„Ja vždy hovorím, že každý človek má svoj názor na danú vec, každý človek vidí a chápe veci inak. Nikto nevie povedať, čo je správne a čo nie v systéme prírody, života a celého vesmíru. Možno si iba myslíme, že tá naša pravda je tá správna. To pripúšťam aj v mojom prípade – možno nemám pravdu a moje príspevky budú je len jeden veľký „blábol“. Ale vždy sa spýtam, či si aj ostatní pripúšťajú, že možno oni nemajú pravdu?“
Zipperle Cohanim
Moc peňazí

Ako zarobiť peniaze online, vďaka internetu? Veľmi jednoducho.Na internete nájdete množstvo poučiek, stránok a elektronických kníh ako zarobiť peniaze online - prostredníctvom internetu. Niektoré sú výborné, iné sú slabšie, niektoré sú platené iné sú zadarmo.
Ale všetky majú rovnakú podstatu a myšlienku ako zarobiť peniaze. Veľa krát nájdete hlavne na platených stránkach v komentároch, aká je daná stránka, či kniha úžasná. Že niekto zarobil vďaka nej 10 000 dolárov už prvý týždeň na internete. Musím ťa sklamať. Väčšinou si tieto komentáre píše sám autor stránky alebo knihy. Asi všetky také podobné komentáre sú podvod, iba, že by ste predávali cez internet jadrové hlavice teroristom :-)

Na internete sa dá zarobiť legálne, ale nie rýchlo. Na internete sa dá zarábať dlhodobo. Existujú aj praktiky „black hat“, ktoré Vám prinesú rýchly zisk, ale len na krátku dobu. Pokiaľ Vám na to neprídu..

Ako teda zarobiť na internete? Nemusíte byť ani génius aby ste to vopred nevedeli. Zhrniem to do troch základných bodov:

I. mať stránku na internete
II. získať návštevnosť na Vašu stránku
III. využiť potenciál stránky na zarábanie peňazí

Pýtate sa teraz, že to je všetko? To je to veľké tajomstvo online podnikania. Áno! To je všetko. Nič zložité, jednoduché veci, priam triviálne. Zvládne to naozaj každý. Aj ty.

Teraz si povieme niečo v skratke o základných bodoch online podnikania.


Vytvorenie webovej stránky

Základnou vecou pred vytvorením stránky si je určiť, čomu sa bude Vaša stránka venovať a aký bude mať štýl Vaša stránka. Môže to byť informačná stránka, katalóg iných stránok a iných článkov, katalóg produktov, blog, fórum ,alebo elektronický obchod. Možností je naozaj veľa, budeme sa venovať skôr len tradičným overeným štýlom.

Akú tému stránky zvoliť? Čo chcú ľudia čítať, čo ich zaujíma?

Na výber témy a zamerania stránky sa dá pozerať z dvoch pohľadov. Buď sa zamerať na nové trendy, čo dnes letia, alebo na to čo ľudia chcú čítať. Druhý pohľad a smer je písať o tom a venovať sa tomu, čo Vás baví. Základom je fakt, že niektoré témy Vám prinesú množstvo návštevníkov, iné viac špecializovanejšie menej. Lenže nie je návštevník stránky ako návštevník. Dôležité je to aby človek, ktorý príde na Vašu stránku našiel to, čo hľadal.

Venovať sa a písať môžete o hocičom. Kľudne aj o trenírkach starého otca. Vždy je okruh ľudí ktorí hľadajú niečo, čo im môže Vaša stránka ponúknuť. Nebojte sa skúsiť čokoľvek.

Štýl stránky? Ako vyrobiť stránku? Kam umiestniť stránku?

Keď máme vybratú tému, musíme zvoliť vhodný štýl stránky. Keď chceme predávať oblečenie, bude pre nás výhodnejšie mať elektronický obchod, ako mať svoj blog na ktorom budeme ponúkať oblečenie. Možno predaj oblečenia prostredníctvom blogu, môže byť zaujímavá forma, ale má to aj kopec obmedzení. Dobrý e-shop ma kvalitne spravený systém manažovania obsahu, tovaru, objednávok. Čo viac násobne ušetrí Váš čas.

