„Ja vždy hovorím, že každý človek má svoj názor na danú vec, každý človek vidí a chápe veci inak. Nikto nevie povedať, čo je správne a čo nie v systéme prírody, života a celého vesmíru. Možno si iba myslíme, že tá naša pravda je tá správna. To pripúšťam aj v mojom prípade – možno nemám pravdu a moje príspevky budú je len jeden veľký „blábol“. Ale vždy sa spýtam, či si aj ostatní pripúšťajú, že možno oni nemajú pravdu?“
Zipperle Cohanim
Vojna a prežitie

Pomenujme mierové misie USA a NATO správnym slovom. Okupácia!Akonáhle považuje naša spoločnosť nejaký systém štátu za iný - nedemokratický má potrebu riešiť tento stav. Bežných ľudí, radových občanov netrápilo v skutočnosti, čo sa napríklad dialo v Líbyi pred vznikom vojnového konfliktu. Vás to trápilo? Mňa veru nie! Žili si tam svoj život a bolo dobre. Samozrejme v každom štáte sa nájde skupina občanov, ktorí nie sú spokojní so svojim životom, či politickou mocou. To je normálne, prirodzené. Ale politici a vedenie „demokratických“ štátov majú na dianie vo svete iný názor. Ak sa im niečo nepáči majú potrebu to riešiť. Chcú aby všade zavládla demokracia a samozrejme kapitalizmus, lebo tým pádom sa otvoria nové trhy a nové možnosti na rabovanie do vlastných vreciek.

Nebuďte naivní! Naozaj politikom nejde v tomto prípade o dobrú vec, vôbec tam nejde o demokraciu pre ľudí, ale čisto len o zisk a peniaze. Lenže to nemôžu povedať otvorene svojim voličom, preto vždy si musia pohľadať vhodnú zámienku. Zámienka nastolenia demokracie v krajine plnej „tyranií“, je vždy tá najlepšia. Túto zámienku podkladajú vyhláseniami pár členmi odboja, ktorí do médií hovoria ako strašne sa majú zlé a aká je vláda tyranská. A samozrejme nezabudnú začať podporovať členov odboja - vzbúrencov zbraňami, peniazmi..

Napokon to končí skoro rovnako, pošlú tam mierové vojská na obranu obyvateľstva, či demokracie. Veď si len pospomínajte, ako to bolo keď prišli do Československa vojská Varšavskej zmluvy. Volá to dnes niekto mierová misia? Nie! Bola to okupácia. Vojská prišli aj keď to väčšina občanov nechcela. Aj vtedy sa našla skupina obyvateľstva, ktorá s tým súhlasila.

Prečo v dnešnej dobe, keď armáda NATO a USA zasiahne vojensky do činnosti inej krajiny sa to volá mierová misia? Veď je to čistá okupácia. Nie je tam naozaj rozdiel. Okupujeme iné krajiny. Pre nerastné bohatstvo, ropu..

Spomeniem opäť Líbyu. Ľudia si tam naozaj nežili zle, mali tam od štátu výhody o ktorých sa mnohým Slovákom môže dnes len snívať. Ale to Vám propaganda vysielaná v televízore nepovedala. Aj dnes keby ste sa rozprávali s radovým občanom Líbye dozvedeli by ste sa, že oni až tak zmenu nechceli. Nájdu sa aj taký, ktorí zmenu chceli. Majú totiž plné oči slobody, budúceho blahobytu. Rovnako ako občania v dobách nežnej revolúcie a VPN. Lenže raz sa z toho sna na zmenu a blahobyt zobudia. Rovnako ako sa zobudili státisíce Slovákov. Polovičku krajiny obsadia zahraničné korporácie a časom chudobný ľudia budú ešte chudobnejší. Všetko sa rozkradne a tam to aj skončí.

Ale o tom som hovoriť nechcel. Zo štátnych rozpočtov sa platí armáda, ktorá pod zámienkou oslobodenia postupne okupuje všetky krajiny s iným názorom. V zásade nesúhlasím s akýmkoľvek zasahovaním do akejkoľvek krajiny. Každá krajina nech si urobí poriadok v zemi sama. Tak je to správne a pokiaľ občania necítia potrebu na zmenu, nie je čo riešiť. Keď niekde vyslovím tieto slová hneď sa objaví reakcia voľajakého „pseudodemokrata“. Vraj ľudia túžia po zmene, len za svoj názor im hrozí smrť, preto nemôžu vyjadriť slobodne svoj názor.

