„Ja vždy hovorím, že každý človek má svoj názor na danú vec, každý človek vidí a chápe veci inak. Nikto nevie povedať, čo je správne a čo nie v systéme prírody, života a celého vesmíru. Možno si iba myslíme, že tá naša pravda je tá správna. To pripúšťam aj v mojom prípade – možno nemám pravdu a moje príspevky budú je len jeden veľký „blábol“. Ale vždy sa spýtam, či si aj ostatní pripúšťajú, že možno oni nemajú pravdu?“
Zipperle Cohanim
Moc peňazí

Chcete zarobiť peniaze? Práca na doma – pracujte z domu!

Ak očakávate, že Vám budem ponúkať super prácu na doma ani tento článok nečítajte. Žiadne lepenie obálok, prepisovanie textov, či rozosielanie pier a iné hlúposti tu nenájdete. Totiž väčšina ponúk na prácu z domu je len čistý podvod, alebo skôr premyslený marketingový ťah ako zarobiť peniaze na tom, kto hľadá prácu! Ja chcem Vám poradiť, pomôcť sa zorientovať a nie na Vás zarobiť. To je veľký rozdiel!

Pracovať z domu sa samozrejme dá a to aj tak, že Vám vaša práca prinesie dostatočný príjem na živobytie. Ja osobne delím domáce zarábanie peňazí na dva celky. Na online podnikanie prostredníctvom internetu a na ručnú výrobu. Každý celok má svoje výhody ak nevýhody. V prvom rade si každý musí povedať, čo je jeho koníčkom a na čo má vlohy. Ak máte v sebe manuálneho ducha – ste šikovný, môžete to obrátiť vo svoj prospech. Ak viete pracovať s internetom, môžete skúsiť podnikanie na internete. Nikdy však nerobte to, k čomu Vás to „neťahá“. Nebudete doma napríklad vyrábať malé terária, ak Vás táto práca nebaví i keď je teraz o terária veľký záujem na trhu. Verte, čoskoro by Vás táto činnosť začala neskutočne nudiť, podľahli by ste monotónnosti a výsledok by nestál za tie peniaze. Práca má byť potešením, nie utrpením. Veď to veľmi dobre poznáte.

Niektoré podnikateľské plány na doma sú úplne jednoduché. Nepotrebujete ani žiadne väčšie investície. Napríklad z internetového podnikania na začiatok je vhodné skúsiť internetový obchod, alebo metódu lacno kúpiť drahšie predať pomocou inzertných portálov.

Keby som bol bez peňazí a zamestnania v prvom rade by som prehľadal celý dom a poznášal všetky nepotrebné „haraburdy“. U nás je celkom bežné to, že pred dom vyložíte nepotrebné veci, spravíte si jednu tabuľku, že výpredaj nepotrebných vecí a ponúkate ich za malý poplatok. Na Slovensku je toto skôr nezvykom. Ale môžete nepotrebné veci nafotiť a za primeranú sumu ponúknuť cez inzertné portály. Netreba mať ale veľké oči, cena „harabúrd“ musí mať nízku cenu inak nič nepredáte. Zo zarobených peňazí by som na inzeráty nakúpil iné výhodné veci a tie zas ponúkal cez inzeráty s malým prihodením ceny. Naozaj to funguje! Nezarobíte veľa, ale pre človeka bez peňazí je aj 10 dolárov pekný peniaz. Druhou možnosťou je skúsiť si vytvoriť internetový obchod. Stačí ak si prenajmete na začiatok hotový internetový obchod, ktorý sa dá dnes už získať za pár dolárov mesačne. Následne oslovíte veľkoobchody, že máte záujem predávať ich tovar a poprosíte ich o dodanie obrázkov a popisu tovaru. Tento tovar pridáte do Vašeho internetového tovaru, vymyslíte mu pekný popis, dáte nízke ceny a už len na fórach, či sociálnych sieťach propagujete svoj obchod. Ak máte dobré ceny a zaujímavú ponuku, ľudia občas si niečo kúpia. Zase máte prísun peňazí. Na internete sa dá zarábať na všetkom možnom, ale tieto dva príklady na začiatok sú tie najjednoduchšie.

