to nemôže!Vždy, keď nastane zhromaždenie, či demonštrácia nespokojných občanov objaví sa polícia. Zástupy ťažkoodencov blokujú cesty a usmerňujú poriadok i priebeh celého zhromaždenia. Úlohou ťažkoodenca je byť trpezlivý, musí znášať nadávky, ponižovanie a pľutie rozvášneného davu. Niekde v úzadí stoja a vyčkávajú „kukláči“, ktorí zasahujú až vtedy, keď ma prísť k fyzickému konfliktu medzi demonštrantmi a políciou.

Skoro každá demonštrácia má rovnaký priebeh, rozvášnený dav si svoju nespokojnosť skôr, či neskôr začne vybíjať na polícií. Ako keby policajti mohli za neprávosti, proti ktorým demonštranti demonštrujú. Žiaľ je to tak, dav si musí nájsť nejakého reálneho nepriateľa a občan – zamestnanec policajného zboru je v tom okamžiku najlepší objekt nenávisti. Máte pravdu, ak si začínate myslieť, že sa chcem zastávať radových policajtov. Tých policajtov, ktorí stoja na námestí a vykonávajú si len svoju prácu za ktorú sú platení, tých ktorí plnia rozkazy z hora, z vedenia polície.

Policajt musí vykonať rozkaz, inak mu hrozí disciplinárny trest, to je dobré vedieť. Aj policajt má svoju rodinu a potrebuje peniaze, službu v policajnom zbore berie ako prácu – zamestnanie, a riadi sa pokynmi svojho zamestnávateľa. Veľa ľudí na to počas demonštrácií zabúda.

Skúste sa trošku vžiť do kože policajtov, dostanú rozkaz prísť na miesto demonštrácie, kde ich úlohou je udržiavať poriadok a v najhoršom prípade zasiahnuť. Stoja tam v rade a pozorujú situáciu. Vidia pred sebou nespokojný dav, vnútorne súcitia i súhlasia s demonštrantmi, ale ich úlohou je za každých okolností udržať poriadok v rámci zákona.

V tom pribehne skupinka agresívnych demonštrantov, ktorá po nich vykrikuje vulgarizmy všetkého druhu, niektorí im pľujú do tváre, na oblečenie a prilby. Sem tam priletí kameň, či kus dreva. A policajti len musia stáť a strpieť to totálne ponižovanie, za ktoré vôbec nemôžu.

Toto nie je správne! Demonštranti jednoducho nepoukazujú na svoj problém, na problém spoločnosti, ale svoju agresivitu si vybíjajú na inom človeku, ktorý za to nemôže a nemá s tým nič spoločné. Nuž a keď agresivita davu dosiahne isté medze, tak sa ešte aj čudujú demonštranti prečo polícia fyzicky zasiahne proti nim. Do objektívov kamier potom ukazujú rozbitú hlavu od policajného obušku a pritom zabúdajú na to ako päť minút do zadu hádzali po policajtoch kamene.

Taká je realita, čo si budeme hovoriť, to každý jeden musí uznať. Ja si vždy hovorím, keď sledujem nejakú demonštráciu, že je potrebné sa zamerať na nespravodlivosť, na toho kvôli komu sú ľudia na námestí. Na politikov, systém. Nikdy nie na políciu.

Aj policajt je predsa len človek. Nedávno som videl ako na futbalovom zápase z tribúny podnapitý fanúšik močil na príslušníkov polície a hádzal po nich kamene. Neskôr dostal pár rán obuškom a okamžite kričal, že on je chudáčik, ktorý žije v policajnom štáte. Podľa mňa si tých pár rán zaslúžil, veď obrátil svoju agresivitu voči inému človeku.
Občas aj polícia pochybí, samozrejme o tom sa netreba baviť. Zasiahne neuvážene, predčasne, či príliš tvrdo voči bezbranným občanom. Ale nie vždy je to tak, skôr ide o výnimky. Každopádne som chcel týmto článkom poukázať na to, že nikdy nenadávajte policajtom za to, že si plnia svoju úlohu a robia to čo im bolo od zamestnávateľa prikázané. Nadávajte na tých, ktorí ich tam poslali, ktorí im prikázali zakročiť!

Pri šírení článku na nekomerčné účely, je vždy potrebné uviesť zdroj s aktívnym spätným odkazom!