Vždy sa spýtam, kto chce viac zmenu, občania daného štátu, či okolité krajiny, ktorým sa nepáči dianie v danom štáte? Vraj neslobodní občania! Dodám hneď otázku, že ako to môže vedieť, veď v tej krajine nikdy ani nebol osobne. Odpoveď je vždy tá istá, nech si pozriem noviny, tam píšu o tom neskutočnom utrpení. Rovnako to bolo aj s Líbyou. Nedávno ma presviedčali ako sa všetci sa mali zle, vraj trpeli biedou.

Prepáčte za výraz a vulgárnosť, vždy musím na to povedať:

„Ale kurva - noha aj s vašimi zmanipulovanými názormi! V Líbyi sa mali zle? Bieda? Podpora v nezamestnanosti 730 dolárov mesačne, príspevok pri narodení dieťaťa 7000 dolárov, nenávratná dotácia štátu na kúpu bytu pre novomanželov, príspevok štátu na prevádzkovanie živnosti 20 000 dolárov, úvery bez úrokov, pri kúpe auta polovicu zaplatil štát, cena benzínu bola 0,14 doláru za liter a za energie v domácnosti sa nič neplatilo! To je bieda?“.

A sloboda? Systém v Líbyi bol vraj zlý, pretože ľudia neboli slobodní. Pýtam sa v čom neboli slobodní? V názoroch? Keď budete výrazne útočiť názorovo na systém, aj v najslobodnejšom štáte – USA, tiež veľmi ľahko skončíte zadržaný na polícií, či pred súdom. Aj za názor. Koniec koncov, mám známych z Líbye a verte mi, nebolo tam také zlé, ako sa o tom hovorilo v médiach! Väčšina obyvateľstva to cítila inak! Veď, prečo dnes v médiách neukazujú tak strašne šťastných oslobodených obyvateľov Líbye? Neukazujú! Lebo asi tam nie je všetko úplne v poriadku..
Vážení čitatelia, veru takáto je pravda. Takto sa im žilo v Líbyi pred mierovým oslobodením – pred okupáciu. Skúste sa spýtať obyčajného občana Líbye o dvadsať rokov, aký bude mať názor na demokraciu a novodobý kapitalizmus. Mierovú misiu Európy a USA nenazve inak ako okupáciu! Mimochodom okupácie budú pokračovať naďalej, nasleduje totiž Sýria. Nebude to Somálsko, kde sú nepokoje na dennom poriadku, kde neexistuje vláda. Do zbedačeného Somálska sa netlačia šíriť demokraciu. Prečo by to aj robili, veď ropy je tam málo..

Pri šírení článku na nekomerčné účely, je vždy potrebné uviesť zdroj s aktívnym spätným odkazom!

PS: V texte možno nájdeš gramatické chyby, štylistické prehrešky. Ospravedlňujem sa za to! Som bežný človek a nie spisovateľ, alebo gramatický korektor. Moja slovenčina je žiaľ veľmi chabá, školy som absolvoval v štátoch, kde žijem skoro 50 rokov. Niektoré chyby vznikli aj počas prekladu do Slovenského jazyka, prižmúrte prosím jedno očko. Ďakujem!
Zipperle Cohanim   |   23. 06. 2012   |   Komentáre: 25   |   Počet videní: 16006

