„Ja vždy hovorím, že každý človek má svoj názor na danú vec, každý človek vidí a chápe veci inak. Nikto nevie povedať, čo je správne a čo nie v systéme prírody, života a celého vesmíru. Možno si iba myslíme, že tá naša pravda je tá správna. To pripúšťam aj v mojom prípade – možno nemám pravdu a moje príspevky budú je len jeden veľký „blábol“. Ale vždy sa spýtam, či si aj ostatní pripúšťajú, že možno oni nemajú pravdu?“
Zipperle Cohanim
Veda a technika

Homeopatiká sú jeden obrovský blud a podvod!Vždy sa začnem smiať, keď mi niekto hovorí o pozitívnych, priam čarovných účinkoch homeopatík. Štandardne sa nesmejem iným ľudom, keď niečo hovoria, ale prečo sa nezasmiať dobrému vtipu. Vždy mi napadne pasáž z vystúpenia Jamesa Randiho ako hovorí o homeopatikách:

„Homeopatia, určite ste o nej už počuli. Poďme sa spolu pozrieť, čo to vlastne je. Je to druh alternatívnej medecíny. Zoberiete liek, ktorý skutočne funguje, zriedite ho tak, že z lieku nič neostane a nazvete to homeopatikom. Je to ako keby ste zobrali jednu tabletku aspirínu, hodili ju do jazera, premiešali dosť dlhou varechou, počkali by ste tak dva roky nech je roztok homogénny a keď Vás rozbolí hlava, jednoducho si upijete vody z jazera a bolesť hlavy je preč. To je čistá pravda, na tomto funguje homeopatia. To ale nie je jediná podstata homeopatie, tá totiž tvrdi to, že čím viac zriedený liek je, tým je účinnejší. Preto je lepšie rozpustiť aspirín v mori, bude oveľa účinnejší.. “

Na začiatku devätnásteho storočia istý nemecký lekár Samuel Hahneman vymyslel metódu liečby pomocou homeopatík. Vychádzal z predstavy, že príčinou vzniku choroby je narušenie vitality organizmu – jeho vitálnej sily na nehmotnej duchovnej úrovni. Preto nemusí byť homeopatické aktívne účinné, má dať len podnet akémusi ľudskému „podvedomiu“, aby naštartoval prirodzené schopnosti organizmu na samoliečenie. Preto musí byť aj veľmi silno zriedené aby podnet nebol príliš silný! Už tu množstvo reálne zmýšľajúcich ľudí vidí, že homeopatický prípravok asi nebude liečivo budúcnosti. Skôr to homeopatiká zaraďuje k liečbe placebom, krištáľovou guľou a kyvadlom.

Prečo je potom liečba homeopatikami taká vyhľadávaná. Totižto topiaci sa aj slamky chytá! A toto využívajú výrobcovia homeopatík! Vážne chorý človek, skúsi najprv tradičnú odbornú medecínu od lekára - klasické lieky a keď nezaberajú pozerá aj po iných možnostiach. Najprv skúsi prírodné liečivá, neskôr alternatívne liečivá, a nakoniec tanec okolo ohňa, bubnovanie na vyháňanie choroby, pitie vlastného moču, .. a ďalej ani nemusím pokračovať..

V skupine alternatívnych liečiv sa nachádzajú aj práve homeopatiká. Tento fakt objavili aj výrobcovia homeopatík. Zistili, že sa celkom predávajú, hlavne ak ich pomocou médií propagujú a dávajú na úroveň liekov. Postupne dodávajú na trh aj nové varianty, určené skoro na každú chorobu. Ide o neuveriteľný obchod a zisk! Výroba niektorého lieku, jednej dávky môže stáť aj 10 dolárov. Ak však túto jednú dávku poriadne rozriedi, vzniknú mu celé balenia homeopatického prípravku. A už len predávajú a predávajú, veľa krát aj za cenu jednej dávky účinnej látky. Majitelia homeopatických výrobných spoločností sa potom tešia vo svojej kancelárií, keď sledujú výpis z bankového účtu, ako im rastú peniaze na účtoch. Ako pekne „vydrbali“ s chorými ľudmi.