Každú stránku je potrebné vyrobiť. Môžeme si ju dať naprogramovať, alebo môžeme použiť nejaký open source systém na ktorom stránku postavíme, či použiť službu, napríklad blog, ktorý je súčasťou nejakej väčšej stránky a služby. Prípadne si môžeme stránku vytvárať sami v jednoduchom html editore.

Keď máme stránku hotovú musíme ju niekde umiestniť. U Vás v počítači ju nikto neuvidí. Je potrebné napríklad kúpiť si doménu a webhosting. Toto je rozsiahlejšia problematika.

Získať návštevníkov na Vašu stránku

Mať hotovú stánku, ktorú pravidelne plníte obsahom ešte neznamená, že k Vám budú chodiť aj návštevníci. Každej stránke treba trošku pomôcť. Základná návštevnosť je vždy z vyhľadávačov ako Google, Bing, Yahoo.. Môžete si vybaviť návštevnosť aj s iných stránok ale najviac návštevníkov Vám prinesú v zásade vyhľadávače. Lenže má to háčik. Iste ste si všimli, že keď niečo hľadáte, zadáte do vyhľadávača nejakú frázu. Vyhľadávač zobrazí roztriedený zoznam odkazov na iné stránky. Niektoré sú hore, iné dole. Najčastejšie si pozriete len pár stránok a nájdete to čo potrebujete. Alebo to nenájdete vôbec :-)

Ako dostať Vašu stránku na prvé miesta? Niekedy to nebol až taký problém. Stačilo vymeniť a vybaviť pár spätných odkazov, dodržiavať isté zásady a stránka bola na dobrých pozíciach. Ale doba sa zmenila. Dnes existuje množstvo stránok a každý chce byť na tej najlepšej pozícií. Vzniklo kopec firiem a odborníkov, ktorý sa venujú optimalizácií stránok, aby sa zobrazovali na najlepších pozíciach. Niekedy ľudia investujú tisícky dolárov do SEO, len aby mali tie najlepšie pozície.

Ale, nie je to až také kritické, ako sa zdá. Nech už je doba hocijaká vždy platí pravidlo, píšte kvalitne texty, tvorte kvalitné stránky. Ak sa budú ľudom páčiť, bude sa o Vás písať, ľudia budú pridávať odkazy na Vašu stránku. A v tom je celá podstata. Dovolím si tvrdiť, že tajomstvo celej optimalizácie pre vyhľadávače je v spätných odkazoch. Skutočných relevantných odkazov, ktoré vynikli prirodzeným spôsobom. Keď je Vaša stránka skutočne prínosná pre ľudí, získa si odkazy aj sama. Ak je len jedna z mnohých, musíte odkazy kupovať a meniť.

Pri spustení stránky je však potrebné získať návštevnosť. Vyhľadávače aj návštevníci sa musia nejako dozvedieť, že existujete. Na to slúžia katalógy odkazov, PR články a množstvo iných možností. Neskôr to pôjde už samé aj bez nutnosti ďalšej propagácie.

Téma optimalizácie je nesmierne zložitá a hlavne obsiahla. Preto aj tu na stránke sa jej budeme ešte venovať.

Zarobiť peniaze z návštevnosti stránky a z návštevníkov

Monetizácia stránky, čarovné to slovo. Získať peniaze z ľudí ktorý chodia k Vám na stránku. Sladká odmena za Vaše úsilie. Možností ako zarobiť je viac. Môžete zobrazovať reklamy, čo je asi najjednoduchší spôsob. Zaregistrujete sa do Google Adsense, alebo Adbrite, vygenerujete si kód a vložíte ho k Vám na stránky. Môžete reklamu predávať tiež aj na priamo. Môžete využiť z množstva affilate programov. Ponúknete odkaz na tovar a keď si ho niekto kúpi získate z neho malú províziu. Môžete predávať spätné odkazy. Môžete spoplatniť časť Vašej stránky, môžete predávať tovar, aký Vás len napadne.