Diskusia k článku

Juraj Halinár (24. 06. 2012) | Je to tak.
Veruže má autor článku pravdu. USA ide o ovládnutie sveta na planéte Zem. Všade, kam žoldnieri tejto velmoci za pomoci bábkových “spriatelených vlád“ vkročia, všade tam ide len a len o záujmy USA, suroviny, ropu. Nezaujímajú ich ani záujmy svojich “kolaborantov“, ide len a len o prospech USA. USA je potreba zničiť a nahradiť dolár inou menou. Oni prakticky neobmedzene tlačia doláry a podporujú rebelov v každej zemi, ktorá nesympatizuje s USA. Viz Rusko. USA keď rozbili SSSR, chcú rozbiť aj Rusko, chcú rozbiť Čínu(oddelit Tibet) a tak tieto krajiny, ktoré im najviac prekážajú v svetovládných ambíciách usilujú rozvrátiť z vnútra. V tom im prekáža aj Putin. Je treba rozbiť USA!!!!Barbora (24. 06. 2012) | Bez komentara
Komentar? Suhlasim! Dakujem za clanok... Meno (25. 06. 2012) | manipulativny clanok
hej libyjcanom sa zle nezilo, zvlast ak slo o bulharske sestricky, len ostatne staty to nemali s nimi lahkejdeus (25. 06. 2012) | ach jaj
Raz davno vysiel fake, ake maju vysoke socialne davky, ake dotacie od statu pre narodeni dietata, pri kupe bytu... Pozoruhodne na tom celom vsak bol fakt, ze velmi vela ludi si skutocne mysli, ze je to pravda.
Niekedy sa zamyslam nad myslienkovymi pochodmi ludmi, co tomu veria..ci su skutocne taki prostoduchi, ze uveria totalnej debilene, ci uz z jednej, alebo druhej strany zaujmovej skupiny.
Pre autora odporucam pesnicku od horkyze slyze - fakty.. a dufam, ze sa na pesnicke akurat tak zabavi a nenapise opat “vazny“ clanok polozeny na vode.Maco (25. 06. 2012) | Bláboly
Autorovi iba toto: nežil si tam, tak nepopisuj, ako sa tam žilo. Vieš veľké H2O o živote v tomto štáte za vlády toho tyrana. Za druhé, ak niečo chcem písať, naučím sa po Slovensky, ono nestačí tam buchnúť alibistickú vetu o gramatických chybách. Ak na to nemáš, rob to, na čo máš, napríklad esbeéskara...Marek (25. 06. 2012) | Poznámka pre autora
Mohol by si blizsie venovat pozornost svojmu tvrdeniu “Okupujeme iné krajiny. Pre nerastné bohatstvo, ropu..“ - konkretne uviest a porovnat stav pred “okupaciou“ a po “okupacii“ v konkretnom state - z hladiska vlastnictva nerastnych surovin, tazobnych podmienok, tazobnych spolocnosti a ich zisku, odvodov statu, cien komodit na trhoch - ktore v pripade ropy urcuje OPEC ? - je to zaujimava uvaha, ale treba ju konkretizovat a kvantifikovat, podobne ako mozno vycislit “odvody“ statov vychodnej europy po 2. sv. vojne - napr. zmeny v uzemi (odstupenie 20% uzemia Polska Sovietskemu zvazu, podobne Podkarpatskej rusy zo strany Ceskoslovenska), export nerastnych surovin bez naroku za platby, umiestnenie ozbrojenych sil na ich uzemi bez platieb za prenajom atd. - urcite mas na mysli nieco podobne, ale nikde nic neuvadzas... drzim palce ;)
capita (25. 06. 2012) |
Clanok je trochu nadneseny. Zaujimavost su niektore pravdive myslienky autora:

Preco vojska usa a nato nerobia mierove misie do Somalska, Liberie, Zimbabwe? Na to som neprisiel.

Preco stupenci Kadafiho tak branili rezim? Preco dnes neukazuju v TV stastnych Libyjcanov?Haluk (25. 06. 2012) | Líbya
Líbyjský najvyšší súd vo označil zákon, ktorý zakazuje chválenie bývalého režimu Muammara Kaddáfího za protiústavný. Súd konal na základe podkladov o tom, že stále veľké množstvo občanov súhlasí s režimom nebohého Kaddáfiho a zákon zároveň bol nedemokratický (umožňoval udeliť doživotné tresty)...Haluk (25. 06. 2012) | Líbya
A ešte aby Líbyjčania nemuseli za XX rokov hovoriť si to isté ako Čechoslováci:

„Máme kapitalismus, který jsme nechtěli a to bez svobody, kterou jsme chtěli..“Marek (25. 06. 2012) | Maco-Bláboly
Ani ja niesom expert na pravopis,ale neodvážim sa napísať že:nevyhováraj sa a keď nevieš písať a nauč sa po Slovensky!Tak milý Maco!Po Slovensky je správne:po druhé a nie za druhé!Takže nevyhováraj sa a nauč sa po Slovensky a potom prispievaj.Čo sa týka faktov!A ty milý Maco,bol si v Lýbii že tak dobre vieš čo je a čo nie je pravda??Alebo všetky fakty máš len z tých “objektívnych“ novín,ktoré majú majiťeľov v “najdemokratickejších“US ,Anglii atď.Naší novinári hovoria to čo im podstrčia a podstrkávajú im všeličo.Ak napr.US vedú vojnu proti terorizmu,prečo ju nevedú proti sebe???Prečítaj si na internete niečo o “Gladio“skupine vytvorenej CIA na destabilizáciu a terorizmus v europe.Robili teror v štátoch ,kde hrozilo víťazstvo komunistov,aby to mohli zvaliť na nich.Vraždili v mene boja za lepší,spravodlivejší,demokratický svet.A podľa mňa vražda je vždy len vražda a ten kto ju robí je vrah či je to Hitler,Stalin,alebo Bush.Elenka (25. 06. 2012) | Stupidny clanok
Obhajovat vraha Kaddafiho? Ze ti nie je hanba! Nebyt nato a osn sme otroci arabov a tyranov.. Glvac Peter (25. 06. 2012) | Oslobodena Libya
http://www.sme.sk/tema/libya-nepokoje/

.. takto oslobodená krajina nevyzerá ..Peter (25. 06. 2012) | Pre: Capita
* USA robili mierovú misiu aj v Somálsku - išlo o zabezpečovanie humanitárnej pomoci (tuším 1996).
* Prečo stúpenci diktátorov bojujú za nich? Pretože po prebrate možno skončia v base, možno “len“ prídu o majetok, či výsady.
* Tie uvedené sociálne dávky v Líbii sú úplny kec, asi niekto upravil čísla z Brunejského kráľovstva. Každý asi videl zábery z Líbie - prečo by ľudia, ktorých minimálny príjem je 730 dolárov s príspevkom 64 000 dolárov na bývanie nakoniec žili v “jednoduchých“ obydliach, z ktorých opadáva omietka?BTW (25. 06. 2012) | Bludy
Vás to trápilo? Mňa veru nie! Žili si tam svoj život a bolo dobre. - Ked bude u susedov domace nasilie tak ja sa nebudem tvarit, ze si tam nejako ziju a mna to nezaujima. Historia nas naucila, ze izolacionizmus nikam nevedie a proti zlu treba bojovat. Rovnako nas naucila, ze ludske prava nepoznaju hranice a nie su vnutornou zalezitostou statu. Autor by mal viac studovat historiu ako k tomuto poznaniu dospel zapadny svet, potom by by prestal tarat a vyzerat ako hlupak.Katana (25. 06. 2012) | pre Peter
- prečo by ľudia, ktorých minimálny príjem je 730 dolárov s príspevkom 64 000 dolárov na bývanie nakoniec žili v “jednoduchých“ obydliach, z ktorých opadáva omietka?

Holandania ziju v este mensich budkach a zarabaju dobre. Neda sa to jednoznacne napisat. ked ukazu zo Slovenska chatrce ala lunik budeme ako najvcsi chudaci..

Janko Zápotocký (25. 06. 2012) | Plat v Libyi
Článok je výborný. Má pár nedostatkov, v Líbyi bol plat od 300USD mesačne až 20 000 USD. Inžinier na ropnej plošine mal okolo 8 - 12 000 USD. Matko (25. 06. 2012) | Libyan Dinar (LYD)
Nasiel som akrualne priemerne platy v Libyi. Pred vojnou boli platy vyssie..

Job Category Average Salary
Engineering 3,000 LYD - 1 576.19 Eur
Bilingual 5,000 LYD - 3 152 Eur
Construction / Building / Installation 6,000 LYD - 3 782 Eur

Vychodnar (25. 06. 2012) | Priemerny plat na SK je 751 €
Kuknite na tie rozpadnue budy a chudobu na vychode Slovenska !!! Qaxi (25. 06. 2012) | RE: Vychodnar
To ti je tak.