PS: V texte možno nájdeš gramatické chyby, štylistické prehrešky. Ospravedlňujem sa za to! Som bežný človek a nie spisovateľ, alebo gramatický korektor. Moja slovenčina je žiaľ veľmi chabá, školy som absolvoval v štátoch, kde žijem skoro 50 rokov. Niektoré chyby vznikli aj počas prekladu do Slovenského jazyka, prižmúrte prosím jedno očko. Ďakujem!
Zipperle Cohanim   |   05. 10. 2012   |   Komentáre: 8   |   Počet videní: 20715

Diskusia k článku

citatel (05. 10. 2012) | Výhovorka
Ak policajt súciti s občanmi, má sa rozhodnúť, či bude brániť štát a politikov, ktorí ho nútia bojovať proti susedovi za niečo, čo nespôsobil ani sused ani policajt.
Keď nebude policajtov, proti svojmu presvedčeniu brániacich politikov, politici si rozmyslia, čo urobia. Odkaz na rodinu policajta je len jeho výhovorka.Prislusnik policajneho zboru (05. 10. 2012) | Reakcia na diskusiu
Vies aky je to pocit ked ti zomrie pacient na stole? Nie? Asi preto, ze nie si chirurg! Vies ako sa citi policajt, ked musi zasahovat a nesuhlasi so zasahom? Nie? Tak potom nesud pracu policajta! Policajt vzdy plni prikazy nadriadeneho.. Nikolaj (05. 10. 2012) | Chce si udriet
ked nemam vztah k nasiliu nejdem robit poriadkoveho policajta. Policajt iba caka kedy si moze udriet. Je to o pocite nadradenosti, ze policajt je nad beznymi obcanmi a moze sa vyzivat na ich sikane.citatel (05. 10. 2012) | Pre policajta
Jasne, policajt plní príkazy, aj keď s nimi nesúhlasí. Ale ak s niečím nesúhlasím, tak to nerobím a odídem a nekeciam o tom, že je to kvôli rodine...
Alebo mi je to jedno a potom nekeciam, že je to len robota, ale cítim to inak.santa (11. 11. 2012) | re pre autora
urobil som to ako píšeš a vžil som sa do role policajta a poviem ti, že radšej by som uprednostnil sankcie a stratu práce ako mlátil ľudí s ktorých peňazí som dovtedy žil ja aj moja rodina. Nezabúdaj, že každý máme slobodnú vôľu - jediné platné zákony sú zákony vesmíru. Zvyšok sú len pravidlá, ktoré určili elity na svoju ochranu. Takže ani nie ľudia.

ps: A nepíš to akoby tí ľudia čo sa postavili proti neprávosti nemali svoje rodiny! Prečo majú byť trestaný oni za chyby iných? Vysvetli mi aký podiel viny majú oni na kríze , že ich na námestiach bijú? Prečo nemlátia zodpovedných? Lebo sú to sračky! Pokiaľ taký ako ty nepochopia, že ustupovaním a ospravedlňovaním zla sa nič nevyrieši, veci pôjdu iba k horšiemu.vždy je na výber (11. 11. 2012) | pre Prislusnik policajneho zboru
Španielski policajti sa nechcú podieľať na vysťahovávaní neplatičov

Policajti tak reagovali na dva najnovšie prípady samovrážd zúfalých ľudí, ktorých prišli súdni zriadenci vyhostiť z domu.

MADRID. Policajní odborári v Španielsku dnes oznámili, že podporia policajtov, ktorí sa odmietnu podieľať na vysťahovávaní ľudí neschopných splácať svoje hypotéky. Reagovali tak na dva najnovšie prípady samovrážd zúfalých ľudí, ktorých prišli súdni zriadenci v sprievode policajtov vyhostiť z domu.

Čítajte viac: http://www.sme.sk/c/6599879/spanielski-policajti-sa-nechcu-podielat-na-vystahovavani-neplaticov.html
a čo hovoríš na toto ty bastard (16. 11. 2012) | Nekričte na policajta, on za to nemôže!
http://www.youtube.com/watch?v=eEOXtQ6dxngSlovinsko (07. 12. 2012) | Aj keď mi prikážete, nechcem udrieť hladného suseda!
Pokusila som sa prelozit tento list, pretoze ma pre mna silny emocny odkaz. Toto by si mali precitat aj nasi pani policajti...
Odkaz slovinského policajta: “Nechcem bit suseda, ktorý je hladný, dávam dole štít a helmu...
Slovinske noviny “Delo“ publikovali list slovinského policajta, ktorý sa odmietol postaviť proti protestujúcim.
Ten, kto kradne chlieb a rožky nie je zlodej, ale hladný, povedal policajným orgánom.

“Milí policajti, kolegovia, priatelia, otcovia a matky slovinských detí, keď bola vojna, tam bolo násilie, v nej sme úspešne obránili Slovinsko, chceli sme iba nezávislosť a lepší život, ale teraz sme v pasci, vo väzení slovinských politikov, v diktatúre Janeza Janše, antisociálne vyšinutého človeka.
A tak sme sa stali súčasťou slovinského povstania, ktoré má dve strany. Prvá strana je národ, ktorý chce vykoreniť totalitnú diktatúru, zatiaľ čo druhá strana má niekoľko nenásytných materialistov, ktorí zabúdajú, že sme slovinskí ľudia. A my ľudia, ktorí sme srdcom a krvou Slovinci, nedáme Slovinsko politickej elite.