Ak ste menej zdatný na internete, alebo Vás takéto obchodovanie nebaví – môžete skúsiť zarábať peniaze výrobnou činnosťou. Vyrábať v malom je možné doma skoro čokoľvek. Na začiatok stojí povedať si o pár výrobkoch, ktoré sa dajú relatívne lacno vyrobiť a dá sa na nich aj zarobiť.

Domčeky pre zvieratká, terária, škrabadlá pre mačky, drevené detské hračky, prívesky na krk z polodrahokamov, oblečenie pre bábiky, umelecké predmety a rôzne „vychytávky“.. Je toľko vecí, ktoré sa dá doma vyrobiť a následne predať. Možno niekto si povie, že obchod je nie len o výrobe ale hlavne o predaji. Darmo budete niečo vyrábať, čo nikto nebude kupovať. To je pravda, preto aj veľa krát predaj nefunguje i keď máte kvalitný výrobok. Základom je ešte pred samotným procesom výroby zvoliť si vhodné distribučné kanály. Množstvo ľudí ide na to veľmi zle, ponúka tovar do obchodov, iným predajcom. Samozrejme, veľa krát je odmietnutý. Čo takto opäť skúsiť inzertné portály, možno špecializované inzertné portály, ktoré svojou ponukou presne zasahujú do segmentu ponúkaného tovaru. Predsa ľudia, ktorí chodia na inzertné portály chcú niečo kúpiť i predať, inak by tam nechodili. Naozaj stačí si len podať inzerát, ktorý si prečíta množstvo ľudí. Nemusíte nikam behať a podľa záujmu o výrobok viete, či je vhodné ho vyrábať alebo nie.

Veľmi dobre sa predávajú nevšedne umelecké predmety. Možno Vám sa zdá, že nejaké dielo je šeredná hlúposť - farebná mazanica, či kus plastu divných rozmerov. Ale niekto v tom vidí niečo viac, a je schopný Vám dať za to veľa peňazí.

Na druhej strane, ľudia chcú mať doma praktické výrobky, alebo krásne očarujúce predmety. Alebo lacné hlúposti, ktoré majú pre nich špecifický význam. Napríklad kúpite si balíček guľatých brúsených kameňov – polodrahokamov. Mix rôznych kamienkov nestojí veľa peňazí. K nim stačí kúpiť si úchytky, kúsky kože a môžete vyrábať jednoduché prívesky. Niekto by mohol hneď namietať, že príveskov z polodrahokamov sú plné stoly na každom trhu. Stačí len malá úprava a tou je obal. Môžete spraviť nádherný obal, kde pod pekný obrázok vložíte text, ku ktorému znameniu sa hodí daný polodrahokam a už máte predajný artikel. Alebo budete vyrábať domčeky na spanie pre morské prasiatka. Nejeden chovateľ sa chytá za hlavu, keď vidí koľko stojí v obchode malý drevený domček pre morské prasiatko. Stačí kúpiť drevo, pílku, brúsne papiere a lak. Dokážete vyrobiť nevšedné domčeky a nižšiu cenu ako v obchode! Dáte inzerát, vyzdvihnete ručnú výrobu a predáte!
Príležitostí je veľa. Sú všade okolo nás. Či už vyrábať oblečenie pre bábiky, alebo kúpiť poháre ktoré zaujímavo pomaľujete, dekoračné vankúšiky.. Treba len skúsiť, nebáť sa a byť trpezlivý. Veď keď niečo nebude podľa Vašich predstáv, vždy je možnosť robiť niečo iné. Nezabúdajte na to, že ten kto neskúsil, nikdy nebude vedieť, či by mal úspech alebo nie.

Pri šírení článku na nekomerčné účely, je vždy potrebné uviesť zdroj s aktívnym spätným odkazom!