1 riaditel statnej firmy ma plat 7000 Eur mesacne
20 robotnikov na vychode ma plat 440 Eur mesacne

spolu zarobia 15800 mesacne, to vydelis 21 osobami
a mas priemerny plat 752 Eur :-)Janko (26. 06. 2012) | Demagogia
Hoci mozno zahranicnej politike USA vytknut naozaj vela, nemeni to nic na skutocnosti, ze clanok je cista demagogia, plna logickych nezmyslov. Takto dopadne vzdy, ked si najprv napisem zaver a az spatne k nemu dohladavam fakty (rozumej “vytrhavam polopravdy z kontextu“ - presne ako Rude pravo).tiger (26. 06. 2012) | Reakcia
Ste všetci veľkí machri na svetovú politiku.Škoda,že o Vas nikto nič nevie! Skúste sa nejako pozrieť do histórie a zistite,že to tak ako z Vás väčšina reaguje je nič iné,len a len demagógia.Njväčším agresorom v dejinách ľudsta sú USA.Všetko zlo vo svete pochádza z USA.Teroristov proti,ktorým tak “úspešne“ bojujú USA sú vyškolení teroristi práve v USA,aby takto mohli odôvodňovať svojú “nazastupiteľnú“ rolu vo svete.Vážení zobuďte sa a netlachájte nezmysly!! Spolu z USA vpred ku krajším zajtrajškom a krachom hodpodárstiev jednotlivých krajín.USA im pomôžu do pekla!!!Janko Cigan (26. 06. 2012) | Okupacie a vyber vypalneho na medzinarodnej urovni
Ked citam Vase reakcie, vidim ze niektori z Vas su este stale mimo...
Kaddafi jednoducho uveril slubom Camerona a madarskeho zida Sarkozyho a na to “zařval“. Pred niekolkymi rokmi financoval ich volebne kampane a ked si pytal peniaze spat - Sarkozy s Cameronom na neho poslali stihacky. Vsetko pozehnali samozrejme nenazranci z USA - Libia mala cca 150 milard USD na uctoch a takisto zasoby zlata v hodnote dalsich cca 150 milard USD - za tuto cenu sa oplatilo zidovskym vypalnikom implementovat zarodky demokracie v Libii. Tam dobre naozaj uz bolo... By the way, takto to bolo vsade na svete (dokonca aj v Polsku, Ceskoslovensku, Madarsku, ci na Balkane pred vyse dvadsiatimi rokmi...) Nevydareny pokus bol aj v Gruzinsku vo vojne 08.08.08.
Najnovsie sa ide podla scenara “zasej nepokoje a potom ponukni riesenie“ v Syrii - nuz je to krizovatka a tuto chcu riadit amici zo svojho vesmirneho satelitu. Alebo Iran - tu je Izrael opat poslusny spravca/vykonavatel uloh, ktore mu zadavaju mocni z Novej Judeii...
Neviem, kedy sa uz nazeru tak, ze uz budu mat dost, zrejme nikdy.
Ked vidim jednotny odpor Ruska a Ciny v otazke Syrie a Iranu, mam pocit, ze vychadza svetlo na oblohe tejto najtemnejsej sucasnosti. To su totiz jedine dve krajiny na svete, ktore maju schopnost a silu tuto masineriu USA a ich prisluhovacov v EU nadobro zastavit.
Budeme toho svedkami, ale budeme na tej spravnej strane historie...?Jaja (26. 06. 2012) | nechapem
Ludia co obhajuju vojny co zacali USA su bud podvodnici, alebo uplni idioti.Vsetky ich pociny mi pripomina Hitlerovu okupaciu Sudet. Takisto sa to zdovodnovalo utlakom nejakej mensiny, a demokraticky zapad s tym cuduj sa svete, suhlasil. Ale vysvetlit sa to da lahko. Naozaj staci tu historiu studovat, ale nie jednostranne.
A tiez to Sudetami neskoncilo !!!! Tak ako to neskonci ani teraz ani nikdy !bmmr (28. 06. 2012) | NWO
Nehádzal by som vinu na jednoduchých občanov USA . Ide o komplot elitárov voči zbytku obyvateľstva. Prebieha to v niekoľkých etapách - ovládli médiá , ovládli peniaze a teraz sa snažia ovládnuť všetky prírodné zdroje planéty - a je to už blízko pred koncom. Bohužiaľ ovčania sú už tak ovládaný a ohlúpnutý maestrímovími médiami ,že si zakrývajú oči pred pravdou a radšej žijú život stupýdných TV show DrToxicOctopus (14. 01. 2014) | Všetci máte v niečom pravdu
Vsetci mate v niecom pravdu, ale nie tak uplne, az na jednaho “bmmr“ aspon uvazuje. Totiz nie je zle ani USA ani Rusko ani Cina ci KLDR, vsade ide len o moc, a na vine nie je cela krajina ale iba jednotlivci, ani nie armada, ale jej velitelia, a take babky ako Obama alebo prezidenti v Europe, oni nevladnu naozaj ale su len nastrceny, peniaze a moc z toho maju iny ludia. Pozrite, aby tych vrchnych panskych 5 percent zbohatlo zabiju sa miliony ludi a potom sa ide oslobodzovat (myslim USA), v Rusku maju bohatstva, zlata a ropy ci plynu dost, a Cina bohatne zas z ineho, ako je svetovy obchod, a nemyslite si ze keed Rusku dojde ropa a plyn ze nepojdu do boja ale zatial su ticho. Lenze take USA, im uz dochadza ropa, a coskoro mozno dojde k vojne, ale ja sa dufam toho nedozijem, ale nie vojne za ludi ale za peniaze a konzumny styl zivota tych vrchnych 5 percent, ale im to dojde az ked nebude mat na ich rite kto robit, ale uz bude neskoro ked sa ludia vyvrazdia a nie zvirata ale my budeme ohrozeny druh. Tak sa spamatajte a neobhajujte a neobvinujte ani Rusko, USA, Cinu, ci KLDR, No KLDR je vlastne jedina krajina ktora je uprimna, a ich najvacsia ryba sa neschovava za babky a inych ludi ale sa ukaze, ano je to Kim. Tymto neschvalujem KLDR to co robi ale hovorim ze preco sa neukazu vsetci, hmmmm, no lebo sa nas boja obycajnych ludi, ze by prisli o svoje, ktore si poctivo nakradli, a preto by sme sa nemali deli USA a Rusko, ale chamtivci a ludia a mali by sme spolu drzat respektovat sa lebo oni nas znicia.