Nemôžem uveriť, že slovinská polícia sa stále viac zaujíma o “zločin“, ktorý zahŕňa krádež pečiva a chleba, ktoré sú základnými životnými potrebami. Títo ľudia nie sú zlodeji a zločinci, majú hlad! Robia to, aby prežili. V tejto krajine sa už nedá žiť. Títo hladní ľudia sú odsúdení. A politici, vládnuca elita a starostovia nie. Takže odkazujem nadriadeným: Som stále človek, stále viem, čo je správne a čo je zlé. Dokonca aj keď si dám helmu, vestu a držím pendrek.

Aj keď mi prikážete, nechcem udrieť hladného suseda! Odkazujem všetkým politikom naľavo aj napravo. Nikdy viac nechcem udrieť ľudí, ktorí protestujú! Nechcem biť hladných ľudí, ktorí sú hladní kvôli vašej neschopnosti! Nechcem biť ľudí, ktorí sú v práve. Nechcem biť hladného suseda, syna, otca, matku, sestru...!
Nechcem tak robiť na rozkaz!

A čo ty, drahý kolega?
Nie som politicky angažovaný. Píšem to preto, že môj 5-ročný syn bude oslavovať narodeniny. Povedal som mu, že si nemôže pozvať kamarátov. Vzhľadom k tomu, že nemáme peniaze, aj keď moja žena a ja sme vzdelaní. Bol smutný, plakal. Sľúbil som mu, že budúci rok už bude mať veľkú oslavu. A ja som určite klamal. Musel som, pretože som videl jeho slzy...Musel som klamať svojmu dieťaťu kvôli neschopnej vláde, kvôli diktátorskej politike, ktorá neberie ohľad na svojich pracovníkov.

Napísal som tento list pre nás obyčajných ľudí. Dávam dole štít, prilbu, ignorujem príkaz, som súčasťou vás, milí ľudia! “
http://www.vesti-online.com/Vesti/Ex-YU/274986/Slovenacki-policajac-Necu-da-bijem-gladnog-suseda-spustam-stit-i-skidam-kacigu

Najčítanejšie články v tejto rubrike
Kategória: neprispôsobiví občania | Dátum: 18. 05. 2012 | Komentáre: 83 | Počet videní : 32340
Kategória: neprispôsobiví občania | Dátum: 20. 07. 2012 | Komentáre: 11 | Počet videní : 27751
Kategória: neprispôsobiví občania | Dátum: 03. 05. 2012 | Komentáre: 10 | Počet videní : 20981
Kategória: neprispôsobiví občania | Dátum: 05. 10. 2012 | Komentáre: 8 | Počet videní : 20715
Kategória: neprispôsobiví občania | Dátum: 24. 09. 2013 | Komentáre: 5 | Počet videní : 18737
Najnovšie články
Kategória: cirkev a náboženstvo | Dátum: 31. 12. 2013 | Komentáre: 6 | Počet videní : 21281
Kategória: moc peňazí | Dátum: 30. 12. 2013 | Komentáre: 2 | Počet videní : 7177
Kategória: neprispôsobiví občania | Dátum: 24. 09. 2013 | Komentáre: 5 | Počet videní : 18737
Kategória: Zipperle sleduje svet | Dátum: 23. 09. 2013 | Komentáre: - | Počet videní : 18877
Kategória: moc peňazí | Dátum: 23. 07. 2013 | Komentáre: 2 | Počet videní : 19282
Kategória: politické šarvátky a kríza | Dátum: 20. 07. 2013 | Komentáre: 5 | Počet videní : 7277
Zipperle odporúča
Dátum: 12. 11. 2012 | Komentáre: 24 | Počet videní : 9706
Dátum: 11. 11. 2011 | Komentáre: 6 | Počet videní : 11607
Dátum: 24. 04. 2012 | Komentáre: 4 | Počet videní : 14766
Dátum: 27. 09. 2012 | Komentáre: 3 | Počet videní : 20178
Dátum: 19. 04. 2013 | Komentáre: 14 | Počet videní : 20184
Dátum: 06. 07. 2012 | Komentáre: 29 | Počet videní : 20827
Dátum: 03. 05. 2012 | Komentáre: 10 | Počet videní : 20981
Dátum: 02. 11. 2011 | Komentáre: 9 | Počet videní : 21194
Dátum: 18. 07. 2012 | Komentáre: 9 | Počet videní : 26009
Dátum: 18. 10. 2011 | Komentáre: 25 | Počet videní : 28115