Všetky spôsoby majú však jedno spoločné. Pomôžu Vám zarobiť pekné peniaze. Náklady na začiatok online podnikania sú malé, niekedy ide len o pár dolárov. Ale zisky môžu byť veľké. Naozaj. Dobrá a pritom veľmi jednoduchá stránka, ktorá má návštevnosť 30 000 ľudí denne a ktorej sa venujete denne len jednu hodinu Vám dokáže priniesť kľudne aj 2000 – 3000 dolárov mesačne.
Možno tá suma sa Vám zdá byť malá. Ale porovnajte si ti s Vašou terajšou prácou, či iným zamestnaním. Kto Vám dá 100 dolárov za jednu hodinku práce od Vás z domu z obývačky? A čo Vám bráni v tom mať viac zarábajúcich stránok a podobných zdrojov príjmu?
PS: Niekedy som v minulosti vysvetľoval kamarátovi, ktorý bol na tom finančne horšie, ako si má zarobiť peniaze vďaka internetu. V tej dobe mal na krku pár pôžičiek, staré 20 ročné auto a hypotéku na dom. Pretáčal len očami a stále hľadal dôvod prečo sa nedá zarobiť na internete. Rozčúlil som sa a povedal som mu, tak nech si chodí do práce, zarába si svojich 1800 dolárov mesačne v čistom, nech sa necháva „drbať šéfom“ a nech prežije v robote polovicu svojho života. Urazil sa vtedy na mňa. A dnes? A dnes má portfólio so 150 úspešnými stránkami, jeho najobľúbenejšia činnosť počas dňa je ležať pri bazéne a nič nerobiť. Kupuje si v zásade autá značky Hammer. Každý druhý rok jedno nové..

Pri šírení článku na nekomerčné účely, je vždy potrebné uviesť zdroj s aktívnym spätným odkazom!

PS: V texte možno nájdeš gramatické chyby, štylistické prehrešky. Ospravedlňujem sa za to! Som bežný človek a nie spisovateľ, alebo gramatický korektor. Moja slovenčina je žiaľ veľmi chabá, školy som absolvoval v štátoch, kde žijem skoro 50 rokov. Niektoré chyby vznikli aj počas prekladu do Slovenského jazyka, prižmúrte prosím jedno očko. Ďakujem!
Zipperle Cohanim   |   30. 10. 2011   |   Komentáre: 10   |   Počet videní: 13243