Najčítanejšie články v tejto rubrike
Kategória: vojna a prežitie | Dátum: 17. 09. 2012 | Komentáre: 2 | Počet videní : 29076
Kategória: vojna a prežitie | Dátum: 08. 08. 2012 | Komentáre: 3 | Počet videní : 22954
Kategória: vojna a prežitie | Dátum: 20. 12. 2012 | Komentáre: 2 | Počet videní : 22596
Kategória: vojna a prežitie | Dátum: 27. 09. 2012 | Komentáre: 3 | Počet videní : 19818
Kategória: vojna a prežitie | Dátum: 18. 04. 2012 | Komentáre: 4 | Počet videní : 16013
Najnovšie články
Kategória: cirkev a náboženstvo | Dátum: 31. 12. 2013 | Komentáre: 6 | Počet videní : 20772
Kategória: moc peňazí | Dátum: 30. 12. 2013 | Komentáre: 2 | Počet videní : 6717
Kategória: neprispôsobiví občania | Dátum: 24. 09. 2013 | Komentáre: 5 | Počet videní : 18384
Kategória: Zipperle sleduje svet | Dátum: 23. 09. 2013 | Komentáre: - | Počet videní : 18588
Kategória: moc peňazí | Dátum: 23. 07. 2013 | Komentáre: 2 | Počet videní : 18719
Kategória: politické šarvátky a kríza | Dátum: 20. 07. 2013 | Komentáre: 5 | Počet videní : 6816
Zipperle odporúča
Dátum: 12. 11. 2012 | Komentáre: 24 | Počet videní : 9331
Dátum: 11. 11. 2011 | Komentáre: 6 | Počet videní : 10836
Dátum: 24. 04. 2012 | Komentáre: 4 | Počet videní : 13968
Dátum: 19. 04. 2013 | Komentáre: 14 | Počet videní : 19631
Dátum: 27. 09. 2012 | Komentáre: 3 | Počet videní : 19818
Dátum: 06. 07. 2012 | Komentáre: 29 | Počet videní : 20774
Dátum: 03. 05. 2012 | Komentáre: 10 | Počet videní : 20927
Dátum: 02. 11. 2011 | Komentáre: 9 | Počet videní : 21133
Dátum: 18. 07. 2012 | Komentáre: 9 | Počet videní : 25928
Dátum: 18. 10. 2011 | Komentáre: 25 | Počet videní : 27965