Homeopatiká sú placebo. Nebojím sa to napísať, lebo je to môj názor. S tým aj súvisí to, prečo majú na niektorých ľudí funkčný efekt – „pseudo“ liečia. Len si pozrite nejaký vedecký experiment s neúčinným liekom – placebom. Už len psychologické pôsobenie podania lieku spôsobuje zlepšenie stavu. Vlastnou mysľou sa ľudia presvedčia o tom, že budú zdraví! Homeopatiká na tom nemajú žiadnu zásluhu! Je jedno či dáte takému chorému balenie cukríkov s nápisom liek, alebo mu podáte homeopatikum. Psychologický účinok bude rovnaký!

Prečo potom ľudia majú praktické skúsenosti s tým, že im homeopatiká pomohli? Nedá sa povedať, či skôr predpovedať, čo by sa stalo, keby si nedali žiadne homeopatikum. Môžno by sa vyliečili aj bez homeopatík, len prirodzeným procesom imunitného systému. Možno len s troškou odpočinku a čaju. Ľudia vždy musia mať dôvod, práve to „prečo“. Všetko musí mať nejaký podnet a zdôvodnenie. Ťažko sa vysvetľuje to, že choroba postupne zmizla, vyliečil som sa sám. Ľahko sa ale vysvetlí to tak, že dal som si homeopatikum a to mi zabralo. Fyzické telo je prepojené s mysľou a duševný stav priamo súvisí so stavom fyzickým. To sa vie už tisícky rokov, to sa vie aj dnes. Keď je duševný stav v dobrej kondícií, máte dobrú náladu, prejaví sa to aj dobrými reakciami fyzického tela. Pravé lieky a dobrá nálada lieči – aj tak sa to dá povedať, rovnako ako odpočinok.. Nie homeopatiká!

Toto video hovorí za všetko!


Na záver poviem len jedno. Nie som vlastník farmaceutického komplexu, ani nemám lekáreň, len som racionálne uvažujúci človek, ktorý občas aj rozmýšľa!

Pri šírení článku na nekomerčné účely, je vždy potrebné uviesť zdroj s aktívnym spätným odkazom!

PS: V texte možno nájdeš gramatické chyby, štylistické prehrešky. Ospravedlňujem sa za to! Som bežný človek a nie spisovateľ, alebo gramatický korektor. Moja slovenčina je žiaľ veľmi chabá, školy som absolvoval v štátoch, kde žijem skoro 50 rokov. Niektoré chyby vznikli aj počas prekladu do Slovenského jazyka, prižmúrte prosím jedno očko. Ďakujem!
Zipperle Cohanim   |   22. 05. 2012   |   Komentáre: 12   |   Počet videní: 16174

Diskusia k článku

dobreazdravo.sk (23. 05. 2012) | Dobre a zdravo žiť ľahko
Opäť si síce pochopil všetko, len nie správne.
Keby homeopatiká boli iba zriedené klasické lieky, teda s klasickým účinkovaním, potom by som sa pod tento článok podpísal. Ani je neverím rečiam, o ťažkej vode, ktorými masírujú ľudí na školení výrobcovia, ale je nejak to funguje. Zober si napríklad takú masáž. Je to liečba? Alebo len stimulácia problémových svalov? A nazýva ju niekto šarlatánstvom? Homeopatiká skrátka fungujú inak. A neviem si predstaviť dva týždne placebo efektu homeopatika na boľavý zub, ktorý ihneď po dovolenke išiel von, zhnitý... Koho bolel zub, vie.

Homeopatiká fungujú aj na zvieratá. Liečia sa nimi kravy aj psi. Teraz niečo povedz o placebo.