Diskusia k článku

luo (09. 05. 2012) | PS trošku prehnane
Zdravim,
taktiež som mal pred 3rokmi webinzerciu..navštevnosť sa pomaly zvyšovala...ale stale to nebolo ono...zarobit cez Google Adsense,či etarget sa až take peniaze veru nedá..možno dá,ale trvá to naozaj,naozaj dlho...a človek si to trošku aj vypotí:)Matej (02. 12. 2012) | Práca kedykoľvek a kdekoľvek :)
Zdravím vás. Ak máte záujem o rýchly a spoľahlivý privýrobok, tak by vás mohol zaujímať tento odkaz. :)
****Niki (17. 05. 2013) | VYDĚLEJ PENÍZE S ČESKÝM PROJEKTEM!!
Máte možnost stát se součástí českého projektu. Buďte u toho i vy a to hned od začátku. Můžete vydělat pěkné peníze!!
Nyní máte příležitost být u zrodu nové technologické služby, která doslova pohne světem.
Díky mobilní technologii změní způsob, jakým se lidé dopravují z místa na místo, a vygeneruje miliony transakcí, ze kterých můžete profitovat.
Jedná se o koncept “komunitního podnikání“, kde my máme nápad a produkt a ti, kdo nám jej pomohou rozšířit po celém světe, z toho mohou profitovat.
Michal (15. 07. 2013) | poker
Chcete zarobiť peniaze niečim čo vás bude baviť? Skúste online poker. Na tejto stránke môžete získať $17,70 na online poker zadarmo, stačí splniť kvíz.Musíte sa zaregistrovať cez tento link. ****Pindi (28. 08. 2013) | Totalny krach!!!!!!
Som chory,invalidny a zadlzeny,zanedlho mi vypnu aj net.Poslite mi kto je zahojeny aspon na kavu......č.u.0420504627/0900Fokus (06. 11. 2013) | U mna je to podobne
poslite aj mne par drobnych :-) mykazik (09. 03. 2014) | cash game + svk komunita
http://www.marketglory.com/strategygame/mykazikMajo (10. 11. 2014) | zarobok online
ak si chcete porivirobit tak skuste toto ja zatial za mesiac a pol prace zarabam 50 centov denne http://www.neobux.com/m/v/?rh=6D616A6F313834323239Gomeez (16. 11. 2014) | zarobok cez socialnu siet
TSU, sociálna sieť, ktorá vám platí O čo vlastne ide? Facebook si necháva 100% z príjmu z reklám a TSU je založená na systéme, že 90% týchto zárobkov ide ľuďom zaregistrovaným v systéme.TERAZ POZOR, NEJEDNÁ SA O ŽIADNY PODVOD ANI SPAM. Informácie si môžete overiť na základe reportáží BBC, ČT1, rôznych odborných článkov na internete atď. REGISTROVAŤ SA DÁ IBA NA POZVÁNKU zatiaľ...
POZVÁNKA : https://www.tsu.co/GomeezRišo (17. 11. 2014) | ako zarobiť
Skuste toto https://www.clickadpays.com/index.php?ref=26030

Najčítanejšie články v tejto rubrike
Kategória: moc peňazí | Dátum: 09. 10. 2012 | Komentáre: 32 | Počet videní : 54914
Kategória: moc peňazí | Dátum: 01. 11. 2011 | Komentáre: 8 | Počet videní : 35930
Kategória: moc peňazí | Dátum: 18. 10. 2011 | Komentáre: 25 | Počet videní : 27505
Kategória: moc peňazí | Dátum: 04. 11. 2011 | Komentáre: 27 | Počet videní : 21069
Kategória: moc peňazí | Dátum: 02. 11. 2011 | Komentáre: 9 | Počet videní : 20512
Najnovšie články
Kategória: cirkev a náboženstvo | Dátum: 31. 12. 2013 | Komentáre: 6 | Počet videní : 20013
Kategória: moc peňazí | Dátum: 30. 12. 2013 | Komentáre: 2 | Počet videní : 6563
Kategória: neprispôsobiví občania | Dátum: 24. 09. 2013 | Komentáre: 5 | Počet videní : 17756
Kategória: Zipperle sleduje svet | Dátum: 23. 09. 2013 | Komentáre: - | Počet videní : 18002
Kategória: moc peňazí | Dátum: 23. 07. 2013 | Komentáre: 2 | Počet videní : 18065
Kategória: politické šarvátky a kríza | Dátum: 20. 07. 2013 | Komentáre: 5 | Počet videní : 6648
Zipperle odporúča
Dátum: 12. 11. 2012 | Komentáre: 24 | Počet videní : 9085
Dátum: 11. 11. 2011 | Komentáre: 6 | Počet videní : 9278
Dátum: 24. 04. 2012 | Komentáre: 4 | Počet videní : 13597
Dátum: 19. 04. 2013 | Komentáre: 14 | Počet videní : 19040
Dátum: 27. 09. 2012 | Komentáre: 3 | Počet videní : 19144
Dátum: 06. 07. 2012 | Komentáre: 29 | Počet videní : 20173
Dátum: 03. 05. 2012 | Komentáre: 10 | Počet videní : 20242
Dátum: 02. 11. 2011 | Komentáre: 9 | Počet videní : 20512
Dátum: 18. 07. 2012 | Komentáre: 9 | Počet videní : 25189
Dátum: 18. 10. 2011 | Komentáre: 25 | Počet videní : 27505