PS: V texte možno nájdeš gramatické chyby, štylistické prehrešky. Ospravedlňujem sa za to! Som bežný človek a nie spisovateľ, alebo gramatický korektor. Moja slovenčina je žiaľ veľmi chabá, školy som absolvoval v štátoch, kde žijem skoro 50 rokov. Niektoré chyby vznikli aj počas prekladu do Slovenského jazyka, prižmúrte prosím jedno očko. Ďakujem!
Zipperle Cohanim   |   11. 04. 2012   |   Komentáre: 8   |   Počet videní: 18603

Diskusia k článku

Bohumír Pešek (14. 04. 2012) | Príspevok
Je pravdou,čo uvádzate vo svojom článku a aj s tým súhlasím.Lebo zarobiť sa dá na všeličom,ale musí to mať určitý “grif“.Lenže má to jeden háčik,ak človek nemá na prvotné investície,nemôže začať zarábať,aj keby ako silno chcel.A to už nehovorím o možnosti mať internet a o osobách nad 50 rokov.Týto ľudia majú rodiny a obdivujem ich,že dokážu z minimalného príjmu vyžiť,podporovať deti a vnúčatá.Zipperle Cohanim (15. 04. 2012) | Odpoveď na: Príspevok
Ďakujem ti za tvoj príspevok. Máte pravdu, robiť niečo, keď človek nemá peniaze je ťažké, ale nie nemožné. Osobne mám pocit, že starší človek má skôr viac možností niečo začať v malom množstve vyrábať, ako mladší človek. Totižto má viac skúseností a vie v čom sa mu darí. Ako to povedať. Poznám betonára, zručného človeka, ktorý prišiel o prácu, kvôli zdravotným problémom, ostal bez peňazí a tak začal skúšať zo sadry doma odlievať rôzne polotovary, medajlóniky, štuky a podobne. Náklady na jeho prvé odliatky neboli ani 20 dolárov! Dnes má veľkú dielňu, ktorú vedie jeho syn. Dá sa povedať, že začal z ničoho. Využil svoje nadanie na prácu v podobnom odbore.

Žiaľ sú ľudia, ktorí aj napriek veku nemajú manuálne zručnosti dané. Starší človek má jednu nevýhodu. Už nemá skôr chuť niečo začínať robiť. Nemá už toľko životného elánu. Veľa krát to, čo je pre mladého človeka otázkou hodiny, je pre staršieho človeka vecou pár hodín. Viem to veľmi dobre podľa seba. Nápady by aj boli, len už nie je chuť realizácie...

Mimochodom odbočím od témy, stále ľudia sú nešťastní, že majú málo peňazí. To je fakt. Nechcem byť frflavý dedko, ale nedávno sa mi sťažoval programátor tejto stránky zo Slovenska, že potreboval vykopať jamu na záhrade o veľkosti 3 x 3 metre, hĺbka 40 cm. Pre zdatného chlapa, práca na pol dňa. Bol v krčme sa pýtať, známych sa pýtal, kto by mu to vykopal za slušný peniaz. Nikto nemal záujem o prácu. Nakoniec obehal všetky krčmy v rodnom meste a ponúkol 100 Eur za túto robotu na ruku. Nikto nemal záujem, dokonca nejaký mladý chlapec povedal, že on to vykope ak mu dá 200 Eur. Nechápem! Veď 100 EUR je 130 dolárov, čo nie je málo za pár hodín práce! Ako je to potom možné? Že by boli všetci milionári?

Osobne si myslím, že veľa ľudom, hlavne mladým sa už nechce manuálne pracovať. Čakajú, že im peniaze padnú z neba samé. Každý chce byť len manažér a riaditeľ. Sedieť za stolom a brať veľký plat. Pritom, keď si spomeniem na svoje mladé časy, za pár dolárov by sme v tej dobe aj základy domu vykopali. Nuž doba sa zmenila. Na druhej strane, možno sa len pýtal nesprávnych ľudí, to neviem. Ale viem, že keby sa spýtal mňa, za tú sumu by som mu hádam išiel pomôcť aj ja...
Braňo (17. 04. 2012) | Príspevok 2
Ja by som to za tých 100 eur bral :)Peťo (14. 05. 2012) | a sakra
A sakra. Tak buď tá krčma nebola krčmou, ale luxusnou reštauráciou pre zazobancov pre ktorých je 100 evri, tak na lepšiu fľašu vína a to nech sa programátor tejto stránky ani veľmi nečuduje :-) alebo sa na programátora tejto stránky v rodnom meste hnevajú a nevykopali mu to z trucu :-)))

1.- Za 100eur by som tú jamu išiel vykopať pokojne aj o polnoci ;-) A verím, že aj mnoho ďalších ľudí.