Alternatívna liečba má svoje miesto, aj keď tradičnú nahradiť nikdy nemôže.

http://dobreazdravo.sk/category/zdravie/Michal (23. 05. 2012) | Dobry clanok
Stale ostava zahadou, niekomu homeopatika pomozu a niekomu nie. Manzelke pomohli, mne este nidky. Pre mna je clanok vyborny , manzelka by s nim nesuhlasila. Kazdy clovek, iny nazor. Zipperle Cohanim (23. 05. 2012) | Odpoveď na: dobreazdravo.sk
Pekný deň prajem,

ďakujem za tvoj /Váš/ príspevok, oceňujem pohľad aj z inej strany. Viete, napísať, že som všetko pochopil len nesprávne je trošku zvláštne tvrdenie. Každý človek má svoj názor na danú vec, každý človek vidí a chápe veci inak. Nikto nevie povedať, čo je správne a čo nie v systéme prírody, života a celého vesmíru. Možno si iba myslíme, že tá naša pravda je tá správna. A to pripúšťam aj v mojom prípade. Pripúšťaš si aj ty/Vy/, že možno nemáš pravdu? Hm?

Homeopatika ma nepresvedčili svojim účinkom, ani moje okolie. Rovnako ako množstvo iných ľudí, množstvo lekárov a vedcov. Ich účinok odporuje totiž zaužívaným reálnym, či skôr realistickým dogmám. Ja sa snažím ponúkať v článkoch aj iný pohľad na vec, ako to možno niekedy robí spoločnosť, preto niekto súhlasí s mojimi názormi a niekto nesúhlasí. A tak to má byť. Riešme a pomenúvajme problémy spoločne a dostaneme sa k vytúženému výsledku. Napríklad ja uznávam liečbu koloidným striebrom. Ale na druhej strane, tento princíp má zdôvodnenie, striebro má antibiotické účinky. Na záver želám ti všetko dobré a ďakujem, že si sa zapojil do diskusie..
dobreazdravo.sk (23. 05. 2012) | Odpoveď na: Zipperle Cohanim
Pripúšťam veľa vecí. Keď však napíše/te, že je to zriedený obyčajný liek, to sa búrim. Zriedením penicilínu nedostaneš/te homeopatický liek proti chrípke. Tak to nefunguje. Samému mi vadí, čo hlásajú na školeniach pre svojich verných o ťažkej vode. Na druhej strane ako neveriacemu Tomášovi mi zabrali tablety proti bolesti zubov, lebo okrem trhania v zahraničí alebo trpenie bolesti iná alternatíva nebola.

Riešme teda problémy, klaďme otázky a hľadajme cieľ. Obaja vieme, prečo bol napísaný článok aj obe reakcie ;) Ďakujem za Tvoj blog.Zipperle Cohanim (24. 05. 2012) | Odpoveď na: dobreazdravo.sk
Pekný deň Vám prajem,

možno som mal skôr zvoliť iné označenie, niečo ako „podnetová substancia, inicializátor“ namiesto označenie „aktívna látka“. Volal som aj na nonstop linku výrobcu homeopatík a pýtal som sa ako je to s aktívnou látkou, ktorú obsahujú tieto produkty. Povedali mi, že niektoré výrobky obsahujú látku - inicializátor – štartér, ktorý naštartuje prirodzený ochranný systém organizmu a iné výrobky z radu homeopatík, zas obsahujú malé množstvo aktívnej substancie – liečiva, ktorá tiež má rovnakú úlohu. Neviem potom kde je pravda, vychádzam len z toho, čo mi povedala podpora výrobcu homeopatík.

Niektoré veci sa ťažko vysvetľujú, alebo sa ani vysvetliť vhodne nedajú. Sú totiž veľmi rozdielne od logického myslenia. Tak beriem aj homeopatiká a iné podobné záležitosti. Na budúce už do článku vždy napíšem, že mne a mojim známym tieto látky nikdy nezabrali, aby som bol korektný aj k druhej strane.

Majte sa pekne a ešte raz prajem pekný deň...
dobreazdravo.sk (24. 05. 2012) | Odpoveď na: Zipperle Cohanim
Ako som aj ja písal, na BOIRON buď sami nevedia, ako to funguje alebo to nechcú povedať. Preto som aj ja Homeoskeptik. No ale keď to funguje na mne (nie len jeden preparát, nie len jedno použitie), niečo na tom bude.

Ja považujem klasické liečivá za invázne jednotky, ktoré obsadia pláže v Normandii a postupujú celým telom, pričom pri likvidácii nepriateľa likvidujú aj infraštruktúru. Mosty, železnice, priehrady...
Homeopatia je ideologická diverzia, kedy pár jednotlivcov presvedčí “domácich“, aby neplatili dane, neodovzdávali potraviny. Tak vyhladujú agresora a bez zbytočných vedľajších strát telo vyliečia. Pretože využívajú inú metódu práce, netreba ich tak veľa a nenarobia toľko škody pri dosahovaní cieľa.vlado (08. 07. 2012) |
takže homeopatikum je blud... hm... čo na to asi povie 300 000 lekárov špecialistov na homeopatiká a milióny vyliečených ľudí?Slant (09. 10. 2013) | Naxos ll
Ja a moja rodina sa liecime casto homeopaticky,fantasticky nam pomaha.a Lekar,ten aspon si nas vypocuje.Jana (10. 10. 2013) | placebo
vobec nerozumiem tomu ked niekto napise clanok a dokopy nic o probleme nevie. Ja chodim do skoly , ucim sa homeopatiu treti rok a isla som tam kvoli tomu ze mi homeopatika pomohli, hoci som tomu vobec neverila, len som mala pocit ze klasicki lekari moj problem nevyriesia, a vlastne ani nemali potuchy o co ide. Homeopatia pomohla, natrvalo. Tiez viem odpovedat na otazku preco niekedy homeopatia pomoze, niekedy nie. Ona totiz lieci choreho cloveka nie chorobu. Inymi slovami 6 ludi na zapal pluc mozno bude potrebovat 6 roznych homeopatik, hoci maju z pohaldu alopatie rovnaku chorobu. Ale priznaky maju drobne rozdiely, ti ludia tu chorobu vnimaju kazdy po svojom, su skratka rozne typy a homeopatikum sa hlada pre cloveka. K placebo efektu mozem len povedat, ze som vyliecila cloveka, ktory si myslel ze dostava vitaminy vo forme guliciek. Niektore homeopatika ucinkuju aj v akutnych pripadoch, tie su dost obecne poutitelne napr pri mensturacii, alebo nadche (vyrobene z cibule). Urcite sa najdu homeopati ktori to nerobia spravne a mozu robit zle meno , ale co potom lekari? Zlymi skusenostami sa moze pochvalit urcita kazdy. Patrik (31. 05. 2014) | health
Homeopatika su v pohode. Ja som sa uspesne vyliečil z alergie.
Boli casy ked som nemohol ist ani von pocas opadavania pelu z topolov.
Dnes idem von, z topolov sa snezi a bezpecne si vykracujem.
Je to len pohlad na vec. Klasicka medicina neodsudzujem a beriem aj normalne lieky ked som chory. Ale rovnako ani ona nedokaze v mnohych pripadoch zazraky. A mimochodom ta rozpravka na začiatku o rozpusteni lieku v jazere je uplne hlupe prirovnanie. Totiž homeopatika nie su lieky, to dúfam teraz aj potešim mnohych, čo ich odsudzujú. Homeopatika su homeopatika a lieky su lieky. Prirovnal by som to k strategii boja. Ked si date liek - pošlete velku armadu proti chorobe priamo a tupo ako vo vojne. Ked si aplikujete homeopatika zameriate presnu poziciu choroby a zasiahnete jednym vystrelom jej srdce.. Dovidenia.
tony (12. 03. 2015) | magia
Podľa mojho názoru homeopatia = biela magia. a mágia ci už ta čierna alebo biela je zlá a škodlivá. Sami školitelia to priznali tak čo viac človek potrebuje vediet.. mikimaus (04. 04. 2015) | o čo ide ? toto hovorí za všetko.
ZÁKON FARMAPRIEMYSLU.


1. Farmapriemysel je investičný priemysel, ktorého jedinou motiváciou sú zisky akcionárov. Zlepšenie zdravia ľudstva nie je súčasťou motivácie tohto odvetvia.

2. Farmaceutický investičný priemysel bol umelo vytvorený a viac ako storočie strategicky vyvíjaný tými istými investičnými skupinami, ktoré ovládajú petrochemický a chemický priemysel na celom svete.

3. Ohromné zisky farmapriemyslu sa zakladajú na patentovateľnosti nových liekov. Sú to najmä tieto patenty, ktoré výrobcom liekov umožňujú, stanoviť ľubovoľne vysokú cenu za svoje výrobky.

4. Trhom pre farmaceutický priemysel je ľudské telo – ale iba vtedy, keď je choré. Z toho dôvodu je zachovanie a šírenie chorôb neoddeliteľným predpokladom rastu farmaceutického priemyslu.

5. Dôležitou stratégiou na dosiahnutie tohto cieľa je vývoj liekov, ktoré príznaky choroby iba prekryjú, pričom chorobu v skutočnosti neliečia. Tento postup vysvetľuje aj to, prečo väčšina liekov vydávaných iba na recept, ktoré sú v súčasnosti predávané, nemajú preukázateľnú účinnosť a majú zacielené iba na potlačenie symptómov.

6. Na ďalšie rozšírenie farmaceutického trhu farmaceutické firmy ustavične hľadajú nové aplikácie (indikácie) na použitie liekov, ktoré už sú v predaji. 50 miliónov zdravých obyvateľov USA napríklad užíva prostriedok na zmiernenie bolesti Aspirín od spoločnosti Bayer v nádeji, že zabráni srdcovému infarktu.

7. Ďalšia dôležitá stratégia na rozširovanie farmaceutických trhov spočíva v tom, vytvoriť nové choroby a lieky na ne. Väčšina liekov vydávaných na recept, ktoré dnes užívajú milióny pacientov, prekryje symptómy na iba krátky čas, spôsobí však celý rad nových chorôb v dôsledku známych nežiaducich účinkov, ktoré nastanú v prípade dlhodobého užívania. Napríklad o všetkých prostriedkoch na zníženie cholesterolu, ktoré sú v súčasnosti na trhu, sa vie, že zvyšujú riziko rakoviny – ale až po niekoľkých rokoch užívania.

8. Známe smrtiace nežiaduce účinky liekov vydávaných na recept sú štvrtou najčastejšou príčinou smrti v priemyselnom svete, prekonanou iba počtom obetí srdcových infarktov, rakoviny a mozgovej porážky (Journal of the American Medical Association, 15. apríl 1998). Táto skutočnosť vôbec neprekvapuje, pretože patenty na lieky sú v prvom rade prideľované na nové syntetické molekuly. Telo musí všetky syntetické molekuly detoxikovať a vylúčiť zo seba; systém, ktorý často zlyhá a vyústi do skutočnej epidémie ťažkých a smrtiacich nežiaducich účinkov.

9. Zatiaľ čo podpora a šírenie chorôb ustavične zväčšuje trh farmaceutického investičného priemyslu, prevencia a liečba skutočných príčin znižujú dlhodobú ziskovosť. Preto sa im toto odvetvie vyhýba, a dokonca ich potláčajú.

10. Najviac však zaváži skutočnosť, že vyhubenie chorôb je principiálne v rozpore so záujmami farmaceutického investičného priemyslu, je pre tieto záujmy kontraproduktívne. Vyhubenie chorôb ako potenciálnych trhov na odbyt liekov zničí miliardy dolárov investícií a spôsobí nakoniec zánik celého odvetvia.

11. Vitamíny a iné účinné terapie na dosiahnutie prirodzeného zdravia, ktoré optimalizujú bunkový metabolizmus, sú hrozbou pre »biznis farmapriemyslu s chorobami«, pretože sú namierené proti príčine v súčasnosti najviac rozšírených chorôb na bunkovej úrovni – a tieto prírodné substancie nemožno patentovať.

12. Počas celého, viac ako storočného jestvovania farmaceutického priemyslu boli vitamíny a iné životne dôležité živiny s určitými funkciami v bunkovom metabolizme najväčšou konkurenciou a najväčším ohrozením dlhodobého úspechu farmaceutického investičného biznisu.

13. Vitamíny a iné účinné terapie na dosiahnutie prirodzeného zdravia, ktoré skutočne chránia pred chorobami, nie sú zlučiteľné s povahou »biznis farmapriemyslu s chorobami«.