2.- A na druhú stranu ak by som mal byť v opačnej pozícii, tak si tú jamu vykopem tiež sám, než by som mal za to niekomu zaplatiť 100eur. No možno za čas ,ktorý by som venoval kopaniu jamy by som, ako kvalitný programátor zarobil omnoho viac.

Nakoľko však nie som kvalitný programátor, platí odsek číslo jedna ;-) Aj o polnoci

Matej (02. 12. 2012) | Zárobok priamo z vašho domova
Ak máte záujem o rýchly a spoľahlivý privýrobok, tak by vás mohol zaujímať tento odkaz. :)
********Julia Bartosova (03. 02. 2013) | praca na dom
Dobry den! Som Juli Brtosova,byvm vo Vydranoch,mam 23 rokov! A chladam pracu na domu,precitla som ten inzerat,a mam nato zaujem! Moja emailova adresa : bartosjulia88@azet.sk ! Za pochopenie vam vopred dakujem! Prajem vam pekny den!Aneta (13. 02. 2013) | Ušetřete a vydělejte
Pěkný večer, pokud chcete ušetřit, tak koukněte na web ***** Najdete tam slevy a akce v obchodech přehledně na jednom místě. Navíc můžete sbírat body, za které získáte poukázky na nákup. Vyzkoušejte to určitě také! Radovan (07. 04. 2013) | ****
***** za 5 rokov som sa ne nete s nicim spolahlivejsim a lepsim nestretol. V tomto pripade sa bavime o realnych a ozajstnych peniazoch.

Najčítanejšie články v tejto rubrike
Kategória: moc peňazí | Dátum: 09. 10. 2012 | Komentáre: 32 | Počet videní : 55109
Kategória: moc peňazí | Dátum: 01. 11. 2011 | Komentáre: 8 | Počet videní : 36038
Kategória: moc peňazí | Dátum: 18. 10. 2011 | Komentáre: 25 | Počet videní : 27555
Kategória: moc peňazí | Dátum: 04. 11. 2011 | Komentáre: 27 | Počet videní : 21167
Kategória: moc peňazí | Dátum: 02. 11. 2011 | Komentáre: 9 | Počet videní : 20582
Najnovšie články
Kategória: cirkev a náboženstvo | Dátum: 31. 12. 2013 | Komentáre: 6 | Počet videní : 20101
Kategória: moc peňazí | Dátum: 30. 12. 2013 | Komentáre: 2 | Počet videní : 6590
Kategória: neprispôsobiví občania | Dátum: 24. 09. 2013 | Komentáre: 5 | Počet videní : 17831
Kategória: Zipperle sleduje svet | Dátum: 23. 09. 2013 | Komentáre: - | Počet videní : 18074
Kategória: moc peňazí | Dátum: 23. 07. 2013 | Komentáre: 2 | Počet videní : 18135
Kategória: politické šarvátky a kríza | Dátum: 20. 07. 2013 | Komentáre: 5 | Počet videní : 6665
Zipperle odporúča
Dátum: 12. 11. 2012 | Komentáre: 24 | Počet videní : 9114
Dátum: 11. 11. 2011 | Komentáre: 6 | Počet videní : 9318
Dátum: 24. 04. 2012 | Komentáre: 4 | Počet videní : 13683
Dátum: 19. 04. 2013 | Komentáre: 14 | Počet videní : 19104
Dátum: 27. 09. 2012 | Komentáre: 3 | Počet videní : 19228
Dátum: 06. 07. 2012 | Komentáre: 29 | Počet videní : 20233
Dátum: 03. 05. 2012 | Komentáre: 10 | Počet videní : 20308
Dátum: 02. 11. 2011 | Komentáre: 9 | Počet videní : 20582
Dátum: 18. 07. 2012 | Komentáre: 9 | Počet videní : 25285
Dátum: 18. 10. 2011 | Komentáre: 25 | Počet videní : 27555