14. Na ochranu strategického vývoja svojho investičného biznisu pred ohrozením účinnými, prirodzenými a nepatentovateľnými terapiami, využíva farmaceutický priemysel – už celé storočie – tie najbezohľadnejšie metódy. Tu sú uvedenie niektoré príklady:

(1) Zatajovanie informácií o zdraví, ktoré dokážu zachrániť životy miliónov ľudí. Je to jednoducho neakceptovateľné, že v súčasnosti tak málo ľudí vie, že ľudské telo si nedokáže vytvárať vitamín C a lyzín, dve molekuly dôležité pre stabilitu spojiva a prevenciu chorôb.

(2) Diskreditácia prirodzených spôsobov liečby. Tento spôsob likvidácie povesti sa najčastejšie uskutočňuje celosvetovými PR kampaňami, organizovanými farmaceutickým kartelom. Rozširujú klamstvá o údajných nežiaducich účinkoch prirodzených substancií – molekúl, ktoré príroda používa už tisícročia.

(3) Zákaz šírenia informácií o terapiách na dosiahnutie prirodzeného zdravia. S týmto cieľom dosadil farmaceutický priemysel svojich lobistov do najdôležitejších politických funkcií v kľúčových trhoch a v popredných krajinách vyvážajúcich liečivá.

15. Biznis farmapriemyslu s chorobami je najväčší podvod v histórii ľudstva. Produkt »zdravie«, prisľubovaný farmaceutickými spoločnosťami, však miliónom pacientov nie je dodaný. Naopak, »produkty«, ktoré sú vo väčšine prípadov dodané, spôsobia namiesto toho nové choroby a často aj smrť.

16. Prežitie farmaceutického priemyslu závisí od potlačenia účinných terapií na dosiahnutie prirodzeného zdravia – všetkými prostriedkami. Milióny ľudí sa napriek kombinovanej hospodárskej, politickej a mediálnej opozícii najväčšieho investičného priemyslu na svete rozhodli pre alternatívnu liečbu prirodzenými a nepatentovateľnými terapiami.

Najčítanejšie články v tejto rubrike
Kategória: veda a technika | Dátum: 01. 12. 2012 | Komentáre: 90 | Počet videní : 39915
Kategória: veda a technika | Dátum: 30. 05. 2012 | Komentáre: 10 | Počet videní : 37015
Kategória: veda a technika | Dátum: 07. 04. 2012 | Komentáre: 1 | Počet videní : 35525
Kategória: veda a technika | Dátum: 11. 05. 2012 | Komentáre: 22 | Počet videní : 28091
Kategória: veda a technika | Dátum: 03. 08. 2012 | Komentáre: - | Počet videní : 27211
Najnovšie články
Kategória: cirkev a náboženstvo | Dátum: 31. 12. 2013 | Komentáre: 6 | Počet videní : 20254
Kategória: moc peňazí | Dátum: 30. 12. 2013 | Komentáre: 2 | Počet videní : 6611
Kategória: neprispôsobiví občania | Dátum: 24. 09. 2013 | Komentáre: 5 | Počet videní : 17940
Kategória: Zipperle sleduje svet | Dátum: 23. 09. 2013 | Komentáre: - | Počet videní : 18183
Kategória: moc peňazí | Dátum: 23. 07. 2013 | Komentáre: 2 | Počet videní : 18265
Kategória: politické šarvátky a kríza | Dátum: 20. 07. 2013 | Komentáre: 5 | Počet videní : 6687
Zipperle odporúča
Dátum: 12. 11. 2012 | Komentáre: 24 | Počet videní : 9141
Dátum: 11. 11. 2011 | Komentáre: 6 | Počet videní : 9358
Dátum: 24. 04. 2012 | Komentáre: 4 | Počet videní : 13764
Dátum: 19. 04. 2013 | Komentáre: 14 | Počet videní : 19220
Dátum: 27. 09. 2012 | Komentáre: 3 | Počet videní : 19351
Dátum: 06. 07. 2012 | Komentáre: 29 | Počet videní : 20335
Dátum: 03. 05. 2012 | Komentáre: 10 | Počet videní : 20438
Dátum: 02. 11. 2011 | Komentáre: 9 | Počet videní : 20701
Dátum: 18. 07. 2012 | Komentáre: 9 | Počet videní : 25414
Dátum: 18. 10. 2011 | Komentáre: 25 | Počet videní